Férfi kosár NB I: hengerelt a Szolnok, hazai sikerek

2014.05.07. 19:47
A férfi kosárlabda NB I rájátszásában ma rendezték a negyeddöntő első mérkőzéseit. Mindegyik párban a hazai csapatok győztek.

Lóránt Péterék könnyedén győztek a Körmend ellen (Fotó: MTI)

A Szolnok–Körmend mérkőzés a papírformának megfelelően alakult, és tulajdonképpen már az első negyedben eldőlt. Az Olaj Báder Máton és Justin Holiday pontjainak köszönhetően 8–0-val kezdett, majd 21–3-ra is vezetett már, tíz perc elteltével pedig 21–5-ös hazai vezetést mutatott az eredményjelző.

A húsz pont körüli különbség a folytatásban is megmaradt, sőt még nőtt is. Az Olajban a már említett Holiday mellett elsősorban Radenko Pilcsevics és Vojvoda Dávid remekelt, a vége 73–47 a Szolnok javára.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
NEGYEDDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS

SZOLNOKI OLAJ KK–EGIS-KÖRMEND 73–47 (21–5, 15–13, 20–16, 17–13)
Szolnok, 1260
néző. V: Vígh P., Jakab L., Söjtöry
SZOLNOK:
PILCSEVICS 12/9, VOJVODA 15/6, HOLLIDAY 13/9, Lóránt 4, Báder 7. Csere: Simon, Keller 8, Trotter 5/3, Ivosev 9/3, Pavlovics, Csákvári. Edző: Dragan Alekszics
KÖRMEND:
EL-AMIN 14/3, Fodor G., Ferencz Cs. 9/6, Farkas A. 4, Rakosevics 8. Csere: Grebenár 2, Kutasi 2, Sonyák 4, Török R. 3, Kocsis T., Sömenek 1. Edző: Aaron Mitchell
Az eredmény alakulása. 4. perc: 10–3. 8. p.: 21–3. 14. p.: 23–12. 18. p.: 28–16. 24. p.: 41–23. 28. p.: 51–34. 34. p.: 63–39. 38. p.: 69–46
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1–0, a Szolnok javára.

Dragan Alekszics:
– Elégedett vagyok, mert jól védekeztünk végig a mérkőzésen, igaz ezt mutatják a kapott pontjaink is. Támadásban jól kezdtünk, aztán a körmendi zóna ellen egy picit elbizonytalanodtunk, de végül is hamar összeszedtük magunkat, és simán nyertünk.
Aaron Mitchell:
– Sajnos nem játszottunk jól, sok üres dobást elhibáztunk, s így nem fenyegette veszély a Szolnok győzelmét. Reméljük hazai pályán saját közönségünk előtt több energiával fogunk játszani.

A másik két 18 órakor kezdődő találkozó egyaránt szoros, sokáig kiélezett mérkőzést hozott.

A középszakaszban 2. helyen végző Atomerőmű SE és a 7. Pécs csatája Pakson egy játékrész után 19–19-es döntetlenre állt, és a nagyszünetben is csak egy pont volt a különbség a két csapat között az ASE javára. Hazai oldalon azonban több volt a jó egyéni teljesítmény – mások mellett a volt pécsi Eilingsfeld János is tíz pont fölé jutott –, és a tolnaiak jobban bírták a meccs hajráját. Az ASE így 84–75-re győzött.

ATOMERŐMŰ SE–PÉCSI VSK-PANNONPOWER 84–75 (19–19, 23–22, 17–18, 25–16)
Paks, 600 néző. V: Benczur, Farkas G., Gál J.
ASE:
Vaughn 16/6, Medve 4/3, Körtélyesi 4, SZABÓ ZS. 16/12, JONES 15. Csere: Kovács Á. 8/6, Baki G., Robinson 7/3, EILINGSFELD 14. Edző: Dzunics Braniszlav.
PÉCS:
NELSON 18/3, CSABAY 11/9, Bíró O. 2, Budimir 7/3, SARLIJA 14. Csere: Halász Á. 10/3, Délity 5/3, Nagy K. 8/6, Bödör. Edző: Csirke Ferenc
Az eredmény alakulása:
3. perc: 7–1. 6. p.: 9–7. 9. p.: 15–15. 12. p.: 19–21. 17. p.: 33–32. 22. p.: 48–44. 26. p.: 52–55. 28. p.: 59–55. 33. p.: 62–62. 36. p.: 66–69. 39. p: 80–71
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1–0,
az Atomerőmű javára
Dzunics Braniszlav:
– Gratulálok a játékosaimnak, mert nagy energiát fektettek a mérkőzés megnyerésébe. Tipikus rájátszásmeccs volt, amely igazolta, hogy nincsenek nagy különbségek a csapatok között.
Csirke Ferenc: – Egy perc alatt ment el a mérkőzés. Nüánszokon múlott, hogy melyik csapat örülhet a végén. Egy nulla a Paksnak, de hétfőn megpróbálunk egyenlíteni.

A középszakaszban 4. Kaposvár és 5. Kecskemét párharca már előzetesen is egyenlő erők összecsapását jósolta, és erre nem is hazudtoltak rá a csaptok. Tíz perc után négy (15–11), két negyed után viszont már csak egy pont volt a hazai pályán játszó somogyiak előnye (32–31). Ugyanakkor még a harmadik negyed végén is a Kaposvár tartott előrébb, és bár a különbség még mindig minimális volt (52–51), a hazaiak a folytatásban is őrizték előnyüket – a meccs nagy részében ők vezettek –, és végül 71–69-re győztek is. Hrvoje Puljko 29 ponttal vette ki a részét a sikerből, míg a másik oldalon Wittmann Krisztián volt a legjobb dobó 24 ponttal.

KAPOSVÁRI KK–KTE-DUNA ASZFALT 71–69 (15–11, 17–20, 20–20, 19–18)

Kaposvár, 900 néző. Vezette: Papp, Kapitány, Tőzsér
KAPOSVÁR: Hinnant 7/3, FODOR M. 11/6, PULJKO 29/18, Davis 8, HENDLEIN 12. Csere: Kovács S., Jancsikin, Drahos 2, Horváth M. 2.
KTE: WITTMANN 24/15, Mészáros M. 2, Djeraszimovics 8, Hegedűs 8/6, KARAHODZSICS 19. Csere: Stefanovics, Pongó Máté 8, Kuntics, Kővágó-Laska.
Az eredmény alakulása. 7. p.: 10–6. 10. p.: 15–8. 13. p.: 20–11. 15. p.: 20–18. 17. p.: 27–18. 20. p.: 32–31. 23.p.: 34–35. 26. p.: 46–40. 28. p.: 46–46. 33. p.: 55–56. 37. p.: 63–61. 40. p.: 71–69.
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1–0, a Kaposvár javára

Fekete Ádám, a Kaposvár edzője: Ez a mérkőzés azt hozta, amit vártunk, miután voltak rossz periódusaink, időnként szenvedtünk. Az éles végjátékban a szerencse is mellénk szegődött, no és ott volt Hrvoje Puljko, akinek hat triplája szükséges volt a győzelemhez. A hajtós mérkőzésen tanúsított hibáinkból okulnunk kell a visszavágóra.
Sztojan Ivkovics, a Kecskemét szakmai igazgatója: Igazi playoff-mérkőzést játszottunk, és vereségünk ellenére azt mondom, hogy játékosaim a maximumot nyújtották. Így hát elégedett is lehetnék, ha nem marad el a győzelmünk. Sajnos szűk a keretünk, a fiatalok, akiket pályára küldtem, azt teljesítették, amit tudnak. Nincs más hátra, mint a traktor, megyünk tovább előre.

A később kezdődő Sopron–Fehérvár meccsen a hazaiak már az első negyedben kilencpontos, 25–16-os előnyre tettek szert, és a vendégek már csak futottak az eredmény után.

A bajnoki címvédő Albánál nem akadt olyan játékos, aki vezérként húzni tudta volna a többieket, így a fehérváriaknak esélyük sem volt a fordításra, sőt a meccs végére teljesen szétestek. A Sopronban a 18 pontos Thomas Dontay és a 17-iig jutó Filip Barovics főszerepet vállalt a 89–65-ös sikerben.

A győztes csapatok 1–0-ra vezetnek az egyik gárda harmadik sikeréig tartó párharcban.

SOPRON KC–ALBA-FEHÉRVÁR89–65 (25–16, 21–16, 19–19, 24–14)

Sopron, 1200 néző. V: Cziffra, Török, Frányó
SOPRON: THOMAS 18/12, Ruják6/3, DÉNES 8, Boriszov 10/6, BAROVICS 17. Csere: TAKÁCS N. 16/15, Trepák 8/3, Tóth G. 3/3, Bús, Molnár M. 3, Rátvay, Nárai. Edző: Sabáli Balázs
FEHÉRVÁR: Supola 8/3, TÓTH N. 14/6, Moore 11/3, Tóth P. 11/3, BARONE 10
Csere: Hobbs 4, Szanati, Somogyi 2, Oláh 5/3, Juhos, Timkó, Blaskovits. Edző: Carlos Frade
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–6. 6. p.: 12–14. 8. p.: 22–14. 13. p.: 33–21. 15. p.: 42–21. 18. p.: 46–27. 23. p.: 51–36. 25. p.: 55–40. 27. p.: 59–47. 34. p.: 72–56. 36. p.: 77–58. 38. p.: 83–60
Kipontozódott: Juhos (39. p.)
Sabáli Balázs: – Egy mérkőzés volt ez a sorozatból, amit megnyertünk, az mindig fontos lesz, hogy a kispadról eredményesen szálljanak be a játékba kosárlabdázóink. Takács Norbert ennek maradéktalanul eleget tett, kiemelkedőt nyújtott ezen a találkozón. A mérkőzés elején idegesen kezdtünk, de aztán felpörögtünk és elkaptuk a fonalat. Jó teljesítményt nyújtott a csapat, s remélem a következő találkozókon is megmarad ez a lendület.
Carlos Frade: – Kiválóan játszó soproni csapattal mérkőztünk, a play-off első találkozóján, sokat hibáztunk, és gyengén védekeztünk a mérkőzés első félidejében. Sokszor ott voltunk a tíz pontos különbség határán, és ha ez alá kerülünk, másképp alakult volna a találkozó. Ez a rájátszás varázsa, hogy szinte kiszámíthatatlan megjósolni a végeredményt. Szombaton többet kell nyújtanunk a siker érdekében.
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1–0 , a Sopron javára