Férfi kosár NB I: hazai pályán kapott ki a Kaposvár

2017.04.08. 20:47
A KTE-Duna Aszfalt a Kaposvárt, a Naturtex-SZTE-Szedeák pedig a PVSK Pannonpowert győzte le a férfi kosárlabda-bajnokság középszakaszának szombati játéknapján. Az alsóházban a Jászberény a MAFC ellen nyert.

A KTE az első félidőben meggyőző teljesítménnyel tízpontos előnyt (41–31) dolgozott ki, amit a harmadik negyedig tartani tudott. A vendégek az utolsó játékrészben már némileg kiengedtek, ám a Kaposvár mindössze 15 pontot dobott, ez pedig kevés volt ahhoz, hogy a hátrányát ledolgozza.

Tulajdonképpen a Naturtex-SZTE is pontot tett már a nagyszünetre az összecsapása végére, annyira tetemes előnyt harcolt ki – 62–28-as, meggyőző fölényük birtokában a hazaiak számára már kényelmes második félidő következett.

Az alsóházban a Jászberény könnyedén legyőzte a MAFC-ot.

KOSÁRLABDA
NB I, férfiak, középszakasz

Középház

KAPOSVÁRI KK KTE-DUNA ASZFALT 66–73 (16–22, 15–19, 20–20, 15–12)
Kaposvár, 700
néző. V: Szabó G., Boros, Kulcsár
KAPOSVÁR: Wisseh 5, Frazier 18/6, COOKE 21/9, Hendlein 4, Simms 10. Csere: Fodor M. 8/3, Papp P., Grebenár, Baki. Edző: Fekete Ádám
KECSKEMÉT: PONGÓ MÁTÉ 11/6, Pongó Martin 8/6, DJERASZIMOVICS 21/3, IVOSEV 19, KARAHODZSICS 11. Csere: Hegedűs, Djukanovics 1, Mészáros 2. Edző: Forray Gábor
Az eredmény alakulása. 3. p.: 2–7. 7. p.: 10–16. 12. p.: 20–30. 17. p.: 26–35. 22. p.: 31–44. 27. p.: 48–59. 32. p.: 56–63. 37. p.: 64–65
Kiállítva: Pongó Martin (27. p.)
Fekete Ádám:
– Amit egész évben felépítettünk, azt most néhány meccs alatt lerombolhatjuk. Ilyen hozzáállással nem lehet játszani, ezért elsősorban a fejekben kell rendet tennünk. A sérültjeinket mielőbb fel kell építenünk, sajnos Papp Péter a szünetben jelezte, hogy ő is megsérült. Elnézést kérünk szurkolóinktól, mert ilyen teljesítménnyel sehol és semmikor nem nyerhetünk.
Forray Gábor: – Megérdemelten nyertünk a középház legerősebb csapatának otthonában. A védekezésünk az, amivel mindenképpen jobbak voltunk. Célunk az, hogy mindig a következő meccsre készüljünk fel úgy, hogy azt meg tudjuk nyerni.

NATURTEX SZTE-SZEDEÁK–PVSK-PANNONPOWER 99–73 (31–14, 31–14, 17–23, 20–22)
Szeged, 600
néző. V: Benczur, Pozsonyi, Fodor A.
SZEGED: BOLTICS 13, LILOV 22/9, Csirics 11/9, Juhos 7, SULOVICS 15. Csere: RÉVÉSZ 16, Filipovics, Bán 8/6, Vágvölgyi 4, Bonifert B., Kovács J. 3/3, Varga Á. Edző: Nikola Lazics
PÉCS: Nelson 8/3, SUPOLA 20/6, C. Smith 4, Budimir 2, Sejfic 14. Csere: Halász 3, Bíró 13/6, Harazin, Demeter 7/3, Dragasevics 2. Edző: Csirke Ferenc
Az eredmény alakulása. 3. perc: 11–3. 6. p.: 24–5. 8. p.: 28–11. 12. p.: 39–18. 17. p.: 51–24. 23. p.: 67–30. 28. p.: 76–47. 32. p.: 83–52. 37. p.: 91–61
Kipontozódott: Bán (36. p.)
Nikola Lazics:
– Csapatom jól reagált a szerdai hazai vereségre. Főleg védekezésben múltuk felül ellenfelünket, és külön öröm, hogy az utolsó percekben a fiataljainkat is pályára küldhettem.
Csirke Ferenc: – Megengedhetetlen, hogy úgy kezdtük a mérkőzést, hogy a hatodik percben már a második időt kellett kikérnem. Remélem, hogy a jövő heti fontos mérkőzéseink előtt időben jött ez a pofon.