Férfi kosár NB I: hatpontos vereséget szenvedett a Szolnok

2017.04.19. 20:38
A címvédő Szolnoki Olaj KK hat ponttal kikapott a szombathelyi Falco KC vendégeként a férfi kosárlabda NB I felsőházában, a középszakasz hatodik játéknapján.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
KÖZÉPSZAKASZ, 6. JÁTÉKNAP
FELSŐHÁZ
FELSŐHÁZ

FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY–SZOLNOKI OLAJ KK 77–71 (16–18, 21–19, 18–11, 22–23)
Szombathely, 2500
néző. Vezette: Papp P., Farkas G., Söjtöry T.
FALCO: GOVENS 21/9, Kovács P., VÁRADI B. 9/3, Pustahvar 7/3, Zsigeranovics 8. Csere: Barham, MEDFORD 20/12, Tóth N. 9, Bognár, Simon K. 3/3. Edző: Szrecsko Szekulovics
SZOLNOK: Pavlicsevics 10/3, VOJVODA 16/6, Popovics, Eilingsfeld, ANDRIC 10. Csere: Barnies 6, Tóth Á. 8, BORISOV 12/6, Wittmann 9/3. Edző: Kmézics Zorán
Az eredmény alakulása. 4. perc: 5–10. 7. p.: 12–10. 12. p.: 16–24. 17. p.: 33–33. 20. p.: 37–37. 24. p.: 46–42. 27. p.: 51–44. 30. p.: 55–48. 35. p.: 64–63. 38. p.: 70–65
Kipontozódott: Tóth N. (40. p.), ill. Tóth Á. (35.), Andric (35. p.)
Szrecsko Szekulovics: –
Nehéz meccsre számítottam, így is történt. A ZTE elleni vasárnapi mérkőzés kicsit benne volt a lábakban, lassan, fáradtan kezdtünk, de a második félidőben már a saját ritmusunkban kosárlabdáztunk – és nagyon fontos győzelmet arattunk. Talán nem ez volt a legszebb meccs, amit játszottunk itthon, de a fiúk nagyot küzdöttek, büszke vagyok a csapatomra, mint ahogyan a közönségünkre is!
Kmézics Zorán: – Jól mentünk bele a mérkőzésbe, az első félidőben összességében jól is játszottunk. A második félidő elején viszont elhibáztunk három-négy támadást, amit büntetett a Falco, előnybe került. A harmadik negyedben pecsételődött meg a sorsunk, ebben a játékrészben csak tizenegy pontot dobtunk. Végig ott voltunk ellenfelünk nyomában, de a kritikus pillanatokból rendre mi jöttünk ki rosszabbul. Ha a végjátékban, a támadások befejezésében kevesebbet hibáztunk volna, talán másként alakul a meccs.

KÖZÉPHÁZ
NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK–SOPRON KC 78–74 (23–17, 18–18, 26–20, 11–19)
Szeged, 600 néző. Vezette:
Czifra, Török R., Gorka
SZEGED: BOLTICS 10, LILOV 16/3, Csirics 21/15, Juhos 6, SULOVICS 17. Csere: Filipovics 2, Baán 2, Révész 2, Vágvölgyi 2. Edző: Nikola Lazics
SOPRON: MILLS 10/3, Ruják 10/6, Takács N. 9/3, Dénes G. 3, Spica 11. Csere: Dufault 5/3, B. Johnson 12/6, Myles 8, Tóth G. 6. Edző: Dragan Alekszics
Az eredmény alakulása. 2. perc: 4–3. 7. p.: 18–10. 13. p.: 26–25. 18. p.: 35–33. 22. p.: 45–37. 27. p.: 55–42. 33. p.: 67–60. 38. p.: 71–65
Nikola Lazics: –
Harcos, de nem túl színvonalas mérkőzésen a szünet utáni feljavult védekezésünknek köszönhetjük ezt a fontos győzelmet.
Dragan Alekszics:– Túlságosan nagy volt a nyomás csapatomon. Elsősorban ennek számlájára írhatom a sok technikai hibát. Csaknem húsz eladott labdával és számos kihagyott büntetővel nem lehet mérkőzést nyerni.