Férfi kosár NB I: hatalmas verést mértek a MAFC-ra

2016.11.18. 20:58
A PVSK idegenben 92–58-ra legyőzte a sereghajtó MAFC-ot a férfi kosárlabda NB I pénteki játéknapján. A pécsiek az idénybeli első idegenbeli győzelmüket aratták, a MAFC a szezonbeli legsúlyosabb vereségét szenvedte el.

A Szolnok legyőzésével a bajnokság eddigi legnagyobb meglepetését szerző MAFC a szezon elején szoros vereségeket szenvedett – most viszont sorozatban a harmadik 25 pont feletti verésbe szaladt bele.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
ALAPSZAKASZ, 8. FORDULÓ

MAFC–PVSK PANNONPOWER 58–92 (19–27, 9–19, 18–24, 12–22)
Gabányi-sportcsarnok, 600
néző. V: Pálla, Frányó, Kulcsár
MAFC: M. SMITH 16/3, Misek 8, Kovács Ádám 4, Sihota 11/3, PÁPAI 7. Csere: Hardin 2, Lakits 4, Kucsora 2, Bordács, Molnár Marcell 4. Edző: Garai Péter
PÉCS: NELSON 11, SUPOLA 19/15, C. SMITH 10/3, Budimir 11/9, SEJFIC 14. Csere: Bíró 3/3, HARAZIN 8, HALÁSZ 14/3, Demeter, Krnjajski, Popgyákunik, Kővágó-Laska 2. Edző: Csirke Ferenc
Az eredmény alakulása: 4. p.: 9–8. 8. p.: 17–18. 13. p.: 24–33. 17. p.: 26–42. 24. p.: 40–53. 28. p.: 44–68. 33. p.: 48–73. 36. p.: 52–79. 39. p.: 56–87
Garai Péter:
– Amíg a védekezést nem rakjuk rendbe, sok gondunk lesz. Körülbelül kétszer öt percig tudtunk megfelelően védekezni úgy, ahogy elképzeltük. Amikor a harmadik negyedben ötven negyvenre feljöttünk, a Pécs bedobott három extra triplát, és a kiosztásokból is jól dobtak, míg nálunk több játékos is messze elmaradt valós tudásától, csak Pápai Máté hozta magát.
Csirke Ferenc: – Úgy érzem, a fiúk maximálisan megvalósították az elképzeléseket. A MAFC két kulcsjátékosát, Singh Sihotát és Mark Smitht sikerült kivenni a játékból, de az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy Matija Poscic nélkül azért szűkebb volt a MAFC rotációja.

1. Egis Körmend 5 5 439–364 1.000
2. Alba Fehérvár 7 6 1 557–493 0.929
3. PVSK-PannonPower 6 4 2 488–445 0.833
4. Szolnoki Olaj KK 6 4 2 499–474 0.833
5. Naturtex-SZTE-Szedeák 5 3 2 413–383 0.800
6. Zalakerámia ZTE KK 5 3 2 385–390 0.800
7. Sopron KC 7 4 3 574–542 0.786