Férfi kosár NB I: győztes kosár 3 mp-cel a vége előtt Berényben

MTI MTIMTI MTI
2018.11.04. 20:38
A hazai pályán játszó Jászberény hiába dolgozott le az utolsó hét percben tízpontos hátrányt, mégis a vendég Körmend győzött két ponttal (88–90) a férfi kosárlabda NB I vasárnapi mérkőzésén.

A Vas megyeiek győztes kosarát a 18 pontig jutó amerikai TJ Price szerezte három másodperccel az összecsapás vége előtt.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
JP AUTO-JKSE–EGIS KÖRMEND 88–90 (20–21, 23–29, 21–23, 24–17)
Jászberény, 600
néző. V: Földházi, Ádám, Lengyel
JÁSZBERÉNY: PITTS 24/9, RAKICS 17/9, Coleman 14, ALEKSZANDROV 22/12, Pantelics 8. Csere: Cseh, Kerpel-Fronius B. 2, Czirbus 1, Brbaklics. Edző: Nikola Lazics
KÖRMEND: McNeaill 6, PRICE 18, Bradford 15/3, HAMMONDS 20/6, Delas 11/3. Csere: Csorvási 7, FERENCZ 13/12, Németh Á. Edző: Antonisz Konsztantinidesz
Az eredmény alakulása. 3. p.: 7–7. 5. p.: 11–14. 8. p.: 18–18. 13. p.: 22–27. 15. p.: 27–32. 18. p.: 36–42. 23. p.: 52–59. 25. p.: 55–65. 28. p.: 59–71. 33. p.: 69–79. 35. p.: 74–81. 38. p.: 81–84
Kipontozódott: Alekszandrov (32. p.)
Nikola Lazics:
– Az első félidőben nagyon sok hibát követtünk el, nagyon rosszul védekeztünk, és nem rajtunk múlt, hogy csak hét pont volt a hátrányunk. A második félidőben sokkal több energiát mozgósítottunk, de ezúttal nyolcvannyolc pont sem bizonyult elégnek a győzelemhez. Voltak gondjaink a hét közben, és az új irányítónk csapatba építéséhez is kell még idő.
Antonisz Konsztantinidesz: – Gratulálok Lazics mesternek és csapatának, nagyon jó együttest győztünk le. Harminchét percen át a mi akaratunk érvényesült, és úgy érzem, megérdemelten nyertünk. Köszönöm szurkolóinknak, hogy ide is elkísértek bennünket, és együtt örülhettünk a régen várt idegenbeli győzelmünknek.