Férfi kosár NB I: győzött a Falco, 5. meccs dönt a fináléban

2017.06.16. 19:51
A Falco remekül védekezett (Fotó: Török Attila)
A férfi kosárlabda NB I fináléjának negyedik mérkőzésén a Falco KC Szombathely hazai pályán 82–69-re legyőzte az Alba Fehérvárt, így kiharcolta a mindent eldöntő 5. meccset.

A Falco az életben maradásért, az Alba a bajnoki címért lépett pályára Szombathelyen, a döntő 4. mérkőzésén. A finálé előző mérkőzéséig hazai pályán veretlen sárga-feketék szenzációsan kezdték az összecsapást, már a hatodik percben tízzel vezettek (az első negyed vége 23–14).

Ugyan később a fehérváriak is felvették a ritmust, a tíz pont körüli különbség állandósult (a harmadik negyed végén 59–47), a Falco szinte végig megnyugtató előnyben kosárlabdázhatott, remekül védekezett, végül pedig 82–69-re győzött.

Érdekesség, hogy a Szombathely motorját, Darrin Govenst egészen jól megfogta a Dzunics-legénység, ám az amerikai mellett négyen is két számjegyű értéket értek el pontszerzésben: Váradi Benedek (18 pont), Andrew Barham (17 pont), Lester Medford (15 pont) és Tóth Norbert (11 pont) is rendre hozzá tudta tenni a magáét.

A vendégeknél összességében Winston Shepard játszott a leghasznosabban, de ezen a meccsen rendkívül pontatlanok voltak a társai.

A finálé mindent eldöntő 5. mérkőzését 18-án, vasárnap 21 órától rendezik meg Székesfehérváron.

„Mentális erő és csapatjáték kell az Alba legyőzéséhez"

KOSÁRLABDA
Férfi NB I
Döntő, 4. mérkőzés

FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY–ALBA FEHÉRVÁR 82–69 (23–14, 17–16, 19–17, 23–22)
Szombathely, Aréna Savaria, 3100
néző. V: Benczur, Győrffy, Söjtöry
FALCO: Govens 13/3, VÁRADI 18/3, BARHAM 17/9, Pusztahvar 5/3, TÓTH N. 11/3. Csere: Zsigeranovics 3, Medford 15/6, Kovács P. Edző: Szrecsko Szekulovics
FEHÉRVÁR: B. Taylor 2, Edwards 10, SHEPARD 14/3, Lóránt 9/3, Keller Á. 8. Csere: FARR 13/3, Mohammed 6, Markovics 4, Keller I. 3/3. Edző: Dzunics Braniszlav
Az eredmény alakulása. 5. perc: 14–4. 8. p.: 21–8. 9. p.: 21–14. 13. p.: 25–18. 16. p.: 32–21. 19. p.: 35–29. 20. p.: 40–30. 22. p.: 40–35. 28. p.: 55–43. 37. p.: 77–62.
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–2
Szrecsko Szekulovics:
– Ez volt a legjobb meccsünk a döntőben, támadásban jól koncentráltunk, védekezésben kellően kemények voltunk. Nagy erőbedobással játszottunk, és míg a finálé eddigi három mérkőzése szoros volt, ezúttal elég simán sikerült győznünk. Nagyon jó volt a hangulat a csarnokban – hiszen ez volt az utolsó hazai meccsünk a szezonban. Tudunk még ennél is jobban játszani, vasárnap is nyerni akarunk.
Dzunics Braniszlav: – Csak a második félidő elején sikerült egy periódus erejéig támadásban és védekezésben is megfelelően teljesítenünk. De ezzel együtt elmondható a meccs egészére, hogy sem csapatjátékban, sem egyénileg nem sikerült annyi energiát mozgósítani, amennyi a sikerhez elengedhetetlen. Egyszerűen nem volt bennünk átütőerő.