Férfi kosár NB I: fontos győzelmet aratott a Szeged

2017.04.22. 20:40
 A férfi kosárlabda NB I középszakaszában két középházbeli mérkőzést rendeztek szombaton. A Kaposvár 84–80-ra legyőzte a Sopront, míg a Szeged nagyon fontos, 78–76-os győzelmet aratott Kecskeméten.

A Kaposvár a legjobb nyolcba kerülésre már esélytelen Sopron ellen tízzel is vezetett az utolsó negyedben – ugyan az SKC nagy hajrával szorossá tette a végét, de Hendlein Rolandék 84–80-ra nyertek, ezzel szinte biztossá tették, hogy bejutnak a rájátszásba.Kaposvár a legjobb nyolcba kerülésre már esélytelen Sopron ellen tízzel is vezetett az utolsó negyedben – ugyan az SKC nagy hajrával szorossá tette a végét, de Hendlein Rolandék 84–80-ra nyertek, ezzel szinte biztossá tették, hogy bejutnak a rájátszásba.

Kecskeméten remekül kezdett a Szeged, az első negyedet tízzel nyerte, a harmadik tíz percben pedig ismét imponáló játékot mutatott be, ezzel megnyugtató előnyt épített ki a záró etapra (52–66). Ekkor azonban a KTE nagyon beerősített, alig kapott pontot, de csak kettő egységre tudott zárkózni (76–78). Andrija Csiricsék ezzel nagy előnybe kerültek a Kecskeméttel szemben és karnyújtásnyira kerültek a rájátszástól.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
Középszakasz, középház, 7. forduló
KTE-DUNA ASZFALT–NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK 76–78 (17–27, 13–12, 22–27, 24–12)

Kecskemét, 800 néző. V: Földházi, Papp P., Söjtöry
KECSKEMÉT: Pongó Máté 3/3, Pongó Martin 5/3, DJERASZIMOVICS 19/6, IVOSEV 23/3, Karahodzsics 5. Csere: DJUKANOVICS 19/15, Hegedűs G. 2, Mészáros M. Edző: Forray Gábor
SZEGED: Boltics, LILOV 24/12, CSIRICS 27/9, JUHOS 17/6, Sulovics 4. Csere: Vágvölgyi, Bán, Filipovics 3/3, Révész 3/3. Edző: Nikola Lazics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 1–4. 7. p.: 10–17. 13. p.: 17–32. 17. p.: 28–37. 23. p.: 36–46. 27. p.: 47–53. 33. p.: 52–66. 37. p.: 61–70
Kipontozódott: Boltics (23. p.)
Forray Gábor: – A Pécs elleni hosszabbításos győzelem sokat kivett belőlünk, talán ezért kezdtük puhán a meccset. Közel húszpontos hátrányból álltunk fel, ami rengeteg energiával járt. A végén akár nyerhettünk volna, de azt hiszem, hogy akkor most a Szeged nagyon csalódott lenne.
Nikola Lazics: – Nagyon nehéz, küzdelmes meccs volt, megérdemelten győztünk. Boltics korán kipontozódott, Lilovnak kellett átvennie a szerepét, és ez alaposan megnehezítette a dolgunk.

KAPOSVÁRI KK–SOPRON KC 84–80 (18–15, 22–22, 23–20, 21–23)
Kaposvár, 600
néző. V: Szabó G., Jakab L., Tőzsér
KAPOSVÁR: WISSEH 17/3, FRAZIER 11/3, COOKE 19/9, HENDLEIN 14/3, Simms 6. Csere: Grebenár 2, Fodor M. 10, Baki 5/3. Edző: Fekete Ádám
SOPRON: B. JOHNSON 16/3, Mills 2, Myles 12/6, DUFAULT 19, Tóth G. 4. Csere: SPICA 15, Dénes, Ruják A. 7/3, Takács N. 5/3. Edző: Dragan Alekszics
Fekete Ádám:
– Mint minden meccs, ez is nagyon nehéz volt. Legfontosabb célunk a győzelem volt, ezt sikerült elérnünk. Küzdöttünk, harcoltunk, és ennek meglett az eredménye. Kevesen vagyunk a rotációban, ráadásul a félidőben Grebenár is szólt, hogy nincs teljesen rendben. A szurkolóink segítsége nélkül ezúttal biztosan nem nyertünk volna.
Dragan Alekszics: – Ahhoz képest, hogy számunkra már tét nélküli volt a mérkőzés, sikerült jó hozzáállással kosárlabdáznunk. Sajnos sok első szándékú dobást rontottunk, ennek ellenére végig egyenrangú ellenfelek voltunk. Igazi egylabdás meccs volt, amely másképp is alakulhatott volna.