Férfi kosár NB I: fölényes KTE-siker a forduló rangadóján

2015.01.17. 19:52
Filip Barovics 18 pontot szerzett Kaposváron (Fotó: NS-archív)
A férfi kosárlabda NB I 17. fordulójában a Kecskemét végig vezetve fölényes győzelmet aratott Kaposváron, a Sopron sima sikerével az élre állt, a Körmend pedig pontgazdag meccsen nyert otthon.

A nap rangadóján pocsékul kezdtek a hazaiak, hiszen a negyedik percben csupán egy pont állt a nevük mellett (1–6), majd előbb 10–3-ra, aztán Kovács Péter közelijével 20–7-re is elléptek a Kecskemétiek a nyolcadik perc elejére.

A kaposváriak rémálma csak nem akart véget érni, a 14. percben Tomiszlav Ivosev triplájával már 21 ponttal vezettek a vendégek (13–34), sőt, Pongó Máté hárompontosával már 22–45-öt mutatott az eredményjelző.

A harmadik negyed hajrájához közeledve Grebenár Péter duplájával ehhez képest már kifejezetten szorosnak tűnt a meccs (40–53), de egy 12–2-es sorozattal hamar lehűtötte a kedélyeket a KTE (42–65), a kaposváriak erejéből pedig innentől kezdve már csak szépítésre futotta (57–74).

A Soproni Sördögök a 20 pontig jutó Mario Edwards irányításával érvényesítették a papírformát a Nyíregyháza ellen, 101–65-ös sikerükkel pedig átvették az első helyet a szabadnapos Atomerőműtől.

A játéknap leginkább pontgazdag mérkőzésére Körmenden került sor, ahol a házigazda a brillírozó Ryan Richards kimagasló teljesítményének (33 pont, 12 lepattanó) köszönhetően legyőzte a Jászberényt (95–83).

FÉFI KOSÁRLABDA NB I
17. FORDULÓ
KAPOSVÁRI KK–KTE-DUNA ASZFALT 57–74
(11–23, 16–24, 15–13, 15–14)
Kaposvár, 1000 néző. V: Földházi, Papp P., Jakab
KAPOSVÁR: Fodor M. 2, Frazier 12, RAIVIO 14, Hendlein 17/3, Spica 8. Csere: Jancsikin 2, Benke, Horváth M., Kovács S., Grebenár 2. Edző: Fekete Ádám
KECSKEMÉT: Kinney 4, Kovács P. 7, PONGÓ MARTIN 12/6, Ivosev 10/6, BAROVICS 18. Csere: Karahodzics 4, RAKICS 8/6, Hegedűs G. 4/3, Pongó Máté 7/3. Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics
Az eredmény alakulása. 5. perc: 5–12. 8. p.: 11–20. 15. p.: 15–36. 17. p.: 20–45. 24. p.: 35–51. 27. p.: 27–53. 33. p.: 45–65. 38. p.: 53–71
Kipontozódott: Horváth M. (36. p.), Kinney (36. p.)
Fekete Ádám: –
Bár jól felkészültünk ellenfelünkből, mégsem tudtuk azt játszani, amit itthon megszoktunk. Mentálisan nem voltunk teljesen felkészülve erre a mérkőzésre, és ez főként az elején mutatkozott meg. Megérdemelt a vendégek győzelme.
Sztojan Ivkovics: – Bár megéreztük Djeraszimovics hiányát, cseréim kellemes meglepetést szereztek. A kecskeméti akadémiáról kikerülő Pongó testvérek feledtetni tudták a hiányzót. Jó csapatot győztünk le saját otthonában.

EGIS KÖRMEND–JÁSZBERÉNYI KSE 95–83 (19–18, 21–25, 31–18, 24–22)
Körmend, 1800 néző. V: Pálla, Farkas, Praksch
KÖRMEND: WALKER 19/6, Burgess 9/3, Ferencz, Török 8, RICHARDS 33/9. Csere: LATINOVICS 16/9, Popadics 1, Tóth N. 9/3. Edző: Déri Csaba
JÁSZBERÉNY: WARE 18/12, HORVÁTH 23/9, Kerpel-Fronius 11/3, Dramicsanyin 16, Cseh 12/6. Csere: Mladenovics 3/3, Nárai, Fekete. Edző: Bencze Tamás
Az eredmény alakulása. 5. p.: 4–8. 8. p.: 8–15. 11. p.: 22–18. 16. p.: 29–32. 22. p.: 45–43. 26. p.: 53–56. 35. p.: 82–72. 38. p.: 87–76
Kipontozódott: Cseh (36. p.)
Déri Csaba: –
Nagy erőbedobásra kényszerített minket a Jászberény, az utolsó negyedben dőlt el csak a meccs. Mi az elmúlt három hétben kemény edzésben voltunk, sokat kellett alakítani a játékunkon. Kicsit fáradt lábbal játszottunk, ez elsősorban a dobásokon mutatkozott meg, pedig ezen dolgoztunk a legtöbbet. Amikor jobban céloztunk távolról, és amikor a vendégek elfáradtak, akkor tudtuk csak átvenni a játék irányítását. Örülök, hogy tudtunk fordítani, és hogy ismét győztünk. Ferencz Csaba hőemelkedéssel játszott, ezért nem kockáztattuk a szerepeltetését.
Bencze Tamás: – Megérdemelten győztek a körmendiek. Bár a mérkőzés nagy részében azt játszottuk, amit terveztünk, s teljes erőbedobásra késztettük őket, ez erre volt elég. A második félidőben a szűk rotáció miatt már több hibánk volt. Ryan Richards védését jól megszerveztük, és amikor türelmesen támadtunk, a helyzeteink is megvoltak. Amint a Körmend javított a védekezésén, eldőlt a mérkőzés.

SOPRONI SÖRDÖGÖK–NYÍREGYHÁZI KK 101–65 (27–22, 31–12, 22–12, 21–19)
Sopron, 1600 néző. V: Benczur, Török R., Rácz
SOPRON: THOMAS 14/9, EDWARDS 20/6, Boriszov 12, Dénes 6, POSCIC12. Csere: Tóth G. 4, RUJÁK A. 10/3, Trepák 5/3, TAKÁCS 11/3, Molnár 2, Kántor 2, Ruják B. 3/3. Edző: Sabáli Balázs
NYÍREGYHÁZA: Savic 8, Taylor 1, Nagy K. 5/3, HUJDOROVIC 20, KOLARICS 14/6. Csere: Molnár 3/3, Lajsz 9/3, Gardner 5/3, Helmeczi. Edző: Sitku Ernő
Az eredmény alakulása. 4. perc: 10–10. 6. p.: 17–15. 8. p.: 22–18. 13. p.: 34–24. 17. p.: 49–29. 23. p.: 64–40. 27. p.: 73–43. 32. p.: 82–49. 34. p.: 87–53. 37. p.: 95–55
Sabáli Balázs: –
Nehezebb meccsre számítottam. Így is indult a találkozó, de a második negyedben eldöntöttük a mérkőzést. Kulcsjátékosaink kiválóan teljesítettek, de csereembereink is megtették a magukét. Koncentrálnunk kell a jövőt illetően, mert erős ellenfeleink lesznek.
Sitku Ernő: – Jobb csapat a Sopron, ekkora különbség azonban nincs a két együttes között. Amit megbeszéltünk, megközelítőleg sem köszönt vissza a pályán, sok hibával játszottunk. A következő találkozók lesznek fontosak számunkra.