Férfi kosár NB I: Lóránt kiváló játékával Alba-siker a rangadón

2017.01.21. 20:51
Lóránt Péter (44) vezéregyénisége volt az Albának (Fotó: Veres Viktor)
Az éllovas Alba Fehérvár hazai pályán 90–81-re legyőzte a Zalaegerszeget a férfi kosárlabda NB I szombati játéknapján. A címvédő Szolnoki Olaj magabiztos pécsi sikerrel javított pozícióján.

Az Alba–ZTE rangadó első két negyedében fej fej mellett haladtak a csapatok, és bár a harmadikban megugrottak a hazaiak, a zalaiak visszakapaszkodtak. A hajrát a fehérváriak bírták jobban, és a 28 pontja mellé hét lepattanót szedő, hat asszisztot osztó Lóránt Péter vezérletével megőrizték előnyüket.

A nemrégiben edzőt váltó Szolnoki Olaj eddig sebezhető volt idegenben, csak Jászberényben volt képes győzni, ötször vereséget szenvedett – ezúttal viszont végig vezetve uralta a PVSK elleni mérkőzést.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
Alapszakasz, 14. forduló, szombati mérkőzések

ALBA FEHÉRVÁR–ZALAKERÁMIA ZTE KK 90–81 (19–21, 27–24 , 20–19, 24–17)
Székesfehérvár, 2100
néző. V: Benczur, Söjtöry, Boros
FEHÉRVÁR: TAYLOR 14/6, Markovics 11/9, Shepard 6, Keller Á. 10, LÓRÁNT 28/9. Csere: BURGESS 14/6, Farr 7, Keller I., Tóth P. Edző: Dzunics Braniszlav
ZALAEGERSZEG: UBILLA 20/9, Norfleet 8, Benke 4, Szabó Zs. 9/3, DRUNGILAS 21/9. Csere: Kerpel-Fronius 10/6, Mohácsi 9/9, Kis R. Edző: Bencze Tamás
Az eredmény alakulása: 3. perc: 5–7. 5. p.: 12–9. 8. p: 17–19. 12. p.: 26–23. 15. p.: 34–31. 18. p.: 38–40. 22. p.: 50–45. 25. p.: 59–49. 28. p.: 66–55. 32. p.: 70–66. 35. p: 76–70. 38. p.: 84–76
Dzunics Braniszlav:
– Jó mérkőzés volt, nagyon sokat tett mindkét együttes és a szurkolók azért, hogy ilyen színvonalas legyen a találkozó. Nehéz volt, hiszen minimális különbségek vannak a csapatok között. Majdnem minden tekintetben jobbak voltunk, kivéve az első félidőben a visszarendeződést a védekezésnél, de a szünet után már ezt is kontrolláltuk. Örülök, hogy ilyen kiélezett mérkőzések vannak a magyar bajnokságban.
Bencze Tamás: – Teljesen megérdemelten győzött az Alba. Nagyon sokat készültünk erre az összecsapásra, sok mindent meg tudtunk valósítani, de a hibáinkat rendre kihasználták a fehérváriak, négy-öt olyan hárompontost kaptunk, amely elkerülhető lett volna. Ettől függetlenül minden elismerésem a csapatoké – nagyon jó együttessel szemben álltunk helyt.

PÉCSI VSK-PANNONPOWER–SZOLNOKI OLAJ KK 73–95 (17–24, 15–21, 13–21, 28–29)
Pécs, 2000
néző. V: Cziffra, Török R., Gorka
PÉCS: Nelson 12/3, C. Smith 12/3, Supola 7/3, Budimir 17/3, Sejfic 13. Csere: Halász 10/3, Harazin 2, Bíró, Antóni, Demeter, Krnjajski, Bödör. Edző: Csirke Ferenc
SZOLNOK: PAVLICSEVICS 19/15, BARNIES 14/6, VOJVODA 14/6, Eilingsfeld 12/3, ANDRIC 14. Csere: Wittmann, Boriszov 9/3, Tóth Á. 6, Bryant 7/3, Hajdú, Csák. Edző: Kmézics Zorán
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–8. 6. p.: 9–14. 13. p.: 19–29. 17. p.: 28–38. 23. p.: 36–50. 26. p.: 43–53. 33. p.: 54–68. 37. p.: 70–86
Kipontozódott: Pavlicsevics (39. p.)
Csirke Ferenc:
– Az első perctől a Szolnok dominált a játékban, mind támadásban, mind védekezésben sok taktikai hibát követtünk el, ráadásul a triplákat is gyenge százalékkal dobtuk. Meg kell köszönnöm a közönségnek, hogy végig kitartott mellettünk.
Kmézics Zorán: – Nagyon készültünk erre a találkozóra, mert nem tudtuk, idegenben milyen arcunkat fogjuk mutatni. Jól felkészültünk a pécsiekből védekezésben és támadásban is, és egy sportolónak el kell viselnie a győzelmi kényszert, amelyben mi voltunk.

ATOMERŐMŰ SE–FALCO VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY 82–59 (20–18, 18–18, 21–9, 23–14)
Paks, 1000
néző. V: Földházi T., Jakab L., Praksch P.
PAKS: Hill 10/6, SAMENAS 18/9, Kovács Á. 6/3, GILBERT 13/3, TIBY 26/12. Csere: Will 6/6, Illés M. 3/3, Bagó. Edző: Teo Cizmic
SZOMBATHELY: Medford 13/9, Govens 16/9, Váradi 2, Pustahvar 11/3, Zsigeranovics 6. Csere: Barham 9/9, Bognár 2, Simon K., Tóth N. Edző: Szrecsko Szekulovics
Kipontozódott: Medford (40. p.)
Teo Cizmic:
– Tiszteltük az ellenfelet, hiszen remek kerete és kiváló edzője van. Az első félidő szoros volt, a másodikban viszont sikerült kihasználnunk a szombathelyiek hibáit. A fiúk bizonyítottak, hogy csapatként is tudnak játszani, ez az ő napjuk volt.
Szrecsko Szekulovics: – Nagy győzelmet arattak a hazaiak, mi pedig gyengén játszottunk és sokat hibáztunk. A védekezésünk nagyon rossz volt, de sok pontatlan dobásunk miatt nem tudtunk nyerni. Jó periódusok után rosszak jöttek, ezúttal az ASE egyértelműen jobb volt nálunk.

JP AUTO-JKSE JÁSZBERÉNY–MAFC 79–63 (21–19, 23–11, 9–15, 26–18)
Jászberény, 500
néző. V: Györffy P., Hegedűs T., Gyurits P.
JÁSZBERÉNY: WILLIAMS 23/6, ARRINGTON 13/3, Brbaklics 11, Cseh 4, Sztamenkovics. Csere: Mándoki 2, Czirbus, Bazsó 2, BOJICS 24. Edző: Stevan Tot
MAFC: Poscic 6, M. SMITH 17/3, Misek 4, Kovács 6, SIHOTA 11/3. Csere: Lakits, POLYÁK 19/3, Kucsora. Edző: Jakab Máté
Az eredmény alakulása: 3. perc: 7–3. 7. p.: 16–13. 13. p.: 28–25. 17. p.: 38–28. 23. p.: 48–34. 27. p.: 50–37. 33. p.: 58–57. 37. p.: 66–59
Kipontozódott: Sztamenkovics (34. p.), Sihota (38. p.), Brbaklics (39. p.)
Stevan Tot:
– Hétfőtől tudtuk, hogy Nemanja Protics nélkül kell játszanunk, s tudtuk azt is, hogy küzdelmes mérkőzés lesz, amelyen a kritikus pillanatokban mentálisan jobbak voltunk ellenfelünknél. Szív és akarat kellett második hazai győzelmünkhöz. Mándoki és Bazsó nagyon jól tehermentesítette a többieket.
Jakab Máté: – Nagyon küzdelmes, hullámzó volt a játék. Döntő volt, hogy egypontos vezetésünknél három támadást is elrontottunk, és ezt pontokkal büntették a jászberényiek. Nem gondoltam, hogy egy ilyen zóna kifog rajtunk, de ennyire rossz dobószázalékkal idegenben nem lehet nyerni.

SOPRON KC–KAPOSVÁRI KK 83–73 (18–21, 17–19, 23–15, 25–18)
Sopron, 1200
néző. V: Papp P., Szabó G., Gál J.
SOPRON: JOHNSON 24/12, Ruják A. 5/3, Myles 1, DUFAULT 12/3, Spica 14. Csere: Dénes 8/3, MILLS 19/15, Takács. Edző: Dragan Alekszics
KAPOSVÁR: WISSEH 24/12, Fodor 12/6, COOKE 13/6, Hendlein 4, Simms 4. Csere: Grebenár 2, Baki 5/3, Frazier 9/3. Edző: Fekete Ádám
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–2. 6. p.: 8–13. 8. p.: 9–19. 12. p.: 24–26. 15. p.: 24–34. 18. p.: 35–38. 23. p.: 43–42. 25. p.: 47–48. 29. p.: 56–53. 33. p.: 70–55. 36. p.: 74–64. 38. p.: 80–69
Kipontozódott: Wisseh (39. p.)
Dragan Alekszics:
– Úgy érzem, megérdemelten nyertünk, hazai pályán kötelező is volt a győzelem. Az első félidőben még sok volt a hiba, főleg támadásban, de a második játékrészre feljavult a támadójátékunk és ekkor már védekezésünk is elfogadható volt.
Fekete Ádám: – Húsz–huszonöt percig igazi csapatjátékot mutattunk be, a hazaiak zónája ellen azonban nem találtuk meg az ellenszert, ráadásul egy-két soproni játékos nagyon pontosan célzott. Sajnálom a vereséget, mert a kezünkben volt a győzelem, de nem tudtunk élni a lehetőséggel.