Férfi kosár NB I: Atom-siker a rangadón; elsöprő kaposvári hajrá

2014.12.06. 20:12
A férfi kosárlabda NB I 10. fordulójában a Kaposvári KK óriásit hajrázva legyűrte a PVSK-Pannonpowert, a Szeged a félidő után állva hagyta a Jászberényt, az Atomerőmű pedig megverte az Alba Fehérvárt.

A Kaposvár a mérkőzés első kosara megszerzése után már az első játékrészben gyorsan 12 pontos hátrányba került (7–19), és gyakorlatilag három negyeden keresztül hiába próbált kapaszkodni, csak a Pécs egyre jobban elhúzott. A záró felvonásra 44–64-es állás mellett fordultak a felek, ekkor pedig alighanem csak a legvérmesebb hazai szurkolók gondolták, hogy győzelmet ünnepelhetnek. Pedig ez történt, Raivio három triplát is elsüllyesztett és 15 ponttal zárta a negyedet, amelyet végül 32–9-re megnyerte a Kaposvár, így végül a meccset is (76–73).

Az alsó házi helyosztó igencsak egyoldalúra sikeredett, a 2–7-es mérleggel álló MAFC ugyanis már a meccs elején állva hagyta (9–0) az 1–8-as Zalaegerszeget, és az előnyét folyamatosan növelve végül 29 ponttal nyert (94–65).

A játéknap legkiugróbb egyéni teljesítményét a szegedi Darko Balaban mutatta be, a 211 centi magas szerb center 33 pontot (15/19-es mezőnymutató!) és 14 lepattanót tett a közösbe csapata jászberényi sikere során. A vendégek úgy nyertek végül 15 ponttal (88–103), hogy a szünetben még 16-tal a hazaiak vezettek (62–46).

A nap rangadóján az Alba Fehérvár egészen a hajráig tapadt az Atomerőműre, a végjátékot azonban a házigazda bírta jobban.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
10. FORDULÓ
MAFC–Zalakerámia ZTE KK 94–65
(22–14, 25–17, 26–20, 21–14)
Gabányi László Sportcsarnok. V: Györffy P., Fodor A., Kulcsár T.
MAFC: Brown 21/3, Misek 8/6, Lakosa 15/3, Hunter 22/15, Tudziarakisz 13. Csere: Mócsán 11/6, Fodor K., Koncz 1, Lakits 1, Nikitin 2, Timkó. Edző: Stefan Timbus
ZTE: Dzambics 8/6, Kertész 4, Gáspár 5/3, Healy 24/3, Tamir 2. Csere: Ilics 11, Mohácsi 9/3, Kis R., Czinger, Kerkai 2. Edző: Milos Sporar
Az eredmény alakulása. 5. p.: 13–4. 13. p.: 31–19. 19. p.: 42–28. 25. p.: 60–35. 29. p.: 70–49. 35. p.: 84–54
Stefan Timbus:
– Szoros mérkőzésre számítottam, de nagyszerűen kosárlabdáztunk. Nagyon jól dobtunk, a támadásainkat kosárral tudtuk befejezni, ezért ellenfelünknek felállt védelem ellen kellett támadnia.
Milos Sporar: – Nem ezt érdemelték szurkolóink, akik elkísértek minket, bocsánatot kérek tőlük. Az edzésen remekül dolgoztak a játékosok, de a pályán ebből semmit sem láttam viszont.

KAPOSVÁRI KK–PVSK PANNONPOWER 76–73
(12–21, 17–21, 15–22, 32–9)
Kaposvár, 900 néző. V: Vígh P., Török, Gál J.
KAPOSVÁR: FODOR M. 12/3, RAIVIO 20/12, Jancsikin 11/3, HENDLEIN 13, Spica 6. Csere: Gibson 6/3, Horváth M. 4, Benke 4, Kovács S., Grebenár. Edző: Fekete Ádám
PÉCS: NELSON 16, Pahlmblad 6/6, BÍRÓ O. 15/9, BUDIMIR 17/9, Horti 8. Csere: Harazin 9, Somogyfoki, Halász Á. 2. Edző: Csirke Ferenc
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–5. 7. p.: 7–19. 13. p.: 16–21. 17. p.: 27–33. 23. p.: 32–48. 28. p.: 37–61. 32. p.: 44–65. 35. p.: 58–65. 37. p.: 66–66
Fekete Ádám:
– Minden elismerésem a csapaté, volt öt olyan játékosom, akik reménytelen helyzetünkben is elhitték, hogy nyerni tudunk. Az utolsó negyedben óriási hajrát vágtunk ki, ehhez kellett rendkívül lelkes szurkolótáborunk is.
Csirke Ferenc: – Nem tudok szóhoz jutni, csak gratulálni tudok a Kaposvárnak. Rutintalan gyerekek módjára vesztettünk. Sajnos nincsenek olyan játékosaink, akiket harcba dobhatnék, amikor bajban vagyunk.

ATOMERŐMŰ SE–TLI-ALBA FEHÉRVÁR 74–68
(23–21, 20–19, 12–14, 19–14)
Paks, 1000 néző. V: Cziffra, Papp P., Szabó G.
ATOM: DUGAT 11/3, MARKOVICS 9/3, Baki 10/6, Szabó Zs. 6, Tóth Á. 9. Csere: JONES 12, Roberson 6/3, Kovács Ákos 8, Eilingsfeld 3
ALBA: Simon B. 4, Supola 6/6, KROMAH 15/3, Melvin 6, Csorvási M. 8. Csere: Djapa 14/3, Juhos 2, Tóth P. 7/3, Kovács Ádám 6/3
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–4. 7. p.: 11–12. 12. p.: 24–25. 15. p.: 34–31. 18. p.: 39–33. 22. p.: 47–42. 25. p.: 50–44. 27. p.: 53–50. 34. p.: 65–61. 38. p.: 71–68
Dzunics Braniszlav: –
Rangadóhoz méltó mérkőzés volt. Lehet, hogy nem a legszínvonalasabb, de a küzdelem nagy volt. A lepattanózás az utóbbi időben nem ment a csapatnak, örülök, hogy most sikerült felülmúlnunk az ellenfelet. Ez volt az alapja a győzelmünknek.
Székely Norbert: – Gratulálok a paksiaknak, nehéz sorozatban vannak, de így is képesek voltak jelentős energiákat mozgósítani. A második félidőben feljavult a védekezésünk, ami esélyt adott nekünk, hogy megnyerjük a mérkőzést. Nem sikerült, de még az út elején járunk.

JÁSZBERÉNYI KSE–NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK 88–103
(32–31, 30–15, 13–27, 13–30)
Jászberény, 400 néző. V: Benczúr, Farkas B., Gorka
JÁSZBERÉNY: Ware 10/3, HORVÁTH Á. 23/12, Kerpel-Fronius 19/6, CSEH 19/9, Dramicsanin 10/3. Csere: Nárai 3/3, Szögi 4, Mladenovics. Edző: Bencze Tamás
SZEDEÁK: JEREMINOV 16/12, Molnár A. 11, Kiss Zs., CSIRICS 21/12, BALABAN 33. Csere: VÁGVÖLGYI 12/6, Kuntics 10/3, Mike, Meleg, Kereszty, Révész A. Edző: Nikola Lazics
Az eredmény alakulása. 4. p.: 11–14. 8. p.: 26–24. 14. p.: 43–31. 18. p.: 51–40. 24. p.: 70–55. 28. p.: 70–71. 34. p.: 79–90. 38. p.: 82–96
Bencze Tamás:
– A jó első félidő után nem gondoltam, hogy ennyire szét tudunk esni támadásban, és ami még nagyobb baj, védekezésben is. Nagyon kevesen vagyunk, de ez nem lehet magyarázat a vereségre.
Nikola Lazics: – Nagyon furcsa mérkőzés volt, két ellentétes félidőt láthattak a szurkolók. A második játékrészre állt össze igazából a játékunk, végül megérdemelten nyertünk.