Férfi kosár NB I: életben maradt a Szolnok; elődöntős a Körmend és a Falco

2017.05.19. 20:00
Jaytornah Wisseh (fehérben) 11 pontja nem volt elég a Falco legyőzéséhez (Fotó: Koncz György)
A címvédő Szolnok hazai közönség előtt 83–75-re legyőzte a Zalaegerszeget a férfi kosárlabda NB I negyeddöntőjének negyedik mérkőzésén, ezzel 2–2-re egyenlített az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharcban. A Körmend a PVSK, míg a Falco a Kaposvár kiejtésével bejutott az elődöntőbe.

A Szolnok abban a tudatban léphetett pályára a ZTE elleni párharc negyedik meccsén, hogy nem hibázhat többet, különben nem marad esélye a címvédésre. A pontokban gazdag első negyed után (23–23) az Olaj a második játékrészben 12 pontos előnyre tett szert (46–34), amit a harmadik negyedben még eggyel megtoldott (66–53). Az utolsó tíz percben a Zalaegerszeg felélesztette győzelmi reményeit, többször is felzárkózott négy pontra, ám ennél közelebb kerülni nem tudott a hazaiakhoz. A szolnoki csapatban Vojvoda Dávid 36 pontot dobott, abból 16-öt büntetőből szerzett.

A címvédő Olaj ezzel a győzelemmel kiharcolta az ötödik meccset, amelyre május 21-én kerül sor.

A Körmend száz pont fölé jutva győzött Pécsen, így bejutott az elődöntőbe. A vendégek alaposan megszórták magukat, ám a PVSK tartotta velük a lépést, sőt a második negyed hetedik percében – a meccs folyamán először – át is vette a vezetést (37–35). A Körmend ezt követően ismét magához ragadta a kezdeményezést, a nagyszünetben négy ponttal vezetett, majd a harmadik és a negyedik negyedben növelte előnyét, és végül 14 pontos győzelmet aratott (89–103). A Vas megyei együttesnél Lasan Kromah 29, míg Terry Allen 27 pontig jutott.

A játéknap harmadik mérkőzését Kaposváron játszották, ahol a Falco annak ellenére is magabiztosan nyert, hogy az utolsó játékrészt kilenc ponttal elveszítette. A szombathelyi csapatban Darrin Govens 23 pontot szórt – a büntetővonalról mind a nyolc kísérletét értékesítette –, míg Ivan Zsigeranovics 18 ponttal zárt.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
NEGYEDDÖNTŐ, 4. MÉRKŐZÉSEK

SZOLNOKI OLAJ KK–ZALAKERÁMIA ZTE KK 83–75 (23–23, 23–11, 20–19, 17–22)
Szolnok, 1100
néző. V: Pálla, Papp P., Hegedűs T.
SZOLNOK: PAVLICSEVICS 14/12, VOJVODA 36/12, Barnies 3, Eilingsfeld 7/3, Andric 2. Csere: Tóth Á. 6, POPOVICS 15/6, Boriszov, Wittmann, Rudner. Edző: Kmézics Zorán
ZTE: UBILLA 8/3, Norfleet 12/6, BENKE 24/9, Szabó Zs. 7/3, Drungilas 10. Csere: Wright 2, MOHÁCSI 10/6, Kis A. 1, Czinger 1. Edző: Bencze Tamás
Az eredmény alakulása. 4. perc: 10–6. 8. p.: 23–18. 14. p.: 29–28. 18. p.: 36–33. 24. p.: 50–40. 28. p.: 60–47. 33. p.: 69–61. 37. p.: 72–67. 39. p.: 77–73
Kipontozódott: Szabó Zs. (30. p.), Wright (33. p.), Ubilla (40. p.)
Kiállítva: Andric, Drungilas (mindkettő 27. p.)
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–2
Kmézics Zorán:
– Nagyon szoros és kemény mérkőzés volt. Amikor nagyobb előnyhöz jutottunk, nem tudtuk növelni, mert néhány butaságot csináltunk. A mérkőzésen Vojvoda Dávid volt a vezérünk, de minden egyes játékosunk nagyon harcolt a győzelemért, és vasárnap nyerni utazunk Zalaegerszegre.
Bencze Tamás: – Megérdemelten nyert a Szolnok, mert több jó periódusa is volt a mérkőzésen. Mi azonban különösen a második és a záró negyedben nem mindig koncentráltunk eléggé, de csapatunk becsületére legyen mondva, mindig visszajött a mérkőzésbe, a hajrában pedig felforgatott összeállításban is szorossá tettük a végjátékot. Vasárnap este hazai pályán szurkolóink segítségével meg akarjuk nyerni a párharcot.

PVSK-PANNONPOWER–EGIS KÖRMEND 89–103 (21–25, 24–24, 22–27, 22–27)
Pécs, 2500
néző. V: Benczur, Söjtöry, Tőzsér
PÉCS: Nelson 13/6, C. SMITH 19/6, SUPOLA 18/6, Antóni 3/3, Sejfic 13. Csere: BUDIMIR 18/12, Halász 5, Harazin, Bíró. Edző: Csirke Ferenc
KÖRMEND: Gibbs 15/3, PETTY 16/9, L. SMITH 12, KROMAH 29/15, ALLEN 27/12. Csere: Ferencz 4, Németh Á. Edző: Gasper Potocnik
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–7. 6. p.: 9–15. 13. p.: 21–31. 17. p.: 37–35. 23. p.: 51–53. 26. p.: 62–64. 33. p.: 74–83. 37. p.: 87–91
Kipontozódott: Sejfic (38. p.)
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3–1 a Körmend javára
Csirke Ferenc:
– Ma mutatta meg a Körmend igazán, hogy miért tartják bajnokesélyesnek. Sérülések és betegségek tekintetében egál volt a két csapat között. Mindkét gárda fáradt volt, és bármit csináltunk védekezésben, a Körmend egyéni képességei döntöttek. Férfias csatában a jobb csapat jutott tovább.
Gasper Potocnik: – Kicsit bosszant, hogy az első meccs után sokan temettek minket, most meg mindenki nekünk szurkol. A három nyert mérkőzéssel bizonyítottunk. Magyar csapatok közül mi játszottuk a legjobb meccset a szezonban, és ráadásul sok sérülés is sújtott bennünket.

KAPOSVÁRI KK–FALCO-VULCANO ENERGIA KC 77–84 (24–26, 9–19, 18–22, 26–17)
Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 800
néző. V: Földházi T., Cziffra Cs., Török R.
KAPOSVÁR: WISSEH 11, FODOR M. 10, FRAZIER 17/6, COOKE 14/6, HENDLIEN 14. Csere: Simms 7, Baki 3/3, Grebenár, Papp P. Edző: Fekete Ádám
SZOMBATHELY: GOVENS 23/3, VÁRADI B. 6, BARHAM 4, PUSTAHVAR 14/9, Tóth N. 6. Csere: Medford 11/3, ZSIGERANOVICS 18/3, Bognár K. 2, Kovács P. Edző: Szrecsko Szekulovics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–2. 12. p.: 27–30. 17. p.: 33–40. 22. p.: 35–48. 27. p.: 41–58. 32. p.: 53–67. 37. p.: 62–74
Kipontozódott: Hendlein (39. p.), illetve Govens (38. p.)
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3–1 a Falco javára
Fekete Ádám:
– Méltó ellenfelek voltunk ebben a kemény párharcban, szerettünk volna egy újabb esélyt kivívni, hogy vasárnap is pályára léphessünk Szombathelyen. Ezúttal azonban jobb volt a Falco, a 26–50-es lepattanó aránnyal nem lehet meccset nyerni. Az utolsó pillanatig küzdöttünk, ám ezúttal csak a különbség csökkentésére volt elég. A realitásokat nézve azonban büszkének kell lennünk az elért eredményünkre.
Szrecsko Szekulovics: – Óriási eredménynek tartom, hogy bejutottunk a legjobb négy közé. Nagyon erős ellenféllel játszottunk és tudtunk, hogy nem fehér zászlóval jön ellenünk a Kaposvár. Nagyon jól felkészültünk erre a játékukból és tudtuk, hogy kulcskérdés lesz a lepattanók megszerzése. Nagyon nehéz periódus volt és igen kemény összecsapásokat nyertünk meg. Sok sikert kívánok a Kaposvárnak a következő szezonban!