Férfi kosár NB I: idénybeli pontrekorddal nyert a Körmend

2018.11.10. 20:04
A 2018–19-es NB I-es idény eddigi legmagasabb pontszámával győzött a Körmend a férfi kosárlabda élvonal 7. fordulójának szombati játéknapján: a vasiak hazai pályán 123–60-ra verték a nyeretlenül sereghajtó TF-et. A körmendiek soraiban öt játékos is eljutott legalább 17 pontig. A Sopron, a Jászberény és a Kaposvár szintén hazai győzelemmel tudta le a játéknapot.

A kora esti mérkőzésen a Szolnoki Olaj hazai pályán 99–75-re legyőzte a DEAC-ot. A szolnokiaknál hét játékos is eljutott tíz pontig, a legtöbbet Sztrahinja Milosevics (16) könyvelte el.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
7. FORDULÓ, szombati mérkőzések

EGIS KÖRMEND–SERCO-TF-BUDAPEST 123–60 (33–17, 29–15, 37–16, 24–12)
Körmend, 1800
néző. V: Pálla, Kulcsár, Horváth A.
KÖRMEND:
McNEAIL 17/6, Price 18/6, Ferencz 8/6, Hammonds 21/12, Delas 1. Csere: BRADFORD 21/3, CSORVÁSI 19, Németh Á., Oroszi 3/3, Bán 2, Lajsz 10/6, Márton 3. Edző: Antonisz Konsztantinidesz
TF: Krnjajszki 4, Sarenac 5/3, Beák 3/3, McLane 5/3, BERGSTEDT 28/3. Csere: Buzás 10/6, Szobi 5, Kozma G. Edző: Merim Mehmedovic
Az eredmény alakulása. 4. perc: 15–2. 7. p.: 24–11. 13. p.: 40–25. 16. p.: 52–25. 23. p.: 72–34. 27. p.: 91–44. 33. p.: 105–51. 37. p.: 116–55
Kipontozódott: Delas (33. p.)
Antonisz Konsztantinidesz:
– Tudtuk, hogy ellenfelünk gyengébb játékerőt képvisel, de azt kértem a játékosaimtól: tiszteljük meg a riválist azzal, hogy nagyon komolyan vesszük a találkozót. Aki pályára lépett, jó teljesítményt nyújtott, ennek örülök.
Merim Mehmedovic: – Jó érzés volt hosszú idő után újra megtapasztalni a körmendi hangulatot. Nekünk minden mérkőzésen a rutinszerzés a legfontosabb célunk. Egyelőre nincs olyan vezérünk a pályán, aki fazont adna a játékunknak.

SZOLNOKI OLAJ KK–DEAC 99–75 (25–15, 23–16, 22–21, 29–23)
Szolnok, 1057
néző. V: Tőzsér, Jakab, Mészáros B.
SZOLNOK: VOJVODA 15/3, Airington 11/3, MURPHY 10/3, MILOSEVICS 16/3, TÓTH Á. 11. Csere: Andric 10/3, Benke Sz. 6, Rowsey 12/3, Kovács P. 8, Csák. Edző: Dragan Alekszics
DEBRECEN: Dugat 16/6, Manigat 11/6, BORISZOV 18/3, Ivosev, AMIGO 13. Csere: Bognár K. 2, Polyák 6/6, Omenaka 2, Velkey 2, Kósa 3/3, Tóth B. 2. Edző: Berényi Sándor
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–5. 8. p.: 18–13. 12. p.: 25–22. 14. p.: 33–22. 18. p.: 42–28. 25. p.: 60–36. 29. p.: 68–49. 34. p.: 79–59. 38. p.: 93–68
Kiállítva: Dugat (26. p.)
Dragan Alekszics:
– Két hosszú nyugat-dunántúli túra után szerencsére sikerült regenerálódnunk. Kemény meccs volt, sok tiszta dobóhelyzetet alakítottunk ki, és szerencsére azokat jól értékesítettük, így a vártnál is könnyebben győztünk.
Berényi Sándor: – Különösen védekezésben nagyon sok buta hibát követtünk el. Főként az első félidőben lemaradtunk a lepattanókról, és az egész mérkőzésen a vártnál gyengébben dobtunk. Egy Szolnok-szintű csapat ellen ilyen hibákat nem szabad elkövetnünk.

SOPRON KC–ATOMERŐMŰ SE 77–67 (24–13, 13–20, 23–17, 17–17)
Sopron, 1400
néző. V: Győrffy, Söjtöry, Goda
SOPRON: Lemar 14/3, WARNER 15/3, Gilbert 9/3, Dénes 2, Gordon 12. Csere: Supola 3, Takács N. 6/6, WIGGINS 13, Molnár Marcell 3/3. Edző: Sabáli Balázs
PAKS: EVANS 15/6, Kovács Á. 7/3, Ruják A. 2, TRAJKOVSZKI 21/9, Jevtovics 8. Csere: Faust 6, Eilingsfeld 2, Medve 6/6. Edző: Szrecsko Szekulovics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–0. 5. p.: 8–3. 9. p.: 18–12. 12. p.: 24–21. 15. p.: 28–26. 18. p.: 35–28. 20. p.: 37–33. 23. p.: 39–40. 25. p.: 45–44. 27. p.: 50–46. 30. p.: 60–50. 33. p.: 62–58. 36. p.: 66–64. 40. p.: 77–67
Kipontozódott: Jevtovics (40. p.)
Sabáli Balázs:
– Az eredmény nagyon csalóka, hiszen végig kiélezett volt a mérkőzés, azt kaptuk, amire számítottunk. A Paks gyors játéka nagyon veszélyes tud lenni, a magasemberek külső dobásai miatt. A végjátékból jól jöttünk ki. A harmadik negyedben volt tíz pontunk, amelyeket most meg kell köszönnöm a közönségünknek, hiszen átlendítettek minket a holtponton, és belehajszoltak minket a győzelembe. Voltak hibák, de mindenki, aki pályára lépett, ha nem is pontokban, de akaratban hozzá tudott tenni a győzelemhez.
Szrecsko Szekulovics: – Volt esélyünk a győzelemre, de fontos pillanatokban hibáztunk, így a hazaiak újból el tudtak lépni, az utolsó percekben pedig csak kozmetikázni tudtunk az eredményen.

JP AUTO-JKSE–KTE-DUNA ASZFALT 81–63 (20–17, 17–16, 25–8, 19–22)
Jászberény, 650
néző. V: Kapitány, Török R., Balog Gy.
JÁSZBERÉNY: PITTS 25/15, Rakics 6/3, COLEMAN 16, ALEKSZANDROV 18/12, Pantelics 8. Csere: Cseh 2, Kerpel-Fronius B. 4, Czirbus 2, Ruják B., Fekete, Szigedi. Edző: Nikola Lazics
KECSKEMÉT: Wittmann 8/3, Djeraszimovics 8/3, DRAMICSANIN 27/6, Karahodzsics 10, Dimics 4. Csere: Green 4, Molnár Márton, Molnár D., Mészáros M., Kucsera, Fülöp 2, Plézer. Edző: Forray Gábor
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–0. 5. p.: 12–3. 8. p.: 17–15. 13. p.: 24–19. 15. p.: 27–21. 18. p.: 34–31. 23. p.: 46–33. 25. p.: 49–35. 28. p.: 60–39. 33. p.: 67–48. 35. p.: 74–52. 38. p.: 79–60
Nikola Lazics:
– A harmadik negyedben nagyon jól védekeztünk, és támadásban is eredményesek voltunk, ez volt győzelmünk kulcsa. Ezen a mérkőzésen nagyon sokszor megtaláltuk a jó megoldásokat, és ez az eredményben is megmutatkozott. Nyertünk és készülünk a következő, Sopron elleni hazai találkozóra, amely szintén nem ígérkezik könnyűnek.
Forray Gábor: – Jól játszott a Jászberény, mi pedig különösen a harmadik negyedben csak asszisztáltunk ehhez. Nem volt hozzánk méltó ez a játék, ezért a csapat nevében is elnézést kérek azoktól a szurkolóinktól, akik elkísértek bennünket erre a találkozóra. Passzívak voltunk és puhán védekeztünk, megérdemelten nyert a hazai csapat.

KAPOSVÁRI KK–ZALAKERÁMIA ZTE KK 84–69 (27–11, 17–19, 17–17, 23–22)
Kaposvár, 1000
néző. V: Földházi, Ádám, Balogh Gy.
KAPOSVÁR: Sheperd 9/3, JOHNSON 21/12, Lilov 5/3, HENDLEIN 12/6, Spica 13. Csere: BAKI 8/6, Markovics 5, HALÁSZ 6/3, Harazin 5, Hock. Edző: Fekete Ádám
ZALAEGERSZEG: WARE 21/15, Thompson 14, Gliebov, Szabó Zs. 5, AGAFONOV 22. Csere: Doktor, Durázi, Papp P. 7/3, Gulyás M. Edző: Bencze Tamás
Fekete Ádám:
– A realitáshoz hozzátartozik, hogy a TF-meccs után most játszottunk hazai pályán először négy légióssal, úgy, hogy Spica még csak hatvan-hetvenszázalékos teljesítményre képes. Pakson már látszott, hogy valami megmozdult, ezúttal igazi csapatként játszottunk. Motivált együttest láthattak a szurkolóink, szeretnénk nekik a folytatásban minél több örömet szerezni. Ezen dolgozunk a jövőben.
Bencze Tamás: – Megérdemelt a Kaposvár győzelme. Az első negyedért elnézést kérek a szurkolóinktól, nem erre készültünk. Utána tettünk azért, hogy ne olyan legyen a folytatás. A másik három negyed küzdése már jó volt, de amikor felzárkóztunk tíz pont környékére, a tiszta helyzeteinket is elrontottuk és ismét visszaállt a nagyobb különbség. Nagyon motivált, jól játszó Kaposvár győzött le bennünket.