Férfi kosár NB I: egy pont döntött Zalaegerszegen

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2018.11.16. 20:15
A ZTE bő egy másodperccel a vége előtt szerzett kétpontos kosárral harcolta ki a győzelmet a vendég Atomerőmű ellen pénteken a férfi kosárlabda NB I-ben.

A találkozó első felében a hazai együttes vezetett, a harmadik szakaszban azonban már a fokozatosan felzárkózó paksiaknál is volt az előny. A szoros utolsó negyed végén az ukrán Dmitro Hljebov alakította az állást 99–98-ra, az időkérés után pedig a hátralévő 1.2 másodpercben a vendégek már nem tudtak jó dobóhelyzetet kialakítani, az utolsó kísérletnél a labda elkerülte a gyűrűt.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
ZALAKERÁMIA ZTE KK–ATOMERŐMŰ SE 99–98 (34–21, 20–28, 17–24, 28–25)
Zalaegerszeg, 1400
néző. V: Papp P., Farkas G., Kulcsár
ZTE: WARE 21/15, Thompson 20/3, Hljebov 10, SZABÓ ZS. 15/9, AGAFONOV 25. Csere: Papp P. 3/3, Durázi, Gulyás 5/3, Bagó. Edző: Bencze Tamás
PAKS: EVANS 19/12, Kovács Á. 13/3, Ruják 5, Eilingsfeld 13/3, Trajkovszki 8/3. Csere: JEVTOVICS 21, FAUST 19/12. Edző: Szrecsko Szekulovics
Az eredmény alakulása. 4. perc:10–8. 6. p.: 20–10. 8. p.: 28–16. 13. p.: 34–27. 17. p.: 46–40. 22. p.: 56–53. 25. p.: 58–59. 29. p.: 71–68. 34. p.: 78–83. 36. p.: 83–70. 38. p.: 89–96
Bencze Tamás:
– Nagyon örülök a győzelemnek. Egy ponttal nyertünk, de most nem a különbség a fontos. Voltak hibáink, amelyeket ki kell javítanunk, ugyanakkor egy híján száz pontot dobtunk. A hajrában vesztes helyzetből talpra álltunk, le a kalappal a csapat előtt, és köszönet a szurkolóknak is.
Szrecsko Szekulovics: – Elismerés a ZTE-nek. Rosszul indultunk ezen az egylabdás meccsen. A hajrában nálunk volt az esély, mégis kikaptunk. Eldöntöttem, tovább nem akarok Pakson maradni. Nem tudom úgy építeni a csapatot, ahogy szeretném. Új impulzus kell a társaságnak.

DEAC–KAPOSVÁRI KK 80–65 (19–15, 25–15, 22–16, 14–19)
Debrecen, 1000
néző. V: Győrffy, Minár, Hervay
DEAC: Dugat 10, Manigat 7/3, BORISZOV 21/3, IVOSEV 20/6, Amigo 8. Csere: BOGNÁR 9/3, Polyák, Velkey, Omenaka 5, Kósa, Tóth B., Opre. Edző: Berényi Sándor
KAPOSVÁR: Shephard 4, Johnson 7/3, Lilov 6, HENDLEIN 11, SPICA 15. Csere: Markovics 11, Halász 7/3, Baki, Harazin, Bogdán 4, Hock. Edző: Fekete Ádám
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–6. 7. p.: 12–12. 10. p.: 19–12. 12. p.: 26–17. 17. p.: 33–22. 19. p.: 42–25. 24. p.: 54–35. 27. p.: 62–37. 32. p.: 70–46. 38. p.: 78–57
Berényi Sándor:
– Visszatérő probléma a rossz kezdés, ám sikerült talpra állnunk. A középső huszonöt percet szeretném kiemelni, ebben a szakaszban elléptünk ellenfelünktől. Igyekszem csak a pozitívumokra koncentrálni, de kicsit fáj, hogy az utolsó néhány percben sok könnyű kosarat engedélyeztünk a vendégeknek.
Fekete Ádám: – Nem a vereséggel van problémám, inkább azzal, ahogy elszenvedtük. A harmadik negyed elején még meccsben voltunk, ekkor sikerült egy fault nélküli kilenc percet produkálnunk, és el is szálltak a győzelmi esélyeink. Sajnos nemigen volt olyan játékelem, amelyben stabil teljesítményt nyújtottunk volna.