Férfi kosárlabda NB I: fölényes fehérvári győzelem

MTI MTIMTI MTI
2017.03.04. 21:20
Keller Ákos és társai rosszul kezdtek, de utóbb nem adtak teret Winsome Frazieréknek (Fotó: Török Attila)
A listavezető Alba Fehérvár könnyedén, 27 ponttal legyőzte a vendég Kaposvárt a férfi kosárlabda NB I szombati játéknapján. Az üldözők közül a Körmend idegenben, a Falco és a Szolnok hazai pályán győzött.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I, 20. FORDULÓ

ALBA FEHÉRVÁR–KAPOSVÁRI KK 94–67 (22–24, 28–8 , 25–17, 19–18)
Székesfehérvár, 2000
néző. V: Cziffra, Jakab, Hervay
FEHÉRVÁR: B. Taylor 6, EDWARDS 12, Shepard 10, KELLER Á. 12, LÓRÁNT 23/3. Csere: Farr 7, Markovics 10/6, Tóth P., MOHAMMED 14/3, Keller I., Nshimba. Edző: Dzunics Braniszlav
KAPOSVÁR: Wisseh 5, FRAZIER 12/3, Cooke 12/6, Hendlein 6/3, SIMMS 19. Csere: Fodor M. 6, Grebenár 2, Baki 2, Papp P. 3/3, Hock. Edző: Fekete Ádám
Az eredmény alakulása: 3. p.: 4–9. 5. p.: 6–17. 8. p.: 18–23. 12. p.: 26–25. 15. p.: 33–28. 18. p.: 41–28. 22. p.: 52–32. 25. p.: 62–38. 28. p.: 66–45. 33. p.: 81–51. 35. p.: 87–56. 38. p.: 91–62
Kipontozódott: Farr (35. p.)
Dzunics Braniszlav:
– Nagyon jó hangulatot teremtett mindkét szurkolótábor. Nem kezdtünk jól, azonban a második negyedtől már nagyon rendben volt a védekezésünk. Sikerült agresszívnak lennünk egészen a végéig, nagy energiával játszottunk.
Fekete Ádám: – Nem jöttünk feltartott kézzel, ám csupán momentumaink voltak, nekünk ezekből kell építkezni. Számunkra csak az maradt a lefújás után, hogy gratuláljunk a Fehérvárnak. Az elkövetkezendő nyolc napban lesz három mérkőzésünk, amelyek eldönthetik a jövőnket. A mai összecsapáson is a maximumra törekedtünk, de innentől már a ezekre a meccsekre koncentrálunk.

SZOLNOKI OLAJ KK–JP AUTO-JKSE 77–69 (20–21, 20–14, 20–15, 17–19)
Szolnok, 971
néző. V: Papp P., Pozsonyi, Balogh Gy.
SZOLNOK: PAVLICSEVICS 13/9, VOJVODA 18/6, Popovics 11/3, EILINGSFELD 7/3, ANDRIC 10. Csere: Wittmann 8/6, Tóth Á. 7, Boriszov 3/3. Edző: Kmézics Zorán
JÁSZBERÉNY: Saddler 14/6, Arrington 11/3, WILLIAMS 18/9, Cseh 6, SZTAMENKOVICS 10. Csere: Czirbus 4, Brbaklics 6, Mándoki, Bazsó. Edző: Stevan Tot
Az eredmény alakulása. 4. perc: 8–6. 8. p.: 18–17. 14. p.: 30–27. 18. p.: 32–33. 24. p.: 50–40. 28. p.: 55–44. 34. p.: 69–51. 38. p.: 72–59
Kipontozódott: Andric (34. p.)
Kmézics Zorán:
– Harcos, küzdelmes mérkőzésre számítottunk. Nem volt folyamatos a játékunk, sajnos nem mindegyik játékosunk volt a helyzet magaslatán ezen a meccsen. A végén azonban nem kellett izgulnunk.
Stevan Tot: – Szerettünk volna egy jó, és egy ennél szorosabb meccset játszani, de Andrija Bojics betegsége áthúzta a számításainkat. Ennek ellenére azt mondom, hogy nem okoztunk csalódást a felsőház egyik legerősebb csapatával szemben sem.

MAFC–EGIS KÖRMEND 80–85 (19–18, 25–27, 21–13, 15–27)
Gabányi-csarnok, 700
néző. V: Pálla, Gál J., Vida B.
MAFC: M. SMITH 14/6, Misek 2, DUVNJAK 25/6, Sihota 6, POSCIC 20. Csere: Lakits 2, Polyák 7/3, Pápai, Kovács Ádám 4. Edző: Garai Péter
KÖRMEND: GIBBS 17/12, L. Smith 5, FERENCZ 8/6, Allen 11, CSORVÁSI 23. Csere: KROMAH 21, Dickerson, Németh Á. Edző: Gasper Potocnik
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–8. 8. p.: 13–18. 13. p.: 27–23. 17. p.: 35–35. 24. p.: 51–53. 28. p.: 61–55. 33. p.: 71–66. 36. p.: 71–73. 39. p.: 76–82
Garai Péter:
– Elindultunk egy úton, most úgy tűnik, jól sikerült az erősítés, s ahogy reméltük, Duvnjak megjelenésével akadtak olyanok, akiknek sokat javult a játéka. Ugyanakkor voltak, akiknek az egyéni teljesítménye még elmaradt a várakozástól. Élesebbnek kell lennünk, de az út jónak tűnik, s remélem, ha stabilizálódik a játék, meg tudunk kapaszkodni az élvonalban.
Gasper Potocnik: – Ha a szezon hátralévő részében is így játszik a MAFC, sok győzelmet arathat. Jól kezdtünk és jól is fejeztük be a mérkőzést, de közben ellenfelünk sok pontot szerzett lerohanásból, és a kettő-kettő elleni védekezésünk sem működött. A hajrában ezen változtatva tudtunk végül nyerni.

VASAS BUDAPEST–ATOMERŐMŰ SE 82–89 (24–21, 18–19, 22–17, 18–32)
Sport-11 csarnok, 600
néző. V: Kapitány, Tőzsér, Bagi
VASAS: R. TAYLOR 13/3, Horváth Á. 14/9, Katona R. 9/6, PACHER 20, R. WRIGHT 16. Csere: Thompson 10/6, Moravcsik, Garamvölgyi, Faragó, Andrássy, Peringer. Edző: Sárosi Bulcsú
PAKS: BATTLE 17/3, Kovács Ákos 5, Samenas 7/3, TIBY 17, Watkins 6. Csere: GILBERT 18/9, WILL 19/15, Illés. Edző: Teo Cizmic
Kipontozódott: Samenas (29. p.), Katona R. (39. p.), Gilbert (40. p.)
Sárosi Bulcsú:
– Ugyan sokadszor kaptunk ki hasonló forgatókönyv szerint – azaz sokáig vezetés vagy szoros küzdelem, aztán a második félidőben egy rosszabb periódus után fordít és nyer az ellenfél –, érzésem szerint ez a vereség most mégsem ugyanabba a kategóriába sorolandó. Vissza kell néznünk, pontosan mi is történt a kulcsszituációkban ahhoz, hogy érdemi következtetéseket vonhassunk le. Ezen a héten érzésem szerint jó szellemiségben készültünk, ez meg is látszott a csapat játékán, aztán a negyedik negyedre elfáradtunk.
Teo Cizmic: – Nagyon nehéz mérkőzés volt, a Vasas – és edzője – előtt le a kalappal, hiszen az első félidőben szépen járatta a labdát, jól is használta ki az ebből adódó lehetőségeket és színvonalas játékkal vezetett. Számunkra a kulcs az utolsó tíz percben mutatott védekezés volt, ebben a szakaszban ennek is köszönhetően könnyű kosarakat tudtunk szerezni, amivel átvettük a vezetést és a hajrában higgadtak tudtunk maradni. Úgy érzem, ezek alapján megérdemeltük a győzelmet, hiszen nagy szívvel és akarattal, a végén pedig koncentráltan is játszottunk.

SOPRON KC–NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK 62–54 (15–12, 13–14, 18–11, 16–17)
Sopron, 1200
néző. V: Benczur, Ádám, Gyuris
SOPRON: B. Johnson 5, MILLS 17/6, Takács N. 6/6, Dénes, Dufault 10. Csere: Myles 10, Tóth G. 5, Ruják A. 9/3. Edző: Dragan Alekszics
SZEGED: Boltics 8, LILOV 14/6, Csirics 8/6, JUHOS 13, Sulovics 9/3. Csere: Wirth, Filipovity 2. Edző: Nikola Lazics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 9–2. 6. p.: 12–5. 8. p.: 13–10. 13. p.: 19–19. 16. p.: 23–24. 19. p.: 28–24. 23. p.: 32–26. 25. p.: 37–31. 28. p.: 42–37. 34. p.: 53–41. 37. p.: 55–45. 39. p.: 60–50
Dragan Alekszics:
– Izgalmas mérkőzés volt számunkra. Három naponként játszunk, kissé fáradtabbak voltunk, emellett egy sérültünk is van. A védekezés még elfogadható volt, de támadásba lassan lendültünk át. Ha ezt gyorsabban csináljuk, játékunk is eredményesebb lesz.
Nikola Lazics: – El kell ismernem, jobban játszott ezen a mérkőzésen a Sopron. Az egész találkozón nem találtuk saját ritmusunkat, ezt mutatja kevés elért pontunk is. Sok hibával játszottunk védekezésben és támadásban egyaránt, ráadásul a végén a hazaiak fegyelmezetten megtartották előnyüket.

ZALAKERÁMIA ZTE KK–KTE-DUNA ASZFALT 85–80 (25–20, 24–21, 18–18, 18–21)
Zalaegerszeg, 1300
néző. V: Győrffy, Söjtöry, Rácz
ZTE: UBILLA 17/9, Norfleet 11/3, Benke Sz. 9, SZABÓ ZS. 16/12, DRUNGILAS 14. Csere: Kerpel-Fronius 2, Mohácsi 5/3, J. Wright 11, Kis R. Edző: Bencze Tamás
KECSKEMÉT: Djukanovics 5/3, Pongó Márton 3, Pongó Máté 7/3, DJERASZIMOVICS 28/12, Karahodzsics 14. Csere: IVOSEV 20, Fülöp, Mészáros M., Hegedűs G. 3/3. Edző: Forray Gábor
Kipontozódott: Pongó Máté (35.), Mohácsi (38. p.)
Bencze Tamás:
– Örülök a sikernek, s annak, hogy játékban előbbre léptünk. Sajnos továbbra is hullámzó a játékunk. Védekezésben voltak jó időszakaink, különösen az első félidőben. Az egész meccset figyelembe véve elégedett lehetek, megérdemelten nyertünk egy végig nagyon küzdő és fegyelmezett Kecskemét ellen. Remélem, a következő körben idegenben is tudunk majd nyerni.
Forray Gábor: – A ZTE nagyon megdolgozott a győzelemért. Kemény meccs volt, az elején nagyon sok labdát eladtunk, s ebből könnyű gólokat dobott ellenfelünk. Amikor tíz pont fölötti különbséggel meglépett, rendezni tudtuk a sorokat, de már csak az eredmény után futottunk. Az újabb fordulókban a hazai meccseinket meg kell nyerni.

FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY–PVSK-PANNONPOWER 85–73 (24–24, 15–22, 22–15, 24–12)
Szombathely, 2500
néző. V: Török R., Frányó, Balog Gy.
SZOMBATHELY: GOVENS 21, MEDFORD 21/9, VÁRADI B. 12/6, Pusztahvar 6/6, Tóth N. 4. Csere: Zsigeranovics 6, BARHAM 15, Simon K., Kovács P. Edző: Szrecsko Szekulovics
PVSK: Nelson 8, SUPOLA 14, C. Smith 10/3, Budimir 10/6, SEJFIC 16/3. Csere: Halász 5, Bíró 7/3, Antóni 3/3. Edző: Csirke Ferenc
Szrecsko Szekulovics:
– A Pécs az elején furcsa játékkal rukkolt ki. Meglepett minket, jól dobott. A lényeg, hogy nyertünk. Csapatként játszottunk, jól lepattanóztunk,megérdemelt, fontos győzelmet arattunk.
Csirke Ferenc: – A tizenkét pontos vereségünk ellenére is úgy vélem, szoros meccset játszottunk. Elsősorban azért kaptunk ki, mert sok támadólepattanót engedélyeztünk a házigazdának.