Férfi kosár NB I: az utolsó dobásával nyert a Szolnok

2014.04.19. 19:24
A Szolnoki Olaj idegenben 78–77-re legyőzte a hosszú ideig vezető, címvédő Alba Fehérvárt a férfi kosárlabda NB I középszakaszában, a felsőház erre a hétvégére halasztott 2. fordulójának szombati játéknapján. A másik szombati mérkőzésen az Atomerőmű hazai pályán magabiztosan, 84–66-ra legyőzte a Sopront, így maradt a pontegyenlőség az 1–2. helyen.

A két legutóbbi bajnok csatájához méltón fej fej mellett haladtak a csapatok. Jobbára a fehérváriak vezettek, de amikor éppen megléptek volna – Supola Zoltán két büntetője (22–15), majd Ramone Moore duplája után (37–30) –, az Olaj mindig felzárkózott.

Sőt a második félidő elején, 45–44-es hazai vezetést követően repesztett 10–0, majd Supola hárompontosa (58–46) után is visszatalált a meccsbe a középszakasz első helyét megcélzó Szolnok, és egy 16–5-ös rohammal átvette a vezetést (70–71).

A hajrában ide-oda billent a mérleg nyelve, Simon Balázs nyolc másodperccel a vége előtt dobta be a vendégek minimális győzelmét hozó duplát – az utolsó akciójukból sem pontot, sem szabaddobást nem sikerült kicsikarniuk a hazaiaknak.

Az Atomerőmű az első félidő hajrájában még döntetlenre állt a Sopron ellen (33–33), ám ekkor 13–0-s szakaszt indított – Jarrod Jones egymás után három duplával fűtötte a rohamot –, majd hamarosan jött egy 10–0 is, és a vendégek erre nem tudtak érdemben reagálni.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
KÖZÉPSZAKASZ, FELSŐHÁZ, 2. FORDULÓ

ALBA FEHÉRVÁR–SZOLNOKI OLAJ KK 77–78 (22–18, 20–23, 20–12, 15–25)
Székesfehérvár, 1800
néző. Vezette: Pálla, Török R., Söjtöry
ALBA FEHÉRVÁR: Szanati, MOORE 19, Humphrey, BARONE 11, Somogyi 6. Cs: Tóth P. 9/6, Tóth N. 7/3, SUPOLA 23/12, Juhos 2, Olah. Edző: Carlos Frade
SZOLNOK: Trotter 2, Vojvoda 11/3, MILOSEVICS 15, Lóránt 4, BÁDER 10. Cs: Holiday 12/6, KELLER Á. 11, Pilcsevics 3/3, SIMON B. 8, Ivosev 2. Edző: Dragan Alekszics
Az eredmény alakulása. 3. p.: 4–4. 6. p.: 10–12. 9. p.: 20–15. 12. p.: 26–21. 15. p.: 30–28. 18. p.: 37–32. 22. p.: 45–44. 25. p.: 52–44. 28. p.: 58–46. 32. p.: 65–59. 37. p: 70–71. 39. p.: 75–76
Kipontozódott: Lóránt (26. p.), Milosevics (40. p.)
Carlos Frade: – Úgy érzem, megfelelő ellenfele voltunk a Szolnoknak. Koncentráltabban kellett volna játszanunk az utolsó negyedben, kevesebbet hibáznunk. A mostani meccs után meg kell erősödnünk, mert csak így tudunk felkészülni a folytatásra.
Dragan Alekszics: – Nyílt és nehéz mérkőzésen vagyunk túl. Mindkét csapat végig maximálisan koncentrált. Annak köszönhettük a győzelmünket, hogy védekezést váltottunk, és ha egy kis szerencsével is, de megnyertük a meccset.

ATOMERŐMŰ SE–SOPRON KC 84–66 (17–16, 18–17, 29–17, 20–16)
Paks, 800
néző. V: Papp P., Kapitány G., Minár
ATOMERŐMŰ: Vaughn 3/3, Robinson 7/3, Körtélyesi 5/3, SZABÓ ZS. 18/6, JONES 19. Csere: KOVÁCS Á. 10/6, BAKI 9/9, Medve 7/3, Eilingsfeld 2, Tóth Á. 4, Markovics, Kerpel-Fronius. Edző: Dzunics Braniszlav
SOPRON: THOMAS 15/6, Thompson 2, Dénes, BORISZOV 22/3, Barovics 6. Csere: Tóth G. 2, RUJÁK A. 12/6, Takács N. 5/3, Ruják B. 2, Molnár M., Bús, Trepák. Edző: Sabáli Balázs
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–4. 5. p.: 6–4. 8. p.: 10–12. 12. p.: 22–18. 17. p.: 28–29. 22. p.: 41–33. 27. p.: 56–37. 32. p.: 64–52. 37. p.: 80–60
Kipontozódott: Barovics (34. p.)
Dzunics Braniszlav: – Szünet után az ellenfél palánkja és a sajátunk alatt is magunkra találtunk, felőröltük a soproniakat.
Sabáli Balázs: – A harmadik negyedtől a Paks támadásban és védekezésben is fölénk kerekedett. Nem volt mit tennünk.