Férfi kosár NB I: az Olaj óriási csatában került ismét előnybe

2016.06.07. 19:54
A Szolnok nagy csatában került előnybe, már csak egy meccsre a címvédéstől (Fotó: Mészáros János)
A férfi kosárlabda NB I döntőjének harmadik mérkőzésén a Szolnoki Olaj óriási csatában, 91–85-ös győzelmet aratott az Alba Fehérvár felett, ezzel újra előnybe került, és egy győzelemre került a végső sikertől.

A döntő második meccsén a szolnoki Vojvoda Dávid és Sztrahinja Milosevics, valamint az albás Anthony Myles kakaskodását követően utóbbi kettőt kiállították a játékvezetők, ami automatikus eltiltást vont maga után a következő mérkőzésre. Előzetesen arra lehetett számítani, hogy a csetepaté következménye inkább az Olajt érinti rosszabbul, tekintve, hogy a címvédő eleve szűkebb rotációval rendelkezik, így az Alba előtt talán most adódott a legnagyobb esély, hogy a bajnoki címhez szükséges idegenbeli győzelmet begyűjtse.

Igazi triplazáporban kezdődött a finálé harmadik mérkőzése, vendégoldalról kettő, míg a hazaiaktól négy hárompontos dobás került a helyére az első percekben. Az előző meccsen történtek nem zavarták meg az Olajt, sőt, előkerült a kispadról Somogyi Gergely, aki első megmozdulásaként egy zsákolással ugrasztotta talpra a publikumot. A negyed záró momentumaként Vojvoda az utolsó másodpercben dobott kosarat, mi mást, triplát.

A második tíz perc az előzőhöz hasonlóan kezdődött, a Szolnok továbbra is hármasával szerezte a pontjait, ezt megelégelve Dzunics Braniszlav, a Fehérvár vezetőedzője a 16. percben időt kért – a mérkőzés legnagyobb különbsége ekkor volt a csapatok között (41–25). Az Albának jót tett a kisebb pihenő, 11–1-es futást produkálva visszajöttek a meccsbe.

A harmadik etapban Lóránt Péter még az eddigieknél is tarthatatlanabbnak bizonyult, a center csak ebben a játékrészben 14 pontot szerzett. Jelentősen azonban még így sem tudott közelebb férkőzni a vendég gárda, mert Goran Vrbanc és társai továbbra is remekül céloztak távolról.

A záró tíz percben a Fehérvár irányítója, Kenny Chery rendkívül aktívan kezdett és gyorsan kétpontos távolságba segítette az övéit, ám valami hiányzott, a vezetést sehogy sem sikerült átvenniük. A legnagyobb esélyük erre másfél perccel a vége előtt volt a fehérváriaknak, amikor egy pontra zárkóztak. A mérkőzés talán legnagyobb jelenetét Vojvoda szolgáltatta, aki 45 másodperccel a vége előtt óriási triplát vágott, ezzel ötpontosra növelve előnyüket. Az utolsó perces büntetőpárbajban aztán mindkét együttes gyengén célzott, így a Szolnok ismét győzött hazai pályán és egy győzelemre került a bajnoki címtől. A döntő következő összecsapására pénteken, Székesfehérváron kerül sor.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
DÖNTŐ, 3. MÉRKŐZÉS
SZOLNOKI OLAJ KK–TLI-ALBA FEHÉRVÁR 91–85 (25–17, 21–21, 26–28, 19–19)
Szolnok, 1700
néző. Vezette: Kapitány, Farkas G., Söjtöry
SZOLNOK: VOJVODA 23/6, VRBANC 18/12, KOVÁCS P. 11/6, Keller Á. 11/3, JONES 16/9. Csere: Boriszov 10/6, Gregory, Somogyi 2
FEHÉRVÁR:
Simon B. 3/3, Markovics 7/3, PEARSON, 7, Spurlock 8/6, LÓRÁNT 30/9. Csere: CHERY 17/9, Csorvási 3, Supola 4, Tóth P. 2, Wright 4
Az eredmény alakulása. 3. perc: 12–8. 8. p.: 19–12. 13. p.: 31–17. 16. p.: 41–25. 18. p.: 41–34. 21. p.: 48–38. 26.p.: 59–55. 29. p.: 66–64. 33. p.: 77–76. 38. p.: 86–81. 40. p.: 88–85.
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–1 a Szolnok javára