Férfi kosár NB I: az Olaj legyőzte a kupagyőztest

2017.03.11. 20:06
A férfi kosárlabda NB I 22. fordulójában a Szolnoki Olaj hazai 90–76-ra megverte az Alba Fehérvárt, a Kecskemét hosszabbításban múlta fölül a MAFC-ot, a Sopron pedig a Pécset győzte le. A Körmend kiütötte a Jászberényt, míg a Szeged simán nyert az Atomerőmű ellen.

A forduló rangadóján a bajnoki címvédő Szolnoki Olaj a friss kupagyőztes Alba Fehérvárt fogadta. A mérkőzés pikantériája a két csapat évekre visszanyúló rivalizálása mellett, hogy a bajnokságot az Alba elleni döntőben nyerte az Olaj, míg a fehérváriak épp a Tisza-partiakat múlták fölül a Magyar Kupa-fináléjában.Szolnoki Olaj a friss kupagyőztes Alba Fehérvárt fogadta. A mérkőzés pikantériája a két csapat évekre visszanyúló rivalizálása mellett, hogy a bajnokságot az Alba elleni döntőben nyerte az Olaj, míg a fehérváriak épp a Tisza-partiakat múlták fölül a Magyar Kupa-fináléjában.

Jól kezdtek a hazaiak, ám az Alba Justin Edwards (22 pont) vezérletével egy 8–0-s futással fordított – Vojvoda Dávid (27 pont) ekkor hiába vette hátára a csapatát, az első tíz percet a vendégek nyerték. A második negyed is hasonlóan alakult, 7–0-s szolnoki kezdést reagált le remekül Dzunics Braniszlav csapata, a félidőt ráadásul Bradford Burgess triplája zárta, így ötpontos különbséggel fordultak a felek. (37–42)

A harmadik negyedben fantasztikusan játszott Kmézics Zorán csapata, a játékrészben három triplát elsüllyesztő Vojvodával az élen hét hárompontost dobott az Olaj – a csapatkapitányon kívül Troy Barnies kétszer, Eilingsfeld János és Nikola Pavlicsevics pedig egyszer-egyszer talált be távolról.

A lendület kitartott a záró etapra is, a Szolnok még tovább növelte az előnyét, és ha nem is ugyanolyan súlyú mérkőzésen, de visszavágott az Albának a Magyar Kupa-döntőért. A végeredmény 90–76.

A Kecskemét a MAFC elleni mérkőzés nagy részében vezetett, ám a fővárosi klub a meccs vége felé utolérte ellenfelét, sőt, az utolsó percben már vezetett is, de a KTE büntetőkkel hosszabbításra mentette a találkozót. A ráadást a vendégek bírták jobban, és 92–81-re nyertek. A Kecskemétnél kiemelkedett a 22 pontot, 13 lepattanót és 8 gólpasszt jegyző Marko Djeraszimovics, illetve a 19 ponttal, 11 lepattanóval és 11 kiharcolt faulttal záró Kemal Karahodzsics.

A Körmend egy már a mérkőzés elején tudatta a Jászberénnyel, hogy semmi jóra nem számíthat, a 18 pontos előny tudatában pedig kiengedett kicsit, így a két középső negyedben a JKSE egyenlő ellenfele volt a hazaiknak. Az utolsó 10 percet aztán megint megnyomta a vasi gárda, ezzel 98–66-ra győzött.

A Szolnok legyőzése után, nem termett babér a Paksnak a Szeged otthonában. A szoros első félidő után a másodikban a 29 ponttal záró Andrija Csirics vezérletével felőrölte ellenfelét a Szedeák, így simán, 84–70-re győzött.

A Pécs a tőle megszokott jó játékkal kezdett Sopronban, és már 10 perc alatt egy viszonylag megnyugtató 11 pontos előnyre tett szert. A második negyedben azonban nem akármilyen leolvadást produkáltak a vendégek, csupán hat pontra voltak képesek, mialatt a Sopronnak a védekezése és a támadása is összeállt, így a félidőben már a hazaiak álltak jobban tízzel. A második húsz perc is roppant váltakozó játékot hozott, hol a Pécs, hol a Sopron termelte a pontokat – az utolsó 10 perc a hazaiaknak sikerült jobban, a vége 81–71 lett.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
22. FORDULÓ
SZOLNOKI OLAJ KK–ALBA FEHÉRVÁR 90–76 (18–24, 19–18, 34–21, 19–13)

Szolnok, 1790 néző. V: Kapitány, Benczur, Szabó G.
SZOLNOK: PAVLIVECSEVICS 16/6, VOJVODA 27/15, BARNIES 12/6, EILINGSFELD 11/3, Andric 12. Csere: Tóth Á 5, Boriszov, Popovics 7/3, Wittmann. Edző: Kmézics Zorán
FEHÉRVÁR: Alhaji 2, EDWARDS 22, Shepard 6, Lóránt 10, KELLER Á. 13/3. Csere: Markovics 5/3, Farr 11, Burgess 5/3, Tóth P. 2. Edző: Dzunics Braniszlav
Az eredmény alakulása. 1. perc: 4–0. 5. p.: 10–5. 7. p.: 13–15. 8. p.: 18–15. 14. p.: 25–24. 16. p.: 27–32. 19. p.: 31–39. 23. p.: 45–42. 27. p.: 58–52. 29. p.: 68–57. 32. p.: 71–67. 37. p.: 86–71. 39. p.: 67–57
Kmézics Zorán: – Könnyű edzőnek lenni, ha egy olyan vezére van a csapatnak, mint Vojvoda Dávid. Voltak ugyan gyengébb periódusaink, amikor könnyű kosarakat kaptunk, de a szívünk végig a helyén volt és a végén nem is kellett izgulnunk.
Dzunics Braniszlav: – Az első félidő rendben volt, fordulás után a játék minden elemében jobb volt a Szolnok. Más csapat voltunk, mint a meccs előtt, ez most egy ilyen találkozó volt.

SOPRON KC–PVSK-PANNONPOWERS 81–71 (12–23, 27–6, 17–25, 25–17)
Sopron, 1200 néző. V: Söjtöry, Minár, Vida József
SOPRON: Johnson 7, Ruják 7, MYLES 12, DUFAULT 13, Tóth G. 2. Csere: Dénes 3/3, MILLS 12/3, SPICA 14, Takács 11/9. Edző: Dragan Alekszics
PÉCS: NELSON 10/6, Supola 3/3, SMITH 18/9, BUDIMIR 19/15, Sejfic 4. Csere: Harazin 4, Halász 3/3, Antóni 3/3, Bíró 7/6. Edző: Csirke Ferenc
Az eredmény alakulása. 2. perc: 0–7. 6. p.: 4–15. 9. p.: 7–20. 14. p.: 26–26. 18. p.: 36–26. 23. p.: 43–34. 26. p.: 48–44. 29. p.: 52–52. 32. p.: 60–60. 35. p.: 70–63. 38. p.: 77–69
Kipontozódott: Sejfic (38. p.)
Dragan Alekszics: – Az első negyedben nem találtuk a kellő ritmust, teljesítményünk katasztrofális volt. Aztán megmutattuk, hogy tudunk jól is játszani, hiszen csináltunk a második negyedben egy 27–3-as etapot. Ekkor már mi uraltuk a játékot, és sikerült is behúzni a győzelmet. Tanulság van bőven mindenki számára, az olyan hibákat mint amit az első negyedben elkövettünk, sürgősen ki kell javítanunk.
Csirke Ferenc: – Olyan mérkőzést veszítettünk, amit a végén meg is nyerhettünk volna. Vezetésünk után előjöttek szokásos hibáink és elkönnyelműsködtük helyzeteinket. Idegenben azonban ez nem vezet jóra. Dobóteljesítményünk is kifogásolható volt, ennek ellenére a hajrában fegyelmezettebb játékkal a magunk javára fordíthattuk volna az eredményt.

EGIS KÖRMEND–JP AUTO-JKSE 98–66 (27–9, 20–20, 20–19, 31–18)
Körmend, 1900 néző. V: Pálla Z., Török R., Boros T.
KÖRMEND: Petty 2, KROMAH 31/12, FERENCZ 8/6, ALLEN 18/3, CSORVÁSI 16. Csere: Gibbs 13/9, Dickerson 6, Németh Á.1, Márton, Doktor 3/3, Oroszi. Edző: Gasper Potocnik
JÁSZBERÉNY: Saddler 9/3, ARRINGTON 12/3, Williams 7/3, Cseh, BOJICS 25. Csere: Mándoki 3/3, Brbaklic 6/3, Czirbus 4, Bazsó. Edző: Stevan Tot
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–4. 8. p.: 21–6. 14. p.: 29–17. 18. p.: 45–25. 23. p.: 57–36. 27. p.: 61–46. 32. p.: 72–50. 36. p.: 91–58
Kipontozódott: Arrington (39. p.)
Gasper Potocnik: – Elégedett vagyok a csapatom mai teljesítményével, látványos mérkőzést játszottunk. A védekezésre helyeztük a hangsúlyt, ezt a feladatot színvonalasan oldottuk meg, csupán a lepattanók begyűjtésében akadtak hiányosságaink. Igyekeztünk gyorsan iramot diktálni, kifárasztani az ellenfelünket. Nehéz mérkőzés vár ránk, alaposan fel kell készülnünk a Paks elleni összecsapásra.
Stevan Tot: – Nagyon jó csapat volt a mai ellenfelünk. Az volt a célunk, hogy lassítsuk a játékot, ám ez csak részben sikerült. Cseh Gyuri sérülése, kiválása után szűkebb center rotációval rendelkeztünk, és a külső dobásokat erőltettük, ám ezek a megoldások nem voltak eredményesek. Készülünk az előttünk álló nehéz feladatokra.

MAFC–KTE DUNA ASZFALT 81–92 (21–21, 14–21, 18–16, 20–15, 8–19) – h. u.
Gabányi-sportcsarnok, 400 néző. V: Frányó, Pozsonyi, Hervay
MAFC: M. SMITH 20/6, Polyák 6, DUVNJAK 23/6, Sihota 10/3, Pápai. Csere: Lakits 4, Poscic 2, Misek 1, KOVÁCS ÁDÁM 15/3, Kucsora. Edző: Garai Péter
KECSKEMÉT: Pongó Máté 5, PONGÓ MARTIN 14/3, DJERASZIMOVICS 22/3, IVOSEV 19/3, KARAHODZSICS 19. Csere: Djukanovics 9/9, Mészáros M. 4, Hegedűs G. Edző: Forray Gábor
Kipontozódott: Poscic (23. p.), Djukanovics (33. p.), Ivosev (45. p.), Sihota (45. p)
Garai Péter: – Ha mindkét edző, csapat, szurkolótábor elégedetlen, annak nem csak a csapatok az okai... Ez egy rangadó volt, bármelyik csapat hagyja el vesztesen a pályát, fel lett volna háborodva. Nagyobb alázatot, odafigyelést, tiszteletet kérnék!
Forray Gábor: – Röviden: ezúttal szó szerint mindent és mindenkit legyőztünk. Az elején sok ki nem kényszerített eladott labdánk volt és bevallom, nem is tudom, honnan merítették az erőt a srácok. Öt vereségünk volt, tudtuk, hogy nehéz lesz, le a kalappal a fiúk előtt az akaratukért, az alázatukért. Egyébként szimpatizálok a MAFC-cal, kívánom, hogy maradjon bent.

NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK–ATOMERŐMŰ SE 84–70 (22–22, 22–20, 20–12, 20–16)
Szeged, 1200 néző. V: Papp P., Balogh Gy., Fodor A.
SZEGED: BOLTICS 10, LILOV 22/18, CSIRICS 29/15, JUHOS 9/3, SULOVICS 11. Csere: Filipovity 3/3, Bán, Wirth, Vágvölgyi, Bonifert. Edző: Nikola Lazics
ATOMERŐMŰ: BATTLE 17/3, KOVÁCS ÁKOS 14/6, Samenas 9/3, Tiby 7, Watkins 9. Csere: Will 7/3, Gilbert 7/3, Illés, Medve, Kalmár. Edző: Teo Cizmic
Nikola Lazics: – A Paks az első félidőben kemény küzdelemre késztette csapatomat. A harmadik negyedtől jó ritmusban kosárlabdáztunk, és jó védekezés után könnyű pontokat szereztünk.
Teo Cizmic: – A remek napot kifogó Szeged támadásban és védekezésben egyaránt felülmúlt bennünket.