Férfi kosár NB I: az 1. etapban döntött a ZTE a Szeged ellen

2016.02.16. 20:00
A Zalakerámia ZTE KK férfi kosárlabdacsapata 76–65-re győzött a Naturtex-SZTE-Szedeák otthonában az NB I 20. fordulójának nyitányán.

A ZTE az első negyedben döntésre vitte a találkozót, 4–2-es hazai vezetés után egy 19–4-es szériával magabiztos előnyt szerzett, és ezt végig meg is tudta tartani, a szegediek nem tudtak egyszer sem hat pontnál közelebb kerülni vendégeikhez.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
ALAPSZAKASZ, 20. FORDULÓ
NATURTEX SZTE SZEDEÁK–ZALAKERÁMIA ZTE KK 65–76 (8–21, 21–18, 20–23, 16–14)
Szeged, 400
néző. V: Farkas G., Szabó G., Söjtöry
SZEGED: TUCKER 22/12, Molnár A. 9, Armelin 1, CSIRICS 22/6, Vette 5. Csere: Kiss Zs. 3/3, Révész 3, Moravcsik, Juhos. Edző: Nikola Lazics
ZALAEGERSZEG: TIMMEY 24/12, GOVENS 15/3, Kerpel-Fronius 10/3, Mohácsi 6, PANTELICS 12/3. Csere: Velkey 2, Gáspár 5/3, Czinger 2. Edző: Bencze Tamás
Az eredmény alakulása. 2. perc: 4–2. 7. p.: 4–13. 11. p.: 8–21. 18. p.: 24–30. 22. p.: 29–45. 27. p.: 42–55. 33. p.: 54–66. 38. p.: 61–72
Kipontozódott: Csirics (40. p.)
Nikola Lazics:
– Új irányító, új center... Ezért is időnként kaotikus volt a támadójátékunk, viszont jobban védekeztünk, mint az elmúlt mérkőzéseken.
Bencze Tamás: – Megszenvedtünk az alacsony szerkezetű Szeged ellen. Sorsdöntőnek bizonyult, hogy amikor tíz pont alá olvadt vezetésünk, jó védekezésünknek köszönhetően tudtunk újítani.