Férfi kosár NB I: az Atomerőműé a rangadó; huszáros pécsi hajrá

2014.11.15. 20:09
A férfi kosárlabda NB I hetedik fordulójának rangadóján az Atomerőmű tizenhárom pontos győzelmet aratott az eddig veretlen Falco otthonában. A PVSK remek hajrájának köszönheti a Körmend elleni sikerét, míg a Jászberény az első negyedben 36, összességében pedig 112 pontig jutott a Kaposvár ellen.

A játéknap első mérkőzésén a Nyíregyháza végig futott az eredmény után a MAFC vendégeként, de sikerrel járt, hiszen a rendes játékidő utolsó percében Brane Savic büntetőinek köszönhetően megfordította a mérkőzést, ám a hazaiak Timkó Norbert kétpontosával egyenlítettek. A hosszabbításban a MAFC oldalára billent a mérleg nyelve, a házigazda 82–80-ra megnyerte a meccset.Nyíregyháza végig futott az eredmény után a MAFC vendégeként, de sikerrel járt, hiszen a rendes játékidő utolsó percében Brane Savic büntetőinek köszönhetően megfordította a mérkőzést, ám a hazaiak Timkó Norbert kétpontosával egyenlítettek. A hosszabbításban a MAFC oldalára billent a mérleg nyelve, a házigazda 82–80-ra megnyerte a meccset.

Az első félidőben fej fej mellett haladt a bajnoki éllovas Falco és első számú üldözője, az Atomerőmű, de a harmadik negyedben elléptek vendéglátójuktól a paksiak, akik tíz ponttal megnyerték a szóban forgó játékrészt. A hajrában ismét felváltva estek a kosarak, ami az atomvárosiaknak kedvezett, akik elmondhatják magukról, hogy ebben a szezonban ők verték meg először a szombathelyieket. A vendégeknél Henry Dugat 24 pontig jutott, így a találkozó legeredményesebb játékosának vallhatja magát.

Sokáig úgy tűnt, a harmadik harmadban nyújtott teljesítmény győzelmet ér a Körmendnek a PVSK ellen, ám a pécsiek a hajrában a maguk javára fordították a találkozót. A pécsiek a negyedik játékrészben 17–3-as szériát futottak, majd három ponttal megnyerték az összecsapást. A vas megyei együttes hatodik vereségét szenvedte el az idényben, a mecsekaljai csapat negyedszer nyert.

Első negyedbeli produktumával a Jászberény nemcsak az NB I-ben, de még a nívósabb európai bajnokságokban is megállta volna a helyét, hiszen tíz perc után 36–15-ös előnyre tett szert a Kaposvárral szemben. A vendégek a folytatásban már egyenrangú ellenfeleik voltak a házigazdának, de a tetemes hátrány ledolgozására esélyük sem volt – végül „csak” húsz ponttal kaptak ki. A jászberényieknél – akik 112 pontjukkal a második legtöbb pontot szerző csapattá avanzsáltak a mostani idényben – Kerpel-Fronius Balázs 31 pontot termelt, ezzel karriercsúcsot ért el.

A Sopron fordulatos mérkőzésen diadalmaskodott a ZTE otthonában. A kiegyenlített első negyed után a zalaegerszegiek elhúztak a „hűség városának" képviselőitől, akik azonban a harmadik játékrész végére felzárkóztak két pontra. A vendégek lendülete a hajrában is kitartott, a végjátékot a látogatók bírták jobban, s bár már 13 ponttal is vezettek, végül meg kellett elégedniük a hétpontos győzelemmel – ez legyen a soproni drukkerek legnagyobb bánata.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
7. FORDULÓ
MAFC–MARSO NYÍREGYHÁZA KK 82–80
(25–19, 17–20, 22–17, 8–16, 10–8) – hosszabbítás után
Gabányi Sportcsarnok, 900
néző. V: Kapitány, Tőzsér, Praksch
MAFC: Misek 5/3, Lakits 2, HUNTER 27/9, LAKOSA 13/3, TOUTZIARAKIS 21/3. Csere: Timkó 2, Szabó T., Fekete Cs. 3/3, Koncz 8/3, Móczán 1. Edző: Stefan Timbus
NYÍREGYHÁZA: Nagy K. 4/3, KILPATRICK 31/9, SAVIC 16, HUJDUROVIC 20, Vukovic. Csere: Kósa 2, Molnár M. 2, Helmeczi, Garamvölgyi 5. Edző: Sitku Ernő
Az eredmény alakulása. 2. perc: 2–6. 5. p.: 9–6. 15. p.: 35–28. 25. p.: 52–47. 35. p.: 68–62. 39:17 perc: 70–70. 39:45 perc: 70–72. 39:50 perc: 72–72
Kipontozódott: Lakosa (37. p.), Misek (40. p.), Hujdurovic (42. p.), Lakits (44. p.)
Stefan Timbus:
– Tudtuk, hogy nehéz ellenfél ellen játszunk, harcos mérkőzés lett. Élvezem, ahogy teljesített a csapatom, nagyon szépen, magabiztosan játszott. Játékosaim nem dobtak el sok labdát, ez volt a győzelem kulcsa.
Sitku Ernő: – Gratulálok a MAFC első győzelméhez, nehezen tudtuk leküzdeni a pálya hangulatát, a győzelemhez sokkal fegyelmezettebben, szervezettebben kellett volna játszanunk.

JÁSZBERÉNYI KSE–KAPOSVÁRI KK 112–92 (36–15, 15–22, 33–31, 28–24)
Jászberény, 500
néző. V: Földházi, Jakab L., Sallai
JÁSZBERÉNY: SZÖGI 6, HORVÁTH Á. 24/18, KERPEL-FRONIUS 31/18, Cseh 10, DRAMICSANYIN 29/6. Csere: Csabay, Mladenovics 5/3, Nárai 7/3, Szappanos, Répási. Edző: Bencze Tamás
KAPOSVÁR: FODOR M. 17/6, Raivio 14, GIBSON 21/12, HENDLEIN 18, Spica 7. Csere: Grebenár 3, Jancsikin 6, Benke S. 2, Horváth M. 4. Edző: Fekete Ádám
Az eredmény alakulása. 5. perc: 18–7. 8. p.: 24–11. 14. p.: 40–23. 18. p.: 44–27. 24. p.: 59–47. 28. p.: 79–56. 34. p.: 93–76. 38. p.: 106–85
Kipontozódott: Cseh (35. p.)
Bencze Tamás:
– Nagyon jól felkészültünk a Kaposvár játékából, a látottak alapján a húszpontos győzelmünk is megérdemelt.
Fekete Ádám: – A jászberényiek példát mutattak mindenkinek a mai mérkőzésen. Most mi nem az a csapat voltunk, mint az elmúlt hetekben.

FALCO KC SZOMBATHELY–ATOMERŐMŰ SE 81–94 (23–28, 23–18, 11–21, 24–27)
Szombathely, 2500
néző. V: Papp P., Farkas G., Szabó G.
FALCO: MARTINICS 20/9, PERL 15, Doyne 13/9, Dukics 14/6, Majsztorovics 12/6. Csere: Hall 2, Bognár 2, Váradi B., Will 3/3, Bus. Edző: Kálmán László
PAKS: DUGAT 24/6, Medve, SZABÓ ZS. 18/12, Körtélyesi, Jones 8. Csere: Baki 6/6, MARKOVICS 10, TÓTH Á. 12, KOVÁCS Á. 12/3, Eilingsfeld 4. Edző: Dzunics Braniszlav
Az eredmény alakulása. 6. p.: 15–8. 7. p.: 15–14. 10. p.: 21–28. 14. p.: 29–36. 17. p.: 37–42. 19. p.: 43–42. 24.p.: 46–51. 29. p.: 53–67. 32. p.: 57–76. 36. p.: 71–78. 39. p.: 76–88
Kálmán László: – Nem azt játszotta a meccsen a csapat, amit tud és én látni szerettem volna. Sok volt a játékunkban az egyénieskedés, ami egy ilyen remek ellenféllel szemben nem megengedhető. Előbb vagy utóbb el kellett jönnie annak a pillanatnak, amikor megszakad a győzelmi sorozatunk. Henry Dugat fantasztikusan játszott a paksiaknál.
Dzunics Braniszlav: – Nagyon jó riválist sikerült legyőznünk. Természetesen örülök ennek a sikernek, s úgy érzem, ez a folytatásban lendületet adhat nekünk, ez a győzelem sokat is érhet. Remek meccs volt, jár a gratuláció mindkét együttesnek.

EGIS KÖRMEND–PVSK-PANNONPOWER 88–91 (17–19, 22–17, 32–27, 17–28)
Körmend, 1800
néző. V: Benczur, Török, Fodor
KÖRMEND: GOVENS 25/18, LEMON 16/3, Ferencz 7/3, Tóth 2, Török 4. Csere: RICHARDS 25/3, Popadics 7/3, Kolarics, Sonyák. Edző: Ante Perica
PVSK: NELSON 16/3, PAHLMBLAD 22/12, Bíró 9/9, BUDIMIR 27/12, Horti 2. Csere: Harazin 12, Halász 2, Délity, Somogyfoki. Edző: Csirke Ferenc
Kipontozódott: Lemon (40. p.)
Ante Perica:
– Gratulálok a Pécs csapatának. Nagy előnyben voltunk, esélyünk volt megnyerni a találkozót, de Nelson védése komoly gondot okozott a számunkra, és a vendégek kiváló tripladobó százaléka is része a vereségünknek. Mentálisan nem voltunk elég erősek, hogy megnyerjük a meccset.
Csirke Ferenc: – Gratulálok a csapatomnak, hatalmas mérkőzést sikerült megnyernie, és nemcsak azért, mert a Körmend otthonában mindig nehéz, hanem azért is, mert a vége előtt öt perccel még tízpontos hátrányban volt. Fantasztikus csapatom van!

ZALAKERÁMIA ZTE KK–SOPRONI SÖRDÖGÖK 67–74 (15–17, 23–11, 13–21, 16–25)
Zalaegerszeg, 1600
néző. V: Cziffra, Gál, Rácz
ZALAEGERSZEG: KERTÉSZ 11/6, Graham 11/3, Darling 10/6, HEALY 16, Tamir 6. Csere: Mohácsi 7/3, Gáspár 3/3, Czinger 3, Velkey. Edző: Milos Sporar
SOPRON: THOMAS 11, Dénes 6/3, Edwards 7/3, POSICS 18, BORISOV 21/12. Csere: RUJÁK A. 7/3, Takács N. 3/3, Tóth G. 1, Trepák. Edző: Sabáli Balázs
Az eredmény alakulása. 3. perc: 1–7. 8. p.: 7–14. 17. p.: 30–23. 23. p.: 43–30. 27. p.: 47–44. 37. p.: 53–63
Kipontozódott: Graham (40.p.)
Milos Sporar:
– Három napunk volt felkészülni, főleg mentálisan a nagyon rossz szezonkezdés után. A Sopronnak kiváló kerete van, kemény csatát vívtunk. Nagyon örültem, hogy a kíváló közönség felismerte a változtatásokat, amit elkezdtünk. Több meccsen kell még a változáshoz, de száz százalékig biztos vagyok, hogy hamarosan győzelmeket fogunk aratni.
Sabáli Balázs: – Gratulálok a kollégámnak, nagyon nehézzé tették a mérkőzést. Az első félidőben nem volt ritmusunk, rossz százalékkal dobtunk. A 2 félidőben már ültek a triplák és volt kétszer három perc, amikor robbantottunk. Sokan fognak még szenvedni Zalaegerszegen, mi nagyszerű szurkolóink támogatásával győztünk.

1. Soproni Sördögök 7 6 1 600–517 0.929
2. Atomerőmű SE 7 6 1 591–487 0.929
3. Falco KC Szombathely 6 5 1 588–504 0.917
4. KTE-Duna Aszfalt 6 5 1 509–447 0.917
5. PVSK-PannonPower 7 4 3 573–566 0.786
6. Marso Nyíregyháza KK 6 3 3 491–467 0.750
7. Alba Fehérvár 6 3 3 523–522 0.750
8. Kaposvári KK 7 3 4 597–604 0.714