Férfi kosár NB I: az Atomerőmű sem kegyelmezett a MAFC-nak

2014.11.01. 20:02
A férfi kosárlabda NB I 5. fordulójának szombati mérkőzésein az Atomerőmű ellen elszenvedte szezonbeli negyedik vereségét is a MAFC, a 3/1-gyel rajtoló Nyíregyháza kikapott Kaposváron, a PVSK pedig nagyszerű harmadik negyedének köszönhetően nyert Jászberényben.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
5. FORDULÓ
MAFC–ATOMERŐMŰ SE 55–76 (9–22, 18–17, 11–19, 17–18)
Hauszmann Alajos u., 1200 néző. V: Földházi, Hegedűs, Jurász
MAFC: Misek 5/3, LAKOSA 15, Hunter 8, Toutziarakisz 3, Timkó. Csere: Fodor 4, TURSICS 13/3, Szabó T. 5, Lakits 2, Fekete. Edző: Stefan Timbus
ATOMERŐMŰ: KOVÁCS Á. 12/6, SZABÓ ZS. 14/9, Medve 2, TÓTH Á. 17, Körtvélyesi 2. Csere: JONES 11, Roberson 4, Eilingsfeld 2, Dugat 9/3, Markovics 3/3, Baki. Edző: Dzunics Braniszlav
Az eredmény alakulása. 8. perc: 4–19. 15. p.: 22–32. 27. p.: 34–53. 34. p.: 40–70
Stefan Timbus: –
Nagyon gyengén kezdtük a mérkőzést, majd megnyertük a második negyedet, a harmadikat megint elbuktuk, nem szabad így összezuhanni. Sok egyénieskedést tapasztaltam a csapatom játékában, aztán az utolsó negyedben sikerült megtalálnom azokat az embereket, akik csapatként tudtak kosárlabdázni.
Dzunics Braniszlav: – Megérdemelten nyertünk a szívósan küzdő ellenfél ellen, elsősorban azzal, hogy végig jól védekeztünk.
5. FORDULÓ

KAPOSVÁRI KK–MARSO NYÍREGYHÁZA KK 93–80 (29–15, 24–18, 19–22, 21–25)
Kaposvár, 800 néző. V: Cziffra, Makovszky, Surányi
KAPOSVÁR: FODOR M. 11/9, RAIVIO 20/9, Jancsikin 16/9, HENDLEIN 23, SPICA 10. Csere: Gibson 12/3, Grebenár, Kovács S., Horváth M. 1, Benke. Edző: Fekete Ádám
NYÍREGYHÁZA: Savic 7, WISE 19/6, Nagy K. 7/6, Vukolics 11/3, HUJDUROVICS 29. Csere: Lajsz, Garamvölgyi 4, Helmeczi 3/3, Molnár M., Kósa. Edző: Sitku Ernő
Az eredmény alakulása. 4. perc: 10–5. 8. p.: 22–9. 14. p.: 37–18. 17. p.: 46–24. 22. p.: 58–37. 27. p.: 68–45. 32. p.: 72–61. 36. p.: 84–74
Fekete Ádám: –
Most csak az volt a fontos, hogy megnyerjük a mérkőzést. Ez már megvan ugyan, de tisztában vagyunk azzal, hogy mindez kevés. Dolgozunk szorgalmasan tovább, és köszönjük szurkolóinknak, hogy közösen sikerült ma megtörnünk eddigi rossz sorozatunkat.
Sitku Ernő: – Ismét csak előnyt adtunk az ellenfelünknek, de azt csak hazai pályán tudjuk elviselni, hogy fegyelmezetlenek és türelmetlenek vagyunk kezdéskor. Idegenben ez ma is megbosszulta magát. Következő feladatunk megtanulni okosabban játszani vendégként is.

JÁSZBERÉNYI KSE–PVSK–PANNONPOWER 72–81 (17–17, 18–13, 20–32, 17–19)
Jászberény, 600
néző. V: Papp P., Frányó, Pozsonyi
JÁSZBERÉNY: Szögi 9, Csabay 9/3, SOÓS 18/9, Cseh 4, Dramicsanin 6. Csere: HORVÁTH ÁKOS 14/12, Kerpel–Fronius 12/12, Mladenovics. Edző: Bencze Tamás
PÉCS: NELSON 20/3, Pahlmblad 9/3, Bíró O. 5/3, BUDIMIR 22/9, Horti 2. Csere: Harazin 8, HALÁSZ Á. 12/6, Délity 3/3. Edző: Csirke Ferenc
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–9. 8. perc: 12–11. 14. p.: 18–28. 18. p.: 28–28. 24. p.: 42–40. 28. p.: 47–47. 34. p.: 65–64. 38. p.: 72–72
Kipontozódott: Bíró O. (20. p.), Cseh (27. p.), Soós (40. p.)
Bencze Tamás: –
A végjátékban 72–72-es állás után nagy taktikai hibákat követtünk el. Nem játszottunk jól, de ennek ellenére is nyerhettünk volna. Dustin Ware sérülés miatti hiánya is hozzájárult a vereségünkhöz, de nem csak ezen múlott.
Csirke Ferenc: – Hazudnék, ha azt mondanám, hogy Ware hiánya nem javított a helyzetünkön, ezzel együtt is jól játszott a Berény. A második negyedben, amikor 28–18-ra vezettünk, el kellett volna döntenünk a találkozót, de az utolsó két percben történtek mindezt ellensúlyozták.