Férfi kosár NB I: az Atomerőmű legyőzte a Körmendet

2017.03.14. 20:20
Értékes győzelmet aratott az Atomerőmű SE (Fotó: Facebook/Atomerőmű SE)
A férfi kosárlabda-bajnokság 23. fordulójának keddi játéknapján a kiesés ellen küzdő Atomerőmű SE hazai pályán 11 ponttal legyőzte a bajnoki címre hajtó Körmendet.

A paksiak legeredményesebbje Ryan Watkins volt, az amerikai játékos 23 ponttal vette ki részét a sikerből.

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I, 23. FORDULÓ

Atomerőmű SE–Egis Körmend 95–84 (24–23, 17–25, 29–12, 25–24)
Paks, 1000 néző. V: Söjtöry T., Pozsonyi L., Radnóti M.
ASE: BATTLE 5/3, KOVÁCS Á. 18/9, Samenas 18/18, TIBY 9/6, WATKINS 23/6
Csere: Gilbert 14/9, Will 7/3, Medve 1
Edző: Teo Cizmic
KÖRMEND: Petty 14/9, L. SMITH 18/6, Ferencz 6/6, ALLEN 26/6, Csorvási 1.
Csere: Kromah 12, Gibbs 7/3, Horti.
Edző: Gasper Potocnik
Az eredmény alakulása: 3. p.: 0–4. 6. p.: 7–14. 9. p.: 18–20. 12. p.: 24–23. 16. p.: 35–39. 21. p.: 43–51. 24. p.: 49–55. 28. p.: 61–60. 33. p.: 75–60. 37. p.: 80–70. 38. p.: 88–77
Teo Cizmic: – Sikerünk kulcsa az volt, hogy igazi csapatként játszottunk, remekül járattuk a labdát, sok tiszta dobóhelyzetet teremtve ezzel önmagunknak. A majdnem ötven lepattanónk és a huszonhat gólpasszunk önmagáért beszél. Megyünk tovább ezen az úton.
Gasper Potocnik: – Sokszor beszélek a mérkőzések után a védekezésről, de én ezúttal a támadójátékot emelném ki. Túl sokat egyénieskedtünk és nagyon sok labdát adtunk el, amiből a Paks könnyű kosarakat szerzett. Az ASE ma este megmutatta, hogyan kell okosan és jól kosárlabdázni.

PVSK-Pannonpower–JP Auto-JKSE 80–76 (22–21, 15–13, 18–20, 25–22)
Pécs, 700 néző. V: Cziffra, Varga Z., Gyuris
PÉCS: NELSON 12, C. Smith 14/6, Supola 12/3, BUDIMIR 12/6, SEJFIC 23
Csere: Halász 7/6, Harazin, Bíró, Antóni
Edző: Csirke Ferenc
JÁSZBERÉNY: SADDLER 16, B. WILLIAMS 32/3, Mándoki 3/3, BRBAKLIC 5/3, Czirbus 10/3
Csere: Arrington 8, Bazsó 2
Edző: Stevan Tot
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–2. 6. p.: 10–6. 13. p.: 26–25. 17. p.: 33–31. 23. p.: 42–38. 26. p.: 51–44. 33. p.: 60–60. 37. p.: 70–66
Kipontozódott: Czirbus (40. p.), Mándoki (40. p.)
Csirke Ferenc: – Amikor meghallottam, hogy három centere is hiányzik a Jászberénynek, tudtam hogy ilyen nehéz mérkőzés lesz. A vendégek légiósainak sok extra tempódobása volt, mi fáradtak és dekoncentráltak voltunk, de hazai pályán az is megengedhetetlen, hogy az első negyedben csak két faultunk legyen.
Stevan Tot: – Mindig tetszett a Pécs játéka, ma három center nélkül játszva is megleptük a hazaiakat és egylabdás meccset tudtunk velük játszani.

KTE-Duna Aszfalt–Sopron KC 90–84 (20–24, 29–24, 21–13, 20–23)
Kecskemét, 500 néző. V: Szabó G., Gorka, Fodor A.
KECSKEMÉT: Pongó Máté 3/3, Pongó Martin 8/6, DJERASZIMOVICS 21/6, IVOSEV 26/3, Karahodzsics 9
Csere: DJUKANOVICS 9/9, Mészáros M. 8, Hegedűs G. 6/6
Edző: Forray Gábor
SOPRON: JOHNSON 13/3, Ruják 12/6, MYLES 20/9, Dufault 7, Spica 12
Csere: Takács N. 5/3, Dénes 2, Tóth G., Mills 13/9
Edző: Dragan Alekszics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 8–12. 7. p.: 13–16. 14. p.: 31–29. 17. p.: 43–40. 23. p.: 53–52. 27. p.: 63–60. 33. p.: 75–64. 37. p.: 83–76.
Kipontozódott: Karahodzsics (38. p.)
Forray Gábor: – Három eladott labdánk volt az egész meccs alatt, máskor egy negyed során több van. Arra készültünk egész héten, hogy a játéknak ebben az elemében javuljunk. Úgy tűnik, tökéletesen sikerült a munkánk. Saját kezünkben a sorsunk, a következő két meccs meghatározó lesz a tízbe kerülés szempontjából.
Dragan Alekszics: – A hazaiak jobban akarták a győzelmet. A védekezésünk gyenge volt, a kilencven kapott pont nagyon sok. A második félidőben pedig idegesen játszottunk.