Férfi kosár NB I: az Alba simán, a Falco szoros meccsen nyert

2014.11.19. 21:02
Az edzőváltáson átesett Fehérvár simán nyert a vendég, sereghajtó MAFC  ellen a férfi kosárlabda NB I szerdai játéknapján, a Falco szoros csatában nyert Pécsen.

A fehérváriaknál még Góbi Henrik ült a kispadon a MAFC elleni hazai meccsen, míg az új vezetőedző, Székely Norbert csütörtöktől kezdi meg a munkáját. A román Marcel Tenter a múlt héten mondott le. Az Alba Fehérvár a második félidőben teljesen felőrölte a vendégek ellenállását, végül 98–73-ra nyert.

A Falco egy végletekig kiélezett találkozón győzött három ponttal Pécsen.

A korábbi meccseken a Szeged nagyon könnyedén, 17 pontos különbséggel győzött Nyíregyházán, míg a Kaposvár hazai pályán nyert hasonló különbséggel a ZTE ellen.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
LI-ALBA FEHÉRVÁR–MAFC 98–73 (16–10, 26–26, 25–15, 31–23)

Székesfehérvár, 1000 néző. V: Frányó, Boros, Surányi
FEHÉRVÁR: Simon B. 3, Kovács Á. 11, KROMAH 22/3, MELVIN 17, CSORVÁSI M. 16. Csere: Supola 5/3, Juhos 5, DJAPA 19/6, Tóth P. Megbízott edző: Góbi Henrik
MAFC: Misek 4, Lakits, LAKOSA 19/3, Hunter 9/3, Tuciarakisz 12. Csere: BROWN 13/3, Koncz 2, Timkó 2, Szabó T. 2, Mócsán 2, Fekete Cs. 8/6. Edző: Stefan Timbus
Az eredmény alakulása:. 3. p.: 9–4. 6. p.: 12–6. 12. p.: 22–13. 18. p.: 36–32. 22. p.: 46–37. 28. p.: 61–46. 32. p.: 70–53. 38. p.: 88–69

Góbi Henrik:
– Nagyon örültem, hogy leülhettem a csapat kispadjára, köszönöm azoknak, akik megadták számomra a lehetőséget. A mérkőzés folyamán többször megtaláltuk azt a ritmus, mind védekezésben, mind támadásban, amelyet a későbbiek folyamán szeretnénk megvalósítani. Az elmúlt héten ezen dolgoztunk, és Székely Norberttel arról beszéltünk, hogy ezen az úton kell továbbmennünk.
Stefan Timbus: – Nem játszottunk precízen, nem volt kellő energia a játékunkban. A második félidő elején nagyon feljött az Alba, és ezt már nehezen tudtuk kompenzálni.

PVSK-PANNONPOWER– FALCO-TREND OPTIKA KC SZOMBATHELY 89–91 (27–25, 21–29, 18–16, 23–21)
PVSK:
NELSON 21/3, Pahlmblad 4, Bíró 3/3, BUDIMIR 20/3, Horti 8. Csere: HARAZIN 23, Halász 10. Edző: Csirke Ferenc
FALCO:
MARTINICS 19/9, DOYNE 21/15, PERL 14/3, Djukics, MAJSZTOROVICS 16. Csere: Hall 6, Váradi B. 3/3, Bognár 6, Bus, Will 6/6. Edző: Kálmán László

KORÁBBAN

MARSO-NYÍREGYHÁZA KK–NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK 76–93 (12–22, 18–24, 19–13, 27–34)
Nyíregyháza, 700 néző V: Papp P., Minár, Vida B.
NYÍREGYHÁZA: Savic 8/3, WISE 23, Nagy K., Garamvölgyi 2, Hujdurovic 22
Csere: Helmeczi 1, Vukolics 16/3, Kósa T., Molnár M. 2, Czura 2 Edző: Sitku Ernő
SZEGED: JEREMINOV 10/3 Molnár A. 6/3, KISS ZS. 33/30, CSIRICS 17/12, BALABAN 14
Csere: Kuntics 9/3, Vágvölgyi 2, Csorvási L. 2, Molnár B., Demeter, Révész Á. Edző: Nikola Lazics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–3. 6. p.: 4–14. 10. p.: 10–22. 12. p.: 12–31. 16. p.: 14–37. 18. p.: 19–44. 19. p.: 24–44. 25. p.: 44–51. 29. p.: 49–56. 32. p.: 55–63. 34. p.: 55–74. 38. p.: 64–89
Kiállítva: Savic (33. p.)
Sitku Ernő: – Katasztrofálisan játszottunk, úgy, mint a gyerekek. Nem küzdöttünk úgy, ahogyan kellene, csak csordogált a játékunk, és nagy előnyt hagytunk az ellenfélnek.
Nikola Lazics: – Abszolút megérdemelt győzelmet arattunk, hiszen az elejétől kezdve vezettünk, és főleg a támadójátékban remekeltünk. Kiss Zsolt tíz triplája önmagáért beszél.

KAPOSVÁRI KK–ZALAKERÁMIA ZTE KK 88–72 (21–17, 14–26, 23–11, 30–18)
Kaposvár, 700 néző. V: Kapitány, Szabó G., Praksch
KAPOSVÁR: FODOR 18/12, Gibson 2, RAIVIO 22/9, HENDLEIN 14, SPICA 20
Csere:
Jancsikin 7/3, Grebenár 2, Benke 3/3, Kovács S., Horváth M. Edző: Fekete Ádám
ZTE: Kertész 4, GRAHAM 8, GÁSPÁR 19/6, HEALY 29/6, Tamir 4. Csere: Czinger, Ilics 6, Mohácsi 2 Edző: Milos Sporár
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–6. 7. p.: 11–10. 13. p.: 26–20. 17. p.: 31–31. 25. p.: 44–47. 27. p.: 50–49. 33. p.: 66–58. 37. p.: 77–66
Fekete Ádám:
– Főleg az első félidőben nem játszottunk jól, sem védekezésben, sem támadásban nem találtuk a mérkőzés ritmusát. A második félidőben óriási akaraterővel küzdött a csapat, és ez átsegített bennünket a holtponton, utána már nem volt gond.
Milos Sporár: – A harmadik negyedig nagyon jól játszottunk, ugyanúgy, mint Sopronban, megmutattuk, hogy mit tudunk. Sajnos ezután megtorpantunk, ekkor derült ki, hogy hiányzik egy olyan húzóember, aki ilyenkor rendezni tudja a sorokat.