Férfi kosár NB I: az Alba 30–8-ról fordított Körmenden

2017.03.19. 20:00
Az Alba Fehérvár 81–76-ra nyert Körmenden a férfi kosárlabda NB I 24. fordulójának rangadóján, úgy, hogy 30–8-ra még a hazaiak vezettek.

A Körmend az első negyedben állva hagyta ellenfelét 30–8-ra is vezetett már. A folytatásban feljavultak a vendégek, így a nagyszünetben már csak hat pont volt a hátrányuk (42–36).

A Fehérvár 44–44-nél utolérte a hazaiakat, majd azzal a lendülettel fordított is, a záró játékrész előtt már az Albánál volt az előny (57–63).

Az indulatoktól sem mentes utolsó tíz perc is tartogatott még fordulatokat, a Körmend ugyanis visszavette a vezetést, de a hajrát az Alba bírta jobban.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
ALAPSZAKASZ, 24. FORDULÓ
EGIS KÖRMEND–ALBA FEHÉRVÁR 76–81 (30–10, 12–26, 15–27, 19–18)
Körmend, 1950
néző. V: Cziffra Cs. Jakab, Gorka
KÖRMEND: PETTY 13/6, L. Smith 4, FERENCZ 16/12, Allen 15/3, CSORVÁSI 11. Csere: Gibbs 10/6, Dickerson 7/3, Németh Á. Edző: Gasper Potocnik
ALBA: B. TAYLOR 22/12, Mohammed 6, SHEPARD 9, Lóránt 4, KELLER Á. 12. Csere: Farr 7/3, Burgess 11/9, Markovics 10/6. Edző: Dzunics Braniszlav
Az eredmény alakulása. 2. perc: 8–2. 8. p.: 30–8. 14. p.: 35–25. 18. p.: 35–31. 24. p.: 46–47. 27. p.: 49–53. 32. p.: 59–67. 36. p.: 71–71
Kiállítva: Gibbs (37. p.)
Gasper Potocnik:
– Jól kezdtük a mérkőzést, támadásban kiemelkedőt nyújtottunk az első negyedben. Aztán az Alba sokkal agresszívebben kezdett el védekezni, s ezzel a harcmodorral alaposan meglepett minket. A játékvezetők engedték a faulthatáron való védekezést, mi pedig elbizonytalanodtunk. Az elkövetkező időszak feladata lesz, hogy ezt a szisztémát is begyakoroljuk.
Dzunics Braniszlav: – Nem készültünk szépségdíjas mérkőzésre, tudtuk, hogy csak akkor nyerhetünk, ha mentálisan erősebbek leszünk. Az első negyedben nagyon meglepett bennünket a Körmend, de sikerült rendezni a sorainkat. Tipikus egylabdás mérkőzés volt, mindkét csapat nyerhetett volna, talán a végjátékban mi egy kicsit higgadtabbak maradtunk.

SZOLNOKI OLAJ KK–KAPOSVÁRI KK 80–65 (23–8, 14–11, 25–25, 18–21)
Szolnok, 1107
néző. V: Pálla, Tőzsér, Pozsonyi
SZOLNOK: PAVLICSEVICS 14/12, VOJVODA 23/3, Barnies 10/6, EILINGSFELD 7/3, Andric 4. Csere: TÓTH Á. 14, Boriszov, Popovics 3, Wittmann 5/3. Edző: Kmézics Zorán
KAPOSVÁR: Wisseh 4, Frazier 9/6, Cooke 9/3, Hendlein 6, SIMMS 13. Csere: Fodor M. 4, Grebenár 8, BAKI 11/9, Papp P. 1. Edző: Fekete Ádám
Az eredmény alakulása. 4. perc: 8–5. 8. p.: 18–6. 14. p.: 27–12. 18. p.: 35–16. 25. p.: 52–30. 29. p.: 59–44. 33. p.: 68–54. 35. p.: 75–56. 39. p.: 77–65
Kmézics Zorán:
– Az egyik nagy riválisunk ellen nyertünk nagyon fontos mérkőzést. Jól kezdtünk, aztán visszaesett a támadójátékunk, de végül is magabiztosan nyertük meg a találkozót. Még annyit elmondanék, hogy nem lehet egy meccset végig egyazon szinten játszani, de nagyon örülünk a győzelemnek, mert sokat számít a végelszámolásnál.
Fekete Ádám: – Az első félidőben nagy előnyt szerzett a szolnoki csapat, küzdöttünk, harcoltunk, de csak átlagos teljesítményt nyújtottunk. Megyünk tovább, és a hátralévő két alapszakaszbeli mérkőzésünket meg akarjuk nyerni.

JP AUTO-JKSE–KTE–DUNA ASZFALT 73–88 (17–22, 18–21, 14–20, 24–25)
Jászberény, 600
néző. V: Farkas G., Söjtöry, Praksch
JÁSZBERÉNY: SADDLER 16/6, Arrington 13, Williams 8, Czirbus 2, BOJICS 28. Csere: Brbaklics, Sztamenkovics 5/3, Mándoki 1, Bazsó. Edző: Stevan Tot
KECSKEMÉT: Pongó Máté 11, Pongó Martin 7/3, IVOSEV 24/9, Karahodzsics 9, Djeraszimovics 13. Csere: DJUKANOVICS 15/6, Mészáros M. 2, Hegedűs G. 7/3. Edző: Forray Gábor
Stevan Tot:
– Szvetozar Sztamenkovics sérülten játszott, Cseh György pedig nem tudott pályára lépni, így a palánk alatt egyértelműen a vendégek uralták a játékot. Amikor egy kicsit felzárkóztunk, a kecskemétiek idegenlégiósai megrázták magukat, és nem hagytak esélyt nekünk. Ráadásul nagyon rosszul dobtuk a büntetőket, negyvenöt százalékkal, s így nem maradt esélyünk a győzelemre.
Forray Gábor: – Nagyon jól felkészültünk a Jászberény játékából. Jól reagáltunk, amikor támadásban vagy védekezésben váltott. Voltak persze hibáink, de végig irányítottuk és kézben tartottuk a játékot, megnyertük mind a négy negyedet. Jó felkészülés volt ez a paksiak elleni rangadóra.

NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK–VASAS BUDAPEST 92–70 (21–21, 28–12, 20–14, 23–23)
Szeged, 800
néző. V: Győrffy, Gál J., Balogh Gy.
SZEGED: BOLTICS 14, Lilov 11/3, CSIRICS 24/15, JUHOS 12, SULOVICS 20/6. Csere: Wirth 7/3, Bán 4/3, Filipovity, Vágvölgyi, Bonifert, Varga Á., Kovács J. Edző: Nikola Lazics
VASAS: R. Taylor 8, Horváth Á. 12/6, Katona R. 5/3, THOMPSON 18/3, R. Wright 15. Csere: Garamvölgyi 5, Boros M., Pacher 4, Moravcsik 1, Faragó 2, Peringer, Andrássy. Edző: Sárosi Bulcsú
Kipontozódott: Boltics (37. p.)
Nikola Lazics
: – Az elején rossz ritmusban kosárlabdáztunk. Amikor feljavult a védekezésünk, kontrolláltuk a mérkőzést, és fokozatosan elhúztunk.
Sárosi Bulcsú: – Ellenfelünk támadásban és védekezésben egyaránt felülmúlt bennünket. Különösen a második negyedben nem voltunk egy súlycsoportban a kitűnő szezont futó Szegeddel.

SOPRON KC–ZALAKERÁMIA ZTE KK 74–77 (17–16, 20–17, 17–21, 20–23)
Sopron, 1400
néző. V: Kapitány, Ádám, Kovács N.
SOPRON: B. JOHNSON 12/6, MILLS 16/9, MYLES 17/6, Dénes, Spica 11. Csere: Dufault 7/3, Tóth G. 2, Ruják A., Takács N. 9/3. Edző: Dragan Alekszics
ZTE: UBILLA 15/3, NORFLEET 10/6, Benke Sz. 11/6, SZABÓ ZS. 12, Drungilas 8. Csere: Kis R., MOHÁCSI 20/18, J. Wright 1. Edző: Bencze Tamás
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–13. 7. p.: 11–13. 9. p.: 17–13. 13. p.: 23–23. 16. p.: 35–29. 18. p.: 38–33. 22. p.: 40–35. 25. p.: 50–40. 28. p.: 52–52. 33. p.: 58–60. 35. p.: 58–65. 38. p.: 65–69
Kipontozódott: Benke Sz. (40. p.)
Dragan Alekszics:
– Nagy nyomás volt rajtunk mindvégig. Sajnos, sokat hibáztunk, ellenfelünk pedig jókor dobott fontos kosarakat. Sejtettük, hogy egylabdás meccs lesz, de most a vendégeknek kedvezett a végén a szerencse.
Bencze Tamás: – Elismerésem a csapatomnak, nagyszerűen játszottunk. Taktikailag éretten küzdöttünk, tudtuk, mit akarunk játszani. Nagy lépést tettünk álmaink felé, de még nem értünk célba. Továbbra is így kell küzdenünk és játszanunk, s akkor bejuthatunk az első ötbe.

MAFC–FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY 75–67 (24–14, 16–21, 15–14, 20–18)
Gabányi-sportcsarnok, 700
néző. V: Török R., Szabó G., Vida J.
MAFC: M. SMITH 30/6, Lakits 3/3, Misek 1, SIHOTA 18, Kovács Ádám 10/3. Csere: Polyák 6, Poscic 7. Edző: Garai Péter
SZOMBATHELY: Váradi B. 10, GOVENS 23/6, Kovács P. 2, Pusztahvar 5/3, ZSIGERANOVICS 15. Csere: Medford 8/3, Tóth N., Barham 2, Bognár K. 2. Edző: Szrecsko Szekulovics
Az eredmény alakulása. 4. p.: 8–4. 8. p.: 18–12. 13. p.: 33–23. 17. p.: 39–29. 24. p.: 46–39. 27. p.: 48–45. 33. p.: 61–54. 36. p.: 63–59. 39. p.: 73–66
Kipontozódott: Sihota (37. p.), Kovács P. (38. p.)
Garai Péter:
– Gratulálok akadémiai testvércsapatunk, a BEAC-Csata junior női csapatának és edzőjének, korábbi játékosunknak, Tursics Krisztiánnak a bajnoki címhez, csapatomnak pedig a mai győzelemhez.
Szrecsko Szekulovics: – Rövid időn belül másodszor kapunk ki ugyanazon forgatókönyv szerint: a meccs előtti napon változtatják meg a játékvezető-küldést. Úgy tűnik, a magyar kosárlabdában nem tisztelik a Falcót...