Férfi kosár NB I: a végén húzta be a Kecskemét

2015.05.12. 20:23
A Kecskemét került újra előnybe a férfi kosárlabda NB I elődöntőjében, miután a harmadik mérkőzésen jó hajrával 67–60-ra legyőzte az Atomerőműt.

A párharc első meccsét a KTE, a másodikat az Atomerőmű nyerte meg hazai pályán biztosan, a harmadik találkozó sokáig kiegyenlített küzdelmet hozott.

Az első félidő nagy részében a vendégek tudtak vezetni, de nagyobb előnyt nem tudtak kiharcolni. A harmadik játékrészben fordított a Kecskemét, de a döntés a hajrára maradt. Az utolsó öt perc pedig egyértelműen a hazaiaké volt, így újra előnybe kerültek az elődöntőben.

A két éve még másodosztályú KTE legjobbja James Kinney lett 19 ponttal, míg az alapszakaszgyőztes és tavaly döntős paksiaknál a szintén amerikai Ryan Evans vitte a prímet 17 ponttal.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
ELŐDÖNTŐ, 3. MÉRKŐZÉS
KTE DUNA-ASZFALT–ATOMERŐMŰ SE 67–60 (20–21, 12–15, 21–15, 14–9)

Kecskemét, 1200 néző. V: Papp P., Frányó, Jakab
KTE: KINNEY 19/3, Kovács P. 5/3, DJERASZIMOVICS 13, Ivosev 6/6, BAROVICS 15. Csere: Pongó Martin, Karahodzsics 4, Pongó Máté 5/3, Hegedűs G. Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics
ATOMERŐMŰ: Dugat 10/3, Medve 2, EVANS 17/9, SZABÓ ZS. 8, JONES 15. Csere: Tóth Á. 2, Kovács Á. 6/6, Eilingsfeld, Wise, Baki. Edző: Braniszlav Dzunics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–3. 7. p.: 11–14. 14. p.: 23–25. 17. p.: 27–31. 23. p.: 36–39. 27. p.: 47–45. 33. p.: 57–54. 36. p.: 63–57. 39. p.: 67–59
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–1, a Kecskemét javára
Sztojan Ivkovics:
– Az erő, a tudás, a kosárlabda minden eleme találkozott a pályán. Ha kikapunk, akkor sem lettem volna mérges, mert élvezetes párharcot vívott a két csapat. Igazi férfimunka volt ez mindkét részről stratégiailag és hozzáállásban. Nem véletlen, hogy tombolt a közönség.
Dzunics Braniszlav: – Megérdemelten nyert a hazai csapat, a második félidőben jobban játszott. Ugyanakkor nem lehetek mérges a játékosaimra, mert kihozták magukból a maximumot. Szeretnénk pénteken válaszolni a Kecskemétnek, hogy aztán vasárnap jöhessen a mindent eldöntő összecsapás.