Férfi kosár NB I: a Fehérvár nyert, a Szolnok kikapott a Falcótól

2017.02.05. 20:05
Nagy az öröm Szombathelyen: a Falco legyőzte a Szolnokot (Fotó: Szabó Miklós)
A férfi kosárlabda NB I 17. fordulójában a Szolnok 87–79-es vereséget szenvedett a Falco vendégeként, míg az Alba Fehérvár alaposan megszenvedett a győzelemért a Sopron ellen. A Zalaegerszeg nyert Szegeden, a Vasas pedig a fővárosi csapatok összecsapásán a MAFC otthonában.

A Szolnok az utolsó negyedben nem tudta ledolgozni az első 26 percben (66–46) összeszedett hátrányát Szombathelyen. A vendégek a záró játékrészben kétszer is feljöttek két pontra, de egyenlíteniük nem sikerült, így négy győzelem után először kaptak ki.

A listavezető Alba Fehérvár kínkeserves győzelmet aratott a Sopron felett. A házigazdák az utolsó két percre fordulva még kilenc ponttal vezettek (69–60), a vendégek játékosa, Takács Norbert a dudaszó előtti másodpercekben mégis a győzelemért dobhatott, ám a hárompontosa célt tévesztett (69–67).

A Szeged és a Zalaegerszeg mérkőzése a negyedik negyed elején még 58–58-ra állt, a ZTE azonban az utolsó tíz percben ellépett ellenfelétől, és 13 pontos sikert aratott. A MAFC és a Vasas összecsapásából a vendégek jöttek ki jobban.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
17. FORDULÓ
ALBA FEHÉRVÁ
R–SOPRON KC 69–67 (23–14, 9–16, 23–18, 14–19)
Székesfehérvár, 1800
néző.V:Papp, Frányó, Fodor
ALBA:B. TAYLOR 12/12, Edwards 9/3, SHEPARD 18, Keller Á. 9, LÓRÁNT 12/3.Csere:Markovic 5, Tóth P. 2, Keller I., Farr, Burgess 2. Edző:Dzunics Braniszlav
SOPRON:Takács N. 3/3, RUJÁK 17/9, Mills 8/6, Spica 12, Tóth G. 3.Csere:Myles 10, Dénes, DUFAULD 14/3. Edző:Dragan Alekszics
Az eredmény alakulása.3. perc: 9–3. 6. p.: 16–7. 12. p.: 23–15. 15. p.: 27–19. 18. p.: 30–28. 22. p.: 37–32. 25. p.: 43–35. 28. p.: 45–44. 32. p.: 57–54. 35. p.: 62–56. 38. p.: 67–60
Kipontozódott:Spica (38. p.)
Dzunics Braniszlav:– Roppant kiélezett mérkőzést játszottunk a Sopronnal. Úgy érzem, jól dolgoztunk hátul, de támadásban sok butaságot követtünk el, a játékosok helyenként furcsa megoldásokat választottak. Az ellenfél jól játszott, de nem kényszerített minket nagyobb erőkifejtésre, így felteszem a kérdést: miért nem nyertünk húsz ponttal, amikor megvolt rá a lehetőségünk? Ilyen csapatunk van, lehet szeretni, nem szeretni. Gratulálok a fiúknak a győzelemhez.
Dragan Alekszics: – Ez egy nagyon kemény meccs volt a bajnokság egyik legjobb csapata ellen. Megpróbáltuk lassítani a hazaiak játékát, ami talán az ötödik, hatodik perctől sikerült némiképp, addig nem. Sok lepattanót szereztünk, küzdöttünk is, ám a szerencse nem volt velünk. Mindkét csapatnak jár a gratuláció a kemény meccs után.

FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELYSZOLNOKI OLAJ 87–79 (21–18, 26–17, 25–23, 15–21)
Szombathely, 2000 néző. V: Benczúr, Szabó G., Minár
FALCO:
MEDFORD 13/3, Govens 11/9, VÁRADI 12/6, Pusztahvar 7/3, ZSIGERANOVICS 19. Csere: Kovács P. 2, TÓTH N. 8, BARHAM 13/6, Bognár K. 2. Edző: Szrecsko Szekulovics
SZOLNOK: PAVLICSEVICS 24/12, VOJVODA 14/9, Barnies 10/3, Eilingsfeld 9/3, ANDRIC 11. Csere: Wittmann 3/3, Tóth Á. 6, Boriszov 2. Edző: Kmézics Zorán
Az eredmény alakulása. 3. perc.: 4–6. p.: 16–11. 13. p.: 25–25. 16 . p.: 31–33. 19. p.: 44–33. 23. p.: 51–43. 17. p.: 66–46. 18. p.: 66–54. 34. p.: 72–70. 38. p: 85–79
Kipontozódott: Govens (36. p.), Andric (36. p.), Pavlicsevics (39. p.)
Szrecsko Szekulovics: –
Az Alba elleni múlt heti meccset követően ismét nagy győzelmet arattunk, most a Szolnok ellen, amely a bajnoki címvédő és egyértelműen a magyar mezőny legjobb csapata az elmúlt évek alapján. Ez is növeli a sikerünk értékét, támadásban és védekezésben is sikerült végrehajtani, amit elterveztünk és fontos volt, hogy megnyertük a lepattanócsatát.
Kmézics Zorán: – Sajnos rengeteg támadólepattanót engedélyeztünk az ellenfélnek, amely így sokkal több támadást kezdeményezhetett, csak jött újra és újra a megszerzett labdák után. A védekezésbeli hibáinkat a támadójátékkal kellett kompenzálni, de ez nem mehet mindig, sajnos az idei Szolnokra jellemző ez a hiányosság ebben a szezonban. Fontos lett volna ezt a mérkőzést megnyerni, de nem sikerült, az ellenfél megérdemelten győzött.

NATURTEX-SZTE SZEDEÁK–ZALAKERÁMIA ZTE KK 73–86 (20–32, 14–8, 21–18, 18–28)
Szeged, 1000
néző. V: Kapitány, Pozsonyi, Balogh Gy.
SZEGED: Boltics 15, LILOV 25/15, Bán, CSIRICS 22/3, Révész 6. Csere: Wirt 5/3, Vágvölgyi. Edző: Nikola Lazics
ZALAEGERSZEG: Ubilla 14/6, NORFLEET 20/9, Benke 17/6, SZABÓ ZS. 16/12, Drungilas 7. Csere: Wright 1, Kerpel-Frónius, Mohácsi 11/9, Kis R. Edző: Bencze Tamás
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–10. 6. p.: 9–19. 8. p.: 12–25. 12. p.: 20–36. 18. p.: 32–38. 22. p.: 39–42. 24. p.: 44–44. 28. p.: 49–53. 33. p.: 60–66. 39. p.: 70–83
Nikola Lazics:
– Nenad Sulovics és Juhos Levente sérülése, illetve eltiltása miatt nehéz helyzetben voltunk. A középső két negyed jó játékával felzárkóztunk, ám a hajrában fizikailag elfogytunk, és ekkor elsősorban a lepattanózásban múlt felül bennünket a Zalaegerszeg.
Bencze Tamás: – Az első negyedben egyensúlyban voltak a külső és a belső dobásaink, ekkor kifejezetten jól játszottunk. A következő húsz percben megszenvedtünk az alacsony szerkezetű Szeged ellen. A záró felvonásban nagyobb rotációs lehetőségünknek is köszönhetően fizikailag ellenfelünk fölé nőttünk, fontos győzelmet arattunk.

MAFC–VASAS BUDAPEST 77–83 (18–17, 25–24, 14–20, 20–22)
Gabányi-sportcsarnok, 1200
néző. V: Földházi, Balog Gy., Praksch
MAFC: M. SMITH 27/12, Lakits 7/3, MISEK 14/9, Sihota 9/3, Poscic 11. Csere: Polyák 6/3, Kovács Ádám 3/3, Pápai. Edző: Jakab Máté
VASAS: TAYLOR 16, HORVÁTH Á. 13/6, Thompson 11, PACHER 27/3, WRIGHT 15. Csere: Moravcsik, Garamvölgyi, Katona R. 1, Faragó. Edző: Sárosi Bulcsú
Az eredmény alakulása: 4. perc: 4–5. 7. p.: 12–11. 13. p.: 25–23. 17. p.: 33–29. 19. p.: 40–37. 23. p.: 43–47. 25. p.: 50–50. 29. p.: 55–61. 33. p.: 60–70. 36. p.: 69–72. 39. p.: 74–78
Jakab Máté:
– Nagyon sajnálom, hogy elrontottuk szurkolóink vasárnap délutánját, hiszen győzelemre számítottunk. Az első félidőt követően több ponttal kellett volna vezetnünk, több volt ebben a játékrészben. Szünet után az öltözőben maradtunk, gyors kosarakat és sajnos nem ütöttük be azokat a faultokat, amelyeket kellett volna. Minden mérkőzésen a győzelem küszöbén vagyunk, de nem tudjuk azt átlépni.
Sárosi Bulcsú: – Úgy érzem, hogy az első egymás elleni meccshez hasonlóan kiélezett, izgalmas összecsapást játszottak a csapatok. Az őszi találkozóhoz képest mindkét fél sokat fejlődött szakmailag, így színvonalasabb, erősebb találkozót sikerült játszani. Az döntött javunkra, hogy érvényesíteni tudtuk fizikai fölényünket a második félidőben és jól reagáltunk ellenfelünk védekezésbeli változtatására, valamint próbáltunk megoldást találni Smith első félidei kimagasló teljesítménye ellen. Reménykedem abban, hogy mai sikerünk újra önbizalmat fog adni a csapatnak a továbbiakban.