Férfi kosár NB I: a Szolnok is bejutott az elődöntőbe

2016.05.10. 20:57
Chris Dunn, a paksi kulcsember (Fotó: Mártonfai Dénes)
A Szolnoki Olaj kedd este 75–57-re legyőzte a PVSK-t, és összesítésben söpréssel (3–0) megnyerte a negyeddöntőbeli párharcot – bent van a férfi kosárlabda NB I legjobb négy csapata között. Az Atomerőmű és a Sopron párharcában a jól hajrázó paksiak szereztek fórt, és fölényes győzelmével lépéselőnyre tett szert a Körmend is a ZTE-vel szemben.

A Pécs az első negyedben jól tartotta magát Szolnokon, de a cserepadról visszatérő Stanley Burrell pontokkal és gólpasszokkal lendületet adott a hazaiaknak. Jarrod Jones is szórni kezdte a pontokat, Milos Boriszov is gyűjtögetett, az Olaj szép lassan elhúzott, és végül nagyobb gond nélkül nyerte meg a meccset. A Szolnokon kívül az Alba Fehérvár is ott van már a legjobb négy között.

Az Atomerőmű és a Sopron fordulatos mérkőzést vívott egymással. A paksiak nem tudtak elhúzni, sőt a két középső játékrészben a vendégek nemcsak morzsolták hátrányukat, hanem át-átvették a vezetést is – a negyedik negyedet ők kezdték előnyben. A végjátékban aztán a Paks, mindenekelőtt Chris Dunn dominált: a 26 pontig jutó amerikai az utolsó két percben egyedül is felülmúlta a soproniakat pontszerzésben (9–5).

A nyugat-magyarországi rangadón kezdettől a Körmend vezetett, de az olló csak a harmadik negyedben nyílt ki. A hazaiak Trey McKinney-Jones vezérletével 16–5-ös rohammal indították a játékrészt, és a ZTE nem tudta tartani a tempót – fölényes vasi siker lett a vége.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
Rájátszás, negyeddöntő, 3. mérkőzések

SZOLNOKI OLAJ KK–PVSK-PANNONPOWER 75–57 (20–20, 18–8, 29–16, 8–13)
Szolnok, 780
néző. V: Cziffra, Szabó G., Jakab L.
SZOLNOK: BURRELL 7/3, Vojvoda 9, Vrbanc 8/6, KELLER 9, JONES 14. Csere: Kovács P., BORISZOV 19/9, Gregory 4, Wittmann 5/3, Rudner, Zsíros. Edző: Sztojan Ivkovics
PÉCS: WALKER 16, ANTÓNI 9/9, Bíró O. 4, Budimir 9/3, Horti 10. Csere: Harazin 4, Demeter 5/3, Krnjajski, Sértő, Dragisevic. Edző: Csirke Ferenc
Az eredmény alakulása. 4. perc: 11–7. 18. p.: 18–15. 15. p.: 29–22. 19. p.: 34–28. 24. p.: 46–36. 28. p.: 60–40. 34. p.: 69–54. 38. p.: 75–54
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3–0 a Szolnok javára.
Sztojan Ivkovics:
– Bár az eredmény nem azt mutatja, de ismét szoros, jó mérkőzést játszottunk a remekül felkészített pécsi csapattal. Rólunk annyit, még vannak hullámvölgyeink, és sokat kell majd javulnunk a folytatásban.
Csirke Ferenc: – Büszke vagyok arra, hogy csapatunk bejutott a playoffba, és arra is, hogy mindhárom meccsen jó mérkőzést játszottunk a szolnoki együttessel. A védekezésünk jól működött a párharcban, de támadásban több hibát követtünk el, igaz, vetélytársunk a mezőny egyik legjobban védekező csapata volt.

ATOMERŐMŰ SE SOPRONI KC 72–69 (18–12, 15–20, 19–22, 20–15)
Paks, 800
néző. V: Papp, Benczur, Frányó
ATOMERŐMŰ: DUNN 26/6, Robinson 9, Barnies 4, EILINGSFELD 10/6, Tóth Á. 6. Csere: Watkins 2, KOVÁCS Á. 11/6, Medve, Will 2, Fomin 2. Edző: Schmidt Béla
SOPRON: Ruják 5/3, TIGGS 19/3, Rancic 6/6, Taylor 6, Bavcic 5. Csere: Takács N. 3, LAROCHE 19/9, Tóth G. 6, Dénes. Edző: Sabáli Balázs
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–2. 6. p.: 9–4. 9. p.: 16–12. 12. p.: 18–17. 15. p.: 20–22. 18. p.: 29–28. 21. p.: 36–35. 24. p.: 43–36. 27. p.: 45–45. 30. p.: 52–54. 33. p.: 59–62. 36. p.: 61–62 . 39. p.: 66–64
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–1 az Atomerőmű javára
Schmidt Béla:
– Azt kaptuk, amit vártunk. Bár nem játszottunk jól, a srácok mindent beleadtak. A Sopron szépen megszűrte a támadásainkat, ezért néha tanácstalanok is voltunk. A csapatomat kicsit fáradtnak éreztem, de a szoros küzdelem miatt úgy gondolom, ez egy rájátszáshoz méltó mérkőzés volt.
Sabáli Balázs: – Hát ez nem volt szép meccs, de legalább küzdelmes. A két csapat statisztikái hasonlóak, ha valami pozitívumot keresek, akkor csak azt tudom említeni, hogy ilyen rossz játékkal is szoros meccset tudtunk játszani. Ebből kell erőt meríteni a következő meccsekre.

EGIS KÖRMEND–ZALAKERÁMIA ZTE KK 92–69 (22–15, 22–21, 28–15, 20–18)
Körmend, 2000
néző. V: Pálla, Kapitány, Hegedüs
KÖRMEND: PETTY 10, Channels 3/3, MCKINNEY 24/3, DICKERSON 16/3, Duinker 14. Csere: FERENCZ 15/9, Tóth N. 8, Lakosa, Németh 2, Farkas, Molnár. Edző: Teo Cizmic
ZTE: Kinney 14/3, Govens 9/3, BALMAZOVICS 16/9, MOHÁCSI 12/6, Pantelics 2. Csere: Kerpel Fronius 2, Velkey 13/6, Czinger, Kiss 1, Olasz, Gáll. Edző: Bencze Tamás
Kipontozódott: Czinger (35. p.)
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–1 a Körmend javára
Teo Cizmic:
– Csapatom koncentráltan és nagy szenvedéllyel játszott, elsősorban védekezésben nyújtottunk átlag felettit. A harmadik negyedben volt a fordulópont, amikor a támadójátékunk is feljavult. Nincsenek illúzióim, nagy küzdelemre számítok pénteken is, remélem, meg tudjuk ismételni ezt a teljesítményünket.
Bencze Tamás: – Gondolkodásban nagyon lassúak voltunk, későn reagáltunk ellenfelünk megoldásaira, a harmadik negyedben a játék minden elemében felülmúlt minket. Nálunk ketten is sérülten vállalták a játékot. Pénteken mindent megteszünk az egyenlítés érdekében.