Férfi kosár NB I: száz pont fölött és elődöntőben az Alba

2016.05.09. 19:48
Az Alba Fehérvár hétfő este hazai pályán 103–57-re legyőzte a Kaposvárt, és mivel ez már a harmadik sikere volt a férfi kosárlabda NB I negyeddöntője keretében vívott párharcban, bejutott a legjobb négy közé.

A fehérváriak az első negyed közepétől fokozatosan elhúztak riválisuktól, és egy pillanatig sem volt kérdéses, hogy győznek. Mind a 11 pályára küldött játékosuk betalált a gyűrűbe, hatan elérték a tízpontos határt.

A párharcot söpréssel letudó Alba elsőként jutott be a bajnoki elődöntőbe.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
Negyeddöntő, 3. mérkőzés

TLI-ALBA FEHÉRVÁR–KAPOSVÁRI KK 103–57 (32–22, 26–10, 31–12, 14–13)
Székesfehérvár, 1600
néző. V: Földházi, Györffy, Török R.
TLI-ALBA FEHÉRVÁR: Simon B. 5/3, Myles 11/6, MARKOVICS 13, SPURLOCK 15/12, LÓRÁNT 10. Csere: Tóth P. 5/3, CSORVÁSI 14, Filipovics 9, Chery 9, Wright 10, Czirbus 2. Edző: Dzunics Braniszlav
KAPOSVÁR: Fodor M. 11/3, Puljko 17/3, BENKE 18/3, Hendlein 5/3, Jazvin 2. Csere: Baki 2, Grebenár, Horváth M., Kocsis Z., Bogdán, Szőnyi 2. Edző: Kmézics Zorán
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–9. 5. p.: 17–16. 8. p: 30–19. 12. p.: 36–22. 15. p.: 44–24. 18. p.: 55–32. 22. p.: 62–32. 25. p.: 76–34. 28. p.: 86–38. 32. p.: 93–44. 35. p: 99–53. 38. p.: 103–55
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3–0 az Alba Fehérvár javára.
Dzunics Braniszlav:
– Az első negyed ötödik percétől elkezdtünk úgy védekezni, ahogyan kell, és ahogyan a csapat tud. Folyamatosan tudtuk növelni a vezetést, és a végére kijött a két csapat kerete közötti különbség.
Kmézics Zorán: – A mai mérkőzésen elfogytunk emberileg, mentálisan és fizikailag. Nem tudtunk gátat vetni az Alba korszerű, gyors játékának. Harminckét gólpasszt adtak, nagyon jól játszottak, ekkora különbséggel is megérdemelten nyertek.