Férfi kosár NB I: a Szolnok és a ZTE is győzött

2018.11.25. 19:57
A Szolnok nyert a Pécs ellen (Fotó: Koncz György)
A Szolnoki Olaj remek második félidei teljesítményének köszönhetően 104–75-re legyőzte a Pécset a férfi kosárlabda NB I vasárnapi játéknapján.

A játéknap másik összecsapásán a ZTE Sopronban nyert 99–93-ra.

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I
SZOLNOKI OLAJ KK–PÉCSI VSK-VEOLIA 104–75 (22–19, 21–21, 27–20, 34–15)
Szolnok, 1278
néző. V: Benczur, Pálla, Kulcsár T.
SZOLNOK:
VOJVODA 20/9, Airington 5/3, BENKE SZ. 18/12, MILOSEVICS 13, Tóth Á. 10. Csere: Andric 5, ROWSEY 18/12, Kovács P. 4, Murphy 11/3. Edző: Dragan Alekszics
PÉCS:
Simon K. 7/3, Taylor 11/3, CSIRICS 12/3, BUDIMIR 19/6, Horti 2. Csere: Pongó M., Keszar 13/6, Demeter A. 11/9. Edző: Csirke Ferenc
Az eredmény alakulása: 4. perc: 10–8. 8. p.: 18–13. 14. p.: 29–25. 17. p.: 34–29. 19. p.: 40–35. 23. p.: 52–42. 27. p.: 58–55. 32. p.: 77–62. 36. p.: 90–65. 39. p.: 95–72
Dragan Alekszics: –
Jó csapat a Pécs, és nincs ekkora különbség a felek között. Azt terveztük, hogy erőnlétileg felülmúljuk a PVSK-t, és ez sikerült is. Elsősorban azért, mert agresszívan védekeztünk, és jól dobtunk. A zárónegyedben pedig mikor több mint tíz ponttal is vezettünk, megtört a pécsi csapat. Örülünk, hogy jó volt a hangulat, és a közönség nagyon sok energiát adott nekünk.
Csirke Ferenc: – Az eredmény láttán egy kicsit fura, de ezúttal olajozottan működött a támadójátékunk. A zárónegyedben azonban hagytuk, hogy a szolnoki csapat szétdobjon bennünket, és ez nagyon bosszant. Változtatnunk kell néhány dolgon, igaz, nem állunk rosszul, jó pozícióban vagyunk a tabellán.

SOPRON KC–ZALAKERÁMIA ZTE KK 93–99 (21–25, 25–31, 25–23, 22–20)
Sopron, 1800 néző. V: Cziffra, Frányó, Minár
SOPRON: LEMAR 33/3, WARNER 25/3, Gilbert 5/3, Dénes 4, Gordon 10. Csere: Wiggins 3, Takács 6/6, Supola 2, Molnár Marcell 5. Edző: Sabáli Balázs
ZALAEGERSZEG: WARE 35/12, Thompson 22, Hljebov 6, Szabó Zs. 16/6, AGAFONOV 16. Csere: Papp P. 2, Gulyás M., Doktor, Durázi, Bagó 2. Edző: Bencze Tamás
Az eredmény alakulása. 2. perc: 7–2. 10. p.: 21–25. 15. p.: 29–42. 22. p.: 46–64. 28. p.: 65–75. 34. p.: 79–83
Kipontozódott: Warner (40. p.)
Sabáli Balázs: –
A ZTE egyszerű játékot játszva ajtó-ablak ziccereket dobott, illetve az egész találkozón rengeteg támadólepattanót szerzett, ami a győzelme egyik kulcsa volt. A harmadik negyedben sikerült olyan ötöst találni, amely mindent beleadott, és így vissza tudtunk jönni a meccsbe, azonban a kihagyott büntetőink döntően befolyásolták a mérkőzés végkimenetelét.
Bencze Tamás: – Nagyon örülök, hogy sikerült győznünk, mert készültünk valamivel, amire nem számított a Sopron. Látszott, mit akarunk játszani támadásban, a védekezésünk azonban nem mindig működött jól, de tudtuk tördelni a játékot és sok büntetőre kényszeríteni a Sopront. A sikerünket a fegyelmezett támadójátékunknak köszönhettük.

1. Szolnoki Olaj KK 9 8 1 825–675 0.944
2. Egis Körmend 9 7 2 814–721 0.889
3. Pécsi VSK-VEOLIA 9 6 3 727–666 0.833
4. Zalakerámia ZTE KK 9 6 3 712–700 0.833
5. KTE-Duna Aszfalt 9 5 4 694–683 0.778
6. JP Auto - Jászberény KSE 9 5 4 698–688 0.778
7. Alba Fehérvár 8 4 4 639–608 0.750
8. Falco-Vulcano Szombathely 8 4 4 638–624 0.750