Férfi kosár NB I: a Szolnok és a Falco is nyert

2019.04.10. 20:43
A címvédő Szolnok és a Falco KC Szombathely nyert a felsőházban a férfi kosárlabda NB I középszakaszának szerdai játéknapján. A szolnokiak fölényes első félidőt követően csak szűken múlták felül a nagyszünet után magukra találó pécsieket. A középházban otthon győzött az Atomerőmű, idegenben a Sopron.

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I, KÖZÉPSZAKASZ

FELSŐHÁZ

SZOLNOKI OLAJ KK–PÉCSI VSK-VEOLIA 71–66 (22–9, 15–11, 17–27, 17–19)
Szolnok, 800 néző. V: Benczur, Boros T., Balogh Gy.
SZOLNOK: Frank 3/3, MALESEVICS 16/3, RUDNER 7/3, N. Milosevics 4, Andric 12. Csere: Airington 9/3, TÓTH Á. 14, CSÁK 6/6
Edző: Dragan Alekszics
PÉCS: PONGÓ MÁTÉ 8/6, TAYLOR 17/6, CSIRICS 12/3, Budimir 12/12, Horti B. 3/3. Csere: Wright 6, Demeter A. 8/6, Bíró L.
Edző: Csirke Ferenc
Az eredmény alakulása.
4. perc: 7–4. 8. p.: 18–6. 14. p.: 28–13. 18. p.: 35–15. 24. p.: 42–32. 27. p.: 44–45. 29. p.: 52–47. 33. p.: 58–47. 38. p.: 64–55. 40. p.: 69–61
Dragan Alekszics: –
Kis túlzással úgy tudtunk kiállni, hogy az U20-as játékosainkat kikértük az iskolából. Az elmúlt két napban kifejezetten jól edzettünk, a fiatal játékosainktól pedig azt kértem, vigyenek energiát a mérkőzésbe, és ők emellett még harcosan és okosan is játszottak, ráadásul a rutinosabb kosarasaink is nagyon odatették magukat. Nagyon köszönjük a közönségnek, hogy ebben a nehéz helyzetben így kiállt mellettünk.
Csirke Ferenc: – Azért buktunk, mert ötven perc késéssel érkezett meg csapatunk a meccsre. Az első félidőben, különösen támadásban, kritikán aluli teljesítményt nyújtottunk, a másodikban már felsőházszintű volt a játékunk, és ezt kell tovább folytatnunk. A szolnokiaknak nagyon sokat jelentett szurkolótáboruk biztatása, jelzem, ha ez a mérkőzést Pécsen vívjuk, mi is ilyen biztatást kaptunk volna. KOSÁRLABDA

FELSŐHÁZ

FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY–JP AUTO-JKSE 91–60 (20–9, 31–23, 20–15, 20–13)
Szombathely, 2300 néző. V: Papp P., Farkas G., Nagy V.
FALCO: GOVENS 12/6, VÁRADI 9, BALMAZOVICS 21/15, BRUINSMA 14/3, Reddic 8. Csere: CURRY 10/3, Perl 5, Tóth N. 6, Bíró O. 3/3, Hódi 3/3, Körmendi
Edző: Gasper Okorn
JKSE: PITTS 18/3, Rakics 6, Brbaklics 2, Alekszandrov 8/6, Pantelics 9. Csere: Kerpel-Fronius B. 10/6, Cseh 2, Czirbus 2, Fekete 3
Edző: Nikola Lazics
Az eredmény alakulása. 5. perc: 10–0. 8. p.: 16–7. 12. p.: 20–15. 17. p.: 43–29. 20. p.: 51–32. 24. p.: 58–39. 27. p.: 67–43. 30. p.: 71–47. 35. p.: 76–49. 38. p.: 86–56
Kipontozódott: Govens (37. p.)
Kiállítva: Pantelics (15. p.)
Gasper Okorn: –
Elégedett vagyok a teljesítményünkkel, az eredménnyel. Agresszíven, jól játszottunk, erős tempót diktáltunk, a végén a fiataloknak is tudtam lehetőséget adni. Lépésről lépésre haladunk, egyre jobbak vagyunk. Szombaton a Pécs vendégeként is győzni akarunk!
Nikola Lazics: – Sokkal jobb volt a Falco, teljesen megérdemelten nyert. Pedig azt hittem, hogy az Olaj elleni győzelemből sikerül erőt merítenünk. Megyünk tovább, szombaton megpróbálunk nyerni, igaz, a szűk rotációnk miatt azért vannak gondjaink.

KÖZÉPHÁZ
ATOMERŐMŰ SE–ZALAKERÁMIA ZTE KK 100–86 (30–19, 25–25, 33–15, 12–27)
Paks, 600 néző. V: Kapitány, Söjtöry, Nyilas I.
PAKS: KOVÁCS Á. 14/6, HENTON 28/15, Faust 9, EILINGSFELD 14, Jevtovics 12/3. Csere: Ruják A. 9/3, Medve 6/3, Horváth K. 7/6, Williams 1
Edző: Dzunics Braniszlav
ZALAKERÁMIA:
GREEN 18/6, THOMPSON 17/3, SZABÓ ZS. 16/6, Agafonov 4, Doktor 2. Csere: Gulyás 8/6, Durázi 3, Bagó 13, Kis R. 5/3
Edző: Bencze Tamás
Az eredmény alakulása. 5. perc: 16–11. 10. p.: 30–19. 15. p.: 42–35. 20. p.: 55–44. 25. p.: 74–54. 30. p.: 88–59. 35. p.: 93–69
Dzunics Braniszlav: –
Jó felfogással, sok energiával játszottunk. A végére elfáradtunk. A harmadik negyed döntőnek bizonyult, jó védekezéseink, támadásaink voltak. Az ellenfél tartotta magát, egy pillanatra sem adta fel.
Bencze Tamás: – Megérdemelten nyert az ASE. A meccs első felében az ellenfelet a lepattanók megszerzésével lassítottuk. Pozitív dolgokkal kell építkeznünk, változtatni kell. A csapat nem adta fel, és ha visszatér az irányítónk, remélhetőleg ütőképesek leszünk.

DEAC–SOPRON KC 81–91 (20–23, 22–30, 23–14, 16–24)
Debrecen, 950 néző. V: Tőzsér, Minár, Mészáros B.
DEAC: Dugat, Polyák 2, BORISZOV 38/15, Ivosev, AMIGO 22. Csere: Velkey 5/3, BOGNÁR 14, Kósa, Tóth B.
Edző: Berényi Sándor
SOPRON: WARNER 15/6, LEMAR 28/6, TAKÁCS N. 6/6, Wiggins 6, GORDON 21/3. Csere: Supola 9/3, Molnár Marcell 2, Werner 4
Edző: Sabáli Balázs
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–5. 7. p.: 10–17. 12. p.: 22–23. 16. p.: 31–30. 18. p.: 38–40. 20. p.: 42–53. 23. p.: 50–55. 27. p.: 59–62. 32. p.: 67–67. 35. p.: 71–79. 38. p.: 77– 91
Kipontozódott: Warner (40. p.)
Kiállítva: Ivosev (20. p.)
Berényi Sándor: –
Számítottam rá, hogy mentálisan erős soproni csapatot kell vendégül látnunk. Rólunk ez kevésbé volt elmondható, a felsőházért való küzdelem nyomai még mindig látszanak a srácokon. Óriási balszerencsehullám sújt bennünket, Manigat a térdsérülése miatt még hetekig nem lesz bevethető, Ivosevnek pedig eltiltása miatt kell majd kihagynia a következő fordulót. Furcsán hangozhat egy hazai vereség után, de mindent egybevéve úgy érzem, nem játszottunk rosszul.
Sabáli Balázs: – Az előző debreceni mérkőzésen rengeteg pontot kaptunk, így a mostani célunk a védekezés megszilárdítása volt. Helyén kell kezelnünk a győzelmet, hiszen sok hiányzóval játszottak a hazaiak, ettől függetlenül büszke vagyok a csapatomra.