Férfi kosár NB I: az Alba listavezetőt vert, 11 év után nyert Sopronban

2015.01.21. 20:56
A férfi kosárlabda NB I 18. fordulójában a Szeged szép győzelmet aratott a Falco ellen, az Atomerőmű a papírformának megfelelően simán megverte a MAFC-ot, a forduló előtt 11. Nyíregyháza pedig elkapta az 5. Kaposvárt. A nap egyetlen vendégsikerét az Alba Fehérvár aratta, mely a listavezető Sopront győzte le, megszakítva ezzel hosszú rossz sorozatát vendéglátója ellen.

Szegeden a nagyszünetben még egy ponttal a Falco vezetett, ám a hazaiak a harmadik negyedben megléptek, és előnyükből kilenc pontot a végére is megtartottak. Az SZTE-s Csirics, Balaban, Molnár trió 74 pontot dobott a 101-ből.

Az ASE-nek nem okozott gondot a MAFC, a paksiak nagyon simán érvényesítették a papírformát: egy 28–12-es negyeddel startoltak, és magabiztosan tartották a messze távolban az egyszer sem vezető vendégeket. Az ASE öt játékosa is tizenegy vagy több ponttal zárta a mérkőzést.

Az eddigi négy győzelméből hármat saját csarnokában arató Nyíregyháza most is élt a hazai pálya előnyével, minden negyedet megnyerve verte meg magabiztosan a Kaposvárt. Nejmin Hujdurovic 28 pontot rámolt be a kaposváriaknak, a center ráadásul 10 lepattanójával dupla duplát ért el, így a mezőny legjobbja lett.

A fehér mezes Alba meglepően simán nyert Sopronban (Fotó: sakc.hu)

Nagyon sima volt a PVSK–Jászberény meccs is, az idegenben igen gyengén szereplő berényiek az első negyed után ugyan még vezettek, de aztán nagyon megverték őket, miután Dramicsanin és Kerpel-Fronius mellé nem nagyon szállt be más a pontszerzésbe. A PVSK a nagyszünetre már átvette az irányítást a meccsen, a harmadik negyedben megrogyasztotta, a negyedikben pedig kiütötte vendégét.

Az esti rangadón a listavezető Sopron és az Alba Fehérvár eleinte fej fej mellett haladt, ám a második negyedben a vendégek alaposan „szétcsaptak": 26–20-as soproni vezetést követően egy 13–0-s rohammal vették át az irányítást. A fehérváriak remek negyede nagyszünetben 49–35-ös vezetést ért, és ezzel az előnnyel jól gazdálkodott a vendégcsapat. A harmadik negyedre eldőlt a meccs (már 22-vel vezetett az Alba!), a listavezető az utolsó játékrész megnyerésével is csak kozmetikázni tudta a különbséget. A Sopron mindössze másodszor kapott ki hazai bajnokin a szezonban, és búcsút inthet egy hosszú sorozatnak is: az Alba tizenegy év után tudott nyerni a hűség városában! A Sopron veresége és az ASE sikere azt jelenti, hogy ismét az Atomerőmű vezeti a tabellát.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I, 18. FORDULÓ
SOPRONI SÖRDÖGÖK–TLI-ALBA FEHÉRVÁR 74–85 (20–20, 15–29, 16–24, 23–12)
Sopron,
1600 néző. V: Vígh, Farkas, Söjtöry
Sopron:
THOMAS 17/6, Edwards 3, Boriszov 10/6, Dénes 5, POSCIC 17. Csere: Tóth G. 9/3, Ruják A. 10/6, Takács N. 3/3. Edző: Sabáli Balázs
Alba:
TÓTH P. 22/18, KROMAH 21/9, Supola 9/6, KALVE 16, CSORVÁSI M. 10. Csere: Simon B. 2, Juhos 5/3, Wood. Edző: Székely Norbert
Az eredmény alakulása.
3. perc: 6–7. 6. p.: 14–16. 9. p.: 18–20. 13. p.: 26–23. 16. p.: 30–33. 22. p.: 39–51. 25. p.: 42–63. 28. p.: 48–73. 33. p.: 58–76. 37. p.: 69–80
Kipontozódott:
Supola (35. p.), Kalve (38. p.), Csorvási (40. p.)
Sabáli Balázs:
– Jól felkészültek a fehérváriak belőlünk. Hárompontos és büntetődobásokban is jóval előttünk jártak. Nem találtunk fogást az ellenfélen. Elnézést kérek a szurkolóktól, mert ők is többet vártak a csapattól!
Székely Norbert:
Jól játszott a csapatom, fontos pillanatokban megfogtuk a Sopront. Szerencsénk is volt, de ehhez jó egyéni teljesítmények is kellettek. Bizonytalanná tettük vendéglátóinkat, de győzelmünk ellenére a Sopron csapatépítésben előrébb tart.

PVSK-PANNONPOWER–JÁSZBERÉNYI KSE 97–69 (21–24, 23–14, 29–22, 24–9)
Pécs, 700
néző. V: Földházi, Török R., Frányó
PVSK:
Nelson 5/3, PAHLMBLAD 18/6, Bíró 7/3, BUDIMIR 22/9, Horti 10. Csere: HARAZIN 13, HALÁSZ 16/6, Sztojanovics 6, Somogyfoki, Délity, Czukor. Edző: Csirke Ferenc
Jászberény:
Ware 11/3, Horváth Á. 7/3, KERPEL-FRONIUS 17/6, Cseh 6, DRAMICSANIN 19/6. Csere: Mladenovics 5, Nárai 4, Fekete V. Edző: Bencze Tamás
3. perc: 2–5. 6. p.: 6–15. 13. p.: 28–28. 17. p.: 40–34. 23. p.: 50–42. 26. p.: 59–54. 33. p.: 81–60. 37. p.: 93–64
Dramicsanin (33. p.)
Csirke Ferenc:
– Nekünk ez is fontos mérkőzés volt, rosszul kezdtünk, hiszen kilenc percig nem volt személyi hibánk. A harmadik negyed végén dőlt el a találkozó, örülök, hogy azt játszottuk, és jól, amit megbeszéltünk.
Bencze Tamás:
– Nem kérdés, megérdemelten nyert a Pécs, a kérdés a csapatom második félidei játéka. Jó ritmusban kezdtünk, de utána sok ki nem kényszerített hibát követtünk el.

MARSO-NYÍREGYHÁZA KK–KAPOSVÁRI KK 84–68 (21–19, 24–17, 23–21, 16–11)
Nyíregyháza, 500 néző. V:
Cziffra, Szabó G., Vida B.
Nyíregyháza:
Savic 4, TAYLOR 16, Nagy K. 6/6, KOLARICS 15/9, HUJDUROVIC 28. Csere: Garner 5/3, Helmeczi 5, Lajsz 5/3, Molnár M. Edző: Sitku Ernő
Kaposvár:
Frazier 10/6, Fodor M. 9, RAIVIO 20/6, Hendlein 10, Spica 6. Csere: Grebenár 3, Jancsikin 8/6, Horváth M., Benke 2. Edző: Fekete Ádám
3. perc: 7–2. 6. p.: 13–8. 9. p.: 18–18. 13. p.: 27–21. 15. p.: 36–27. 17. p.: 36–34. 22. p.: 48–36. 27. p.: 59–45. 33. p.: 68–62. 35. p.: 74–66. 39. p.: 84–66
Spica (37. perc)
Sitku Ernő:
– Élni tudtunk azokkal a helyzetekkel, amelyekből előnyünk származott, és jobban is akartuk a győzelmet, mint a korábbi meccseinken. Sikerült a negyedik negyed elejének hullámvölgyéből is kimásznunk, de soha nem dőlhetünk hátra.
Fekete Ádám:
– Nagyon bután kosárlabdáztunk, sok üresjárat volt a játékunkban, ezzel előnyt adtunk a Nyíregyházának. Nyerhető mérkőzés volt, de a mentális gondjainkra nem találjuk a megoldást.

NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK–FALCO-TREND OPTIKA KC SZOMBATHELY 101–92 (31–27, 23–28, 25–14, 22–23)
Szeged, 600 néző. V:
Papp P., Jakab L., Fodor A.
SZTE:
Jereminov 9/3, MOLNÁR A. 20, Kiss Zs. 6/6, CSIRICS 26/12, BALABAN 28. Csere: Kuntics 10/3, Molnár B. 2, Mike, Stefanovics. Edző: Nikola Lazics
Falco:
MARTINICS 19/3, Perl 17/3, Will 5, Dukics 3/3, KRSZTANOVICS 22/6. Csere: Hall 4, Covington 17/12, Váradi, Bognár 4, Bus 1. Edző: Kálmán László
3. perc: 2–7. 6. p.: 21–17. 8. p.: 27–25. 13. p.: 35–35. 18. p.: 46–47. 24. p.: 58–65. 27. p.: 71–65. 32. p.: 87–75. 35. p.: 87–82. 38. p.: 93–84
Kiss Zs. (38. p.)
Nikola Lazics:
– Sorsdöntőnek bizonyult, hogy a harmadik negyedben feljavult a védekezésünk. Győzelmünket a megalkuvás nélküli küzdeni tudásunknak köszönhetjük.
Kálmán László:
– A hektikus mérkőzés a harmadik negyedben dőlt el, melynek során hétpontos előnyünk tízpontos hátránnyá változott. Egy Andrija Csiriccsel volt jobb a Szeged.

ATOMERŐMŰ SE–MAFC 91–57 (28–12, 18–18, 23–16, 22–11)
Paks, 500 néző. V:
Pálla Z., Kulcsár T., Praksch
ASE:
DUGAT 15, Baki G., Markovics, EILINGSFELD 16/6, Jones 4. Csere: EVANS 16/6, TÓTH Á. 15, Kovács Á. 7/3, Wise 11, Körtélyesi 4, Antóni 3/3
MAFC:
Lakosa 6, Fodor K., Mócsán 9/6, HUNTER 11/9, TUCIARAKISZ 23/3. Csere: Misek 8, Lakits, Nikitin, Tursics, Timkó
Az eredmény alakulása:
4. perc: 5–0. 7. p.: 10–4. 12. p.: 28–16. 15. p.: 36–22. 22. p.: 48–30. 26. p.: 60–37. 33. p.: 76–46. 37. p.: 82–54.
Dzunics Braniszlav:
– Úgy harcoltak a vendégek, ahogy az a helyzetükben várható volt. Mi azt a játékunkat próbáltuk játszani, amit a jövőben látni szeretnék a csapattól. A második félidőben sok pontot szereztünk leindításokból, mindenki kiegyenlített teljesítménnyel járult hozzá a sikerhez.
Stefan Timbus:
– Nem tudom, lehet-e gratulálni harminc pontos vereség után, de én megteszem: minden elismerésem a csapatomé. Nagyot küzdöttek a fiúk, de az ASE lényegesen jobb csapat. Megbecsülték a labdát, jobbak voltak támadásban, és jobbak voltak a lepattanózásban is.