Férfi kosár NB I: a Sopron megint hosszabbításban nyert

2014.10.22. 21:15
Thomas (balra) és Boriszov megint nagyot játszott a Sopronban, de előbbi kipontozódott a hajrára (Fotó: Szabó Miklós, archív)
Az Atomerőmű elleni szombati hosszabbításos győzelem után újra túlórában diadalmaskodott a Sopron, amely szerdán hazai pályán a Kecskemétet győzte le az extra 5 percben. Milos Boriszovék 10 ponttal többet dobtak a ráadásban, mint a meccset szintén veretlenül váró KTE. A szerdai játéknap után a Falco őrizte meg veretlenségét, az Atomerőmű és az Alba könnyed győzelemmel állt fel szombati veresége után.

A Soprontól szombaton hazai pályán hosszabbítás után vereséget szenvedő Atomerőmű Kaposváron beragadt, 9–0-s hátrányba került. Ám nem sokáig reménykedhettek sima meccsben a somogyiak, néhány pillanat elteltével már 9–8 volt az állás, az első félidőt pedig már 51–33-as vendégvezetéssel zárták a csapatok. A Kaposvár innen nem tudott felállni, a Paks simán nyert.

Az Alba Fehérvárban 17 ponttal mutatkozott be a frissen igazolt Brandon Wood, akinél hatékonyabban szinte csak a szezon során először a kezdőcsapatba kerülő Csorvási Milán játszott: 24 pontig jutott. A Fehérvárnak nem okozott gondot a Körmend legyőzése, visszavágott a vasiaknak a tavalyi csarnokavatón elszenvedett vereségért.

Gálázott a Falco a MAFC ellen, az első negyedben 30–14-re, a félidőben 59–31-re vezetett – azaz éppen, hogy nem sikerült megduplázni a vendégek pontszámát. A végéig megmaradt a nagyjából 30 pontos különbség, a Falco továbbra is hibátlan.

Jászberényben szoros meccset hozott a ZTE vendégjátéka, a zalaiak sokáig vezettek, de a harmadik negyedben a 15–4-es rohammal fordítottak a hazaiak, és utána nem is engedték ki a kezükből a meccset.

A legnagyobb izgalmakat az első két-két meccsét megnyerő Sopron és Kecskemét összecsapása hozta. A szombaton Pakson is túlórázó, bravúros győzelmet arató soproniak a harmadik negyed végén 9 pontos hátrányban voltak, de felálltak, egyenlítettek, a túlórában pedig már nem adtak esélyt a Kecskemétnek.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
3. FORDULÓ

FALCO-TREND OPTIKA KC SZOMBATHELY–MAFC 105–72 (30–14, 29–17, 24–18, 22–23)
Szombathely, 1800 néző. V: Farkas, Boros, Horváth
FALCO: MARTINICS 24/9, DOYNE 15/6, PERL 15/3, Dukics 3, Majstorovics 10. Cs: VÁRADI B. 13/9, Hall, WILL 15/12, Bognár K. 5, Bus 2, Bazsó 1, Kovács B. 2. Edző: Kálmán László
MAFC: Misek 4, LAKOSA 22/6, Fodor K. 7/3, Hunter 8/3, TUCIARAKISZ 25/3. Cs: Tursics 3/3, Szabó T. 3, Timkó, Lakits, Koncz. Edző: Stefan Timbus
Az eredmény alakulása. 3. perc: 9–7. 8. p.: 21–11. 13. p.: 34–22. 16. p.: 44–26. 23. p.: 68–38. 35. p.: 93–53
Kipontozódott: Misek (34. p.), Fodor K. (37. p.)
Kálmán László: – Nagyon nehéz egy olyan csapat ellen játszani, amelynek nincs veszítenivalója. Ennek ellenére természetesen örülök a magabiztos győzelemnek, de az biztos, hogy ennél a teljesítménynél a folytatásban mindenképpen több kell majd.
Stefan Timbus: – Nagyon görcsösek és bátortalanok voltunk ma, nem úgy dolgoztunk, ahogy azt az edzéseken tettük. Gyorsabban és bátrabban kell játszanunk, ha sikereket akarunk elérni.

ALBA FEHÉRVÁR–EGIS KÖRMEND 99–82 (30–16, 19–20, 23–15, 27–31)
Székesfehérvár, 1300 néző. V: Kapitány, Török R., Jurák
ALBA: TÓTH P. 9, KROMAH 19, WOOD 17/9, CSORVÁSI 24, DJAPA 18/6. Cs: Supola 7/3, Blaskovits 4, Kovács Á. 1. Edző: Marcel Tenter
KÖRMEND: GOVENS 19/6, LEMON 20/9, Ferencz 4, Tóth N., Sharabidze 7. Cs: Kolaric 8, Török R. 12, Popadic 7/3, Sonyák 5/3. Edző: Aaron Mitchell
Az eredmény alakulása. 3. p.: 14–6. 6. p.: 21–8. 9. p: 28–14. 12. p.: 37–22. 15. p.: 39–27. 18. p.: 47–34. 22. p.: 56–40. 25. p.: 68–45. 28. p.: 70–51. 32. p.: 74–51. 35. p: 86–68. 38. p.: 91–73
Marcel Tenter: – Nehéz helyzetből álltunk fel, hiszen sérülések hátráltatnak bennünket, és túl akartunk lépni a legutóbb vereségünkön. Most azonban jó mentalitással játszottunk, örülök a győzelemnek.
Aaron Mitchell: – Nagyon jó mérkőzés volt. Azzal a tempóval, amit az első negyedben diktált az Alba, nem tudtunk mit kezdeni.

KAPOSVÁRI KK–ATOMERŐMŰ SE 67–84 (22–24, 11–27, 12–22, 22–11)
Kaposvár, 600 néző. V: Pálla, Szabó G., Jakab
KAPOSVÁR: Gibson 13, RAIVIO 14/3, JANCSIKIN 17/6, Hendlein 4, Alihodzics 4. Cs: Horváth M. 6, Benke 7, Grebenár 2, Papp P., Kovács S., Kocsis. Edző: Fekete Ádám
ASE: ROBERSON 17/3, MEDVE 11/9, DUGAT 15/6, Szabó Zs. 9, Tóth Á. 11. Cs: JONES 12, Markovics 2, Kovács Á. 7/3, Eilingsfeld. Edző: Dzunics Braniszlav
Az eredmény alakulása. 3. perc: 9–0. 7. p.: 16–16. 13. p.: 24–31. 17. p.: 29–39. 23. p.: 38–56. 27. p.: 43–64. 33. p.: 53–73. 37. p.: 61–79
Fekete Ádám:
– Nagyon csalódott vagyok, hogy itthon csak ilyen teljesítményre voltunk képesek. Csapatom a vártnál is jobban megérezte Fodor Márton hiányát. El kell gondolkodnunk a továbbiakról, és le kell vonnunk a megfelelő következtetést.
Dzunics Braniszlav: – Nem végig játszottunk úgy, ahogy akartuk, ettől függetlenül megérdemeltük a győzelmet, mert a második negyedtől kezdve végig kézben tartottuk a játék irányítását.

SOPRONI SÖRDÖGÖK–KTE-DUNA ASZFALT 95–85 (18–20, 23–16, 10–24, 27–18, 17–7)
Sopron, 1600 néző. V: Papp, Benczúr, Praksch
SOPRON: THOMAS 12/9, Ruják 7, DÉNES 12/9, BORISZOV 23/9, Tóth G. 5. Cs: Trepák 3/3, EDWARDS 26/6, Takács 5/3, Molnár 2. Edző: Sabáli Balázs
KECSKEMÉT: Kinney 9, Kovács P., DJERASZIMOVICS 18/6, Ivosev 13/6, BAROVICS 15. Cs: Karahodzics 6, RAKICS 20/9, Hegedűs, Pongó Martin, Pongó Máté 4. Edző: Sztojan Ivkovics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 12–8. 6. p.: 12–12. 9. p.: 16–14. 13. p.: 25–26. 16. p.: 31–30. 19. p.: 38–34. 23. p.: 43–43. 25. p.: 46–50. 29. p.: 51–58. 33. p.: 59–62. 36. p.: 64–64. 38. p.: 73–71. 44. p.: 83–83
Kipontozódott: Kinney (36. p.), Thomas (39. p.), Tóth G. (44. p.), Djeraszimovics (45. p.), Ivosev (45. p.)
Sabáli Balázs: – Az első félidőben a támadólepattanók hiánya, a másodikban a rossz visszarendeződés miatt voltak gondjaink. A szerencse is mellénk állt a hajrában, éltünk vele, Edwards pedig büntetőivel büntetett.
Sztojan Ivkovics: – Megnyert meccset veszítettünk el. Kétszer is kezünkben volt a győzelem, de a Sopron van annyira jó csapat, hogy kihasználta hibás döntéseinket a hajrában, és a maga javára fordította az eredményt.

JÁSZBERÉNYI KSE–ZALAKERÁMIA-ZTE KK 99–91 (23–30, 25–21, 22–12, 29–28)
Jászberény, 800 néző. V: Földházi T., Sallai I., Menyhárt F.
JÁSZBERÉNY: WARE 34/12, HORVÁTH Á. 6, SOÓS 14/6, Cseh 4, DRAMICSANIN 31/6. Cs: Csabay 8/6, Kerpel-Fronius, Szögi 2. Edző: Bencze Tamás
ZALAEGERSZEG: GRAHAM 18, Mohácsi 12/6, Kusnyer, HEALY 15/6, LEKLI 18. Cs: Kertész 2, Darling 12/3, Gáspár 12/6, Czinger 2. Edző: Raul Jiménez
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–9. 6. p.: 11–11. 14. p.: 31–30. 16. p.: 41–31. 24. p.: 61–55. 28. p.: 66–63. 34 p.: 84–68. 38. p.: 95–91
Kipontozódott: Healy (39. p.)
Bencze Tamás:
– Jó Zalaegerszeget győztünk le. A mérkőzés közbeni holtpontokon pedig lelkes közönségünk segített át bennünket.
Raul Jimenez: – Ennyi kapott ponttal szinte lehetetlen meccset nyerni. Dolgoznunk kell tovább, hogy úgy tudjunk játszani, mint tettük azt a legutóbbi győztes mérkőzésünkön.

1. Falco KC Szombathely 2 2 212–159 1.000
2. Marso Nyíregyháza KK 3 3 261–202 1.000
3. Soproni Sördögök 3 3 268–239 1.000
4. Alba Fehérvár 3 2 1 274–241 0.833
5. Atomerőmű SE 3 2 1 249–233 0.833
6. KTE-Duna Aszfalt 3 2 1 245–233 0.833
7. Naturtex-SZTE-Szedeák 2 1 1 153–160 0.750
8. Kaposvári KK 3 1 2 237–231 0.667