Férfi kosár NB I: a Pécs otthon nyert a Szeged ellen

2016.12.21. 20:02
A PVSK-PannonPower 82–75-re legyőzte hazai pályán a Naturtey-SZTE-Szedeákot a férfi kosárlabda-bajnokság alapszakaszának 2. fordulójából elmaradt mérkőzésén.

A pécsiek legeredményesebb játékosa Ismet Sejfic lett, aki 24 pontot és 11 lepattanót szerzett. A PVSK az első két negyedet hat és három pontos különbséggel nyerte, de a harmadik játékrészben a Szeged remekelt és három pontra megközelítette ellenfelét. A pécsiek azonban a záró negyedben ismét jobban dobtak, így 82–75-re nyertek.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
PVSK-PANNONPOWER–NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK 82–75 (27–21, 26–23, 13–19, 16–12)
Edző: Nikola Lazics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–7. 6. p.: 17–14. 13. p.: 31–27. 17. p.: 45–32. 23. p.: 58–49. 26. p.: 62–55. 33. p.: 70–63. 37. p.: 76–61
Kipontozódott: Halász (40. p.)
Csirke Ferenc: – A játékosaimnak és a közönségnek is gratulálok az egész szezonhoz és ehhez a meccshez is. Tudtuk, hogy a szegedi kulcsjátékosok sokat játszanak, ezért igyekeztünk egész pályán űzni őket, de ebbe a számunkra szokatlan taktikába mi is belefáradtunk.
Nikola Lazics: – Rosszul kezdtünk, az első félidőben ötvenhárom, a másodikban huszonkilenc pontot kaptunk. Megjegyzem, hogy a bolgár válogatott Ivan Lilov ha a Szolnokban, a Körmendben, vagy a Fehérvárban játszana, meccsenként minimum tíz büntetőt dobna.Ismet Sejfic lett, aki 24 pontot és 11 lepattanót szerzett. A PVSK az első két negyedet hat és három pontos különbséggel nyerte, de a harmadik játékrészben a Szeged remekelt és három pontra megközelítette ellenfelét. A pécsiek azonban a záró negyedben ismét jobban dobtak, így 82–75-re nyertek.

PÉCS:
Csere:
Csere:
Nikola Lazics: – Rosszul kezdtünk, az első félidőben ötvenhárom, a másodikban huszonkilenc pontot kaptunk. Megjegyzem, hogy a bolgár válogatott Ivan Lilov ha a Szolnokban, a Körmendben, vagy a Fehérvárban játszana, meccsenként minimum tíz büntetőt dobna.

1. Alba Fehérvár 11 9 2 909–803 0.909
2. Egis Körmend 11 8 3 925–826 0.864
3. PVSK-PannonPower 11 8 3 913–851 0.864
4. Zalakerámia ZTE KK 11 7 4 915–890 0.818
5. Kaposvári KK 11 7 4 879–892 0.818
6. Szolnoki Olaj KK 10 6 4 862–797 0.800
7. Falco KC Szombathely 11 6 5 949–894 0.773
8. Sopron KC 11 5 6 848–829 0.727