Férfi kosár NB I: a MAFC majdnem elkapta a Falcót

2015.01.10. 18:28
A Falco izgalmas végjátékot és hosszabbítást követően 88–87-re győzött a MAFC vendégeként a férfi kosárlabda NB I 16. fordulójának szombati játéknapján.

Kezdetben a Falco diktálta a tempót, a szombathelyiek előnye olykor tíz pont fölé hízott, azonban a harmadik negyedtől egyre közelebb kapaszkodott a MAFC, átvette a vezetést (68–61), és Goran Martinics az utolsó pillanatokban hajított triplával mentette a Falcónak hosszabbításra a meccset.

A ráadásban is hullámzott a játék, az utolsó percre még a fővárosiak fordultak előnnyel, végül Perl Zoltán közeli kosara hozta meg a győzelmet a vendégeknek.

A Falco sorozatban a harmadik győzelmét aratta.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
ALAPSZAKASZ, 16. FORDULÓ

MAFC–FALCO TREND OPTIKA KC SZOMBATHELY 87–88 (12–21, 19–17, 23–19, 21–18, 12–13) – hosszabbítás után
Gabányi László Sportcsarnok, 500 néző. V: Győrffy, Gál, Vida
MAFC: Lakits 2, HUNTER 19/9, Lakosa 9, TOUTZIARAKIS 22, Brown 13/3. Csere: MISEK 14, Fodor 3/3, Mócsán 5/3. Edző: Stefan Timbus
FALCO: MARTINICS 29/6, Perl 14, Will 9/3, Krstanovic 12, DUKICS 8. Csere: Bus 3, Váradi 8/6, Bognár 2, Hall 3/3. Edző: Kálmán László
Az eredmény alakulása. 5. perc: 6–6. 15. p.: 19–28. 25. p.: 40–44. 35. p.: 64–59
Stefan Timbus: – Sajnos az első félidőben gyengébben játszottunk, mint tudunk, a folytatásban pedig sok kicsi hiba és a rutintalanság miatt lett ez az eredmény.
Kálmán László: – Gratulálok a MAFC-nak is, mert nagyon jól felkészült. Tipikus egylabdás mérkőzés volt, amelyen szerencsével tudtunk győzni, viszont a végén szinte kétszer is elveszítettük a labdát. Örülök, hogy ilyen felforgatott csapattal is nyertünk, remélem, jó úton haladunk.