Férfi kosár NB I: a KTE lesz a Szolnok döntőbeli ellenfele

2015.05.17. 20:55
A tét erősen rányomta a bélyegét a mérkőzésre, amelyen a küzdelem dominált(Fotó: Lengyel Viktória Gréta)
Az élvonalbeli férfi kosárlabda-bajnokságban a KTE Duna-Aszfalt lesz majd a címvédő Szolnoki Olaj ellenfele a döntőben, miután a kecskeméti együttes hazai sikerrel lezárta az Atomerőmű elleni, öt mérkőzésre nyúló elődöntőt.

Lefagyott a rajt után a házigazda, ezt használta ki a Paks, amely átlagos játékkal is meg tudott lépni (11–3). Egy triplával azonban ébresztőt fújtak a kecskemétiek, akik parádés, 14–0-s(!) hajrát hoztak, és így még az első negyedet is megmentették (17–11). Az Atomerőmű elveszítette a fonalat, támadójátéka továbbra is akadozott. A KTE viszont nyeregbe került, és ha már ott volt, a nagyszünetre 13 ponttal elhúzott (31–18). Valószínű a tét miatt volt sok a hiba, a pontatlan befejezés, de a játék felgyorsítása is sokszor kapkodáshoz vezetett. Kevés pont született, a Kecskemét biztosan őrizte előnyét (41–32).

Igyekezett huszáros hajrát produkálni a vendégcsapat, mivel azonban a hazaiak elsősorban a védekezésre koncentráltak, ezzel alaposan megnehezítették a további paksi felzárkózást. Miként a fáradtság is, amelynek jelei erősen felfedezhetőek voltak mindkét csapaton. A negyedik negyedben azért mindkét gárda átlagos pontteljesítménnyel rukkolt elő, de a hullámvölgyektől mentes befejezés miatt izgalom már nem maradt a végjátékra (60–48.)

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
ELŐDÖNTŐ, 5. MÉRKŐZÉS

KTE-DUNA ASZFALT–ATOMERŐMŰ SE 60–48 (17–11, 14–7, 10–14, 19–16)
Kecskemét, 1600
néző. V: Cziffra, Benczur, Farkas
KECSKEMÉT: Kinney 5/3, Kovács P. 8, DJERASZIMOVICS 14/6, IVOSEV 9/6, Barovics 2. Cs: Pongó Martin 9/3, Karahodzsics 4, PONGÓ MÁTÉ 7/3, Hegedűs G. 2. Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics
PAKS: DUGAT 10, Baki 2, Evans 5, Szabó Zs. 3, Jones 7. Cs: Eilingsfeld 4, Kovács Á. 5/3, Medve, WISE 10, Tóth Á. 2. Edző: Dzunics Braniszlav
Az eredmény alakulása. 5. perc: 0–8. 8. p.: 11–11. 10. p.: 17–11. 16. p.: 22–13. 17. p.: 26–15. 24. p.: 33–20. 27.p.: 38–28. 33. p.: 43–35. 36. p.: 51–40
Kipontozódott: Pongó Martin (36. p.)
Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3–2 a KTE javára
Sztojan Ivkovics:
– Nagyon régen vagyok Magyarországon, de ilyen párharcot még nem láttam. Harcos mérkőzések voltak, igazi férfimunkát végzett mindkét fél. Nekünk óriási siker, hogy a döntőbe jutottunk, sporttörténeti tettet hajtottunk végre. Most a Paks, múltkor mi hibáztunk többet. Talán jobban harcoltunk, mint ellenfelünk, s ez döntőnek bizonyult.
Dzunics Braniszlav: – A párharcban jobbak voltak a kecskemétiek, gratulálok nekik a döntőbe jutáshoz. Szervezettebb volt ellenfelünk, de a csapatomra sem mondhatok rosszat, mert játékosaim odatették magukat. Ezúttal nagyon gyenge dobóteljesítményt produkáltunk, távolról alig találtunk be.