Férfi kosár NB I: a KTE drámai meccsen legyőzte a Sopront

2018.11.02. 19:45
A Kecskemét drámai végjátékot követően egy ponttal legyőzte a Sopront a férfi kosárlabda NB I pénteki játéknapján.

Végig szoros volt a mérkőzés, amelynek utolsó negyedében a Kecskemét 69–69-nél érte utol a Sopront, majd Juan’Ya Green duplájával 13 másodperccel a vége előtt 73–72-re átvette a vezetést. A soproniak még egyet támadhattak, s bár két pont is elég lett volna a fordításhoz, a támadás végén távoli dobás következett, de Angelo Warner kísérlete kifelé pattant a gyűrűről.

Győzelmével a KTE 3–3-as mérlegre javított, ezzel utolérte a Sopront.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
KTE-DUNA ASZFALT–SOPRON KC 73–72
(21–20, 23–25, 15–15, 14–12)
Kecskemét, 1300
néző. V: Cziffra, Rácz, Mészáros B.
KECSKEMÉT:
GREEN 8/3, Wittmann 7/3, DJERASZIMOVICS 14/3, DRAMICSANINN 21/9, KARAHODZSICS 13. Csere: Molnár M. 4, Dimics 6, Mészáros M., Fülöp. Edző: Forray Gábor
SOPRON:
WARNER 12/3, Lemar 5, Takács N. 8/6, Dénes 5/3, GORDON 20. Csere: Wiggins 11, Gilbert 2, SUPOLA 9. Edző: Sabáli Balázs
Az eredmény alakulása. 3. perc:
5–6. 7. p.: 12–13. 13. p.: 25–27. 17. p.: 37–35. 23. p.: 44–52. 27. p.: 52–54. 33. p.: 61–65. 37. p.: 65–67
Forray Gábor: –
Nem tanulunk a hibáinkból. Az első félidőben ismét rosszul védekeztünk. A másodikban pedig már úgy, ahogy kell, és vert helyzetből álltunk fel, ami mindenképp pozitív. Nem ez az első meccs, amikor a tűzzel játszunk, nem jó, hogy két arcú csapat vagyunk.
Sabáli Balázs: –
Nagyban hozzájárultunk a hazaiak győzelméhez. A második félidőben tizenegy labdát eladtunk, és ez rengeteg. A végjátékot nem lehet így befejezni, ebből mindenképp tanulnunk kell.