Férfi kosár NB I: a Körmend rettenetesen megverte a ZTE-t

2015.01.22. 19:51
Az Egis Körmend férfi kosárlabdacsapata az NB I 18. fordulójában hatalmas különbségű, 105–64-es győzelmet aratott a Zalakerámia ZTE KK felett a szebb napokat is megélt nyugati fellegvárak csatájában.

A sereghajtó ZTE egy negyeden keresztül még tartotta magát, ám a másodikban megrogyott, a nagyszünet után pedig teljesen összeomlott, így a különbség negyven pont fölé nőtt a végére. Hat körmendi kosaras ért el tíznél több pontot, a legeredményesebbnek a 18-ig jutó Ryan Richards és Will Walker bizonyult. A 400. Körmend-mérkőzését ünneplő Ferencz Csaba hét ponttal járult hozzá a kiütéshez. A körmendiek a ZTE elleni sikerrel négyes győzelmi szériát építettek.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
18. FORDULÓ

Egis Körmend–Zalakerámia ZTE KK 105–64 (24–18, 27–13, 26–17, 28–16)
Körmend, 2000 néző V: Benczur, Boros, Tőzsér
KÖRMEND: WALKER 18/6, BURGESS 16, Ferencz 7/3, Török 4, RICHARDS 18/6. Csere: TÓTH 13/12, Latinovics 11/3, Popadics 12/6, Farkas 2, Doktor 4, Németh, Molnár. Vezetőedző: Déri Csaba
ZTE: Fekete 11/3, MOHÁCSI11, Panics 12/6, Tamir 4, COHADAREVICS 15. Csere: Kertész 2, Velkey 5/3, Ilics 4, Czinger, Kerkai, Kis. Vezetőedző: Milos Sporar
Az eredmény alakulása. 5. p.: 5–9. 7. p.: 14–9. 15. p.: 34–20. 20. p.: 48–29. 24. p.: 63–33. 27. p.: 67–42. 33. p.: 87–48. 36. p.: 97–53.
Déri Csaba: – A ZTE biztosan jobb annál, mint amit most láthattunk tőlünk. Rengeteg sérülés kíséri és balszerencse sújtja őket. Mi nagyon szerettünk volna jó ritmusban, jól kosárlabdázni, ami sikerült is. Számunkra minden sikeres mozzanat, minden passz, minden siker nagyon fontos, hiszen kemény mérkőzések várnak ránk a folytatásban és szeretnék feljebb lépni a tabellán. Nagyon boldog vagyok a mai győzelem után, de előre kell néznünk.
Milos Sporar: – Gratulálok a hazai csapatnak és edzőjének, ma két osztállyal jobbak voltak nálunk, kitűnően játszottak. Nem tudom mi történt az én csapatommal, 15 perc után számunkra véget ért a mérkőzés. Félek, hogy ebben a pillanatban számunkra ez a valóság, de van néhány sérültünk, akikkel ennél sokkal jobbak lehetünk.