Férfi kosár NB I: a Kecskemét és a Kaposvár a rájátszásban

2017.05.03. 20:21
A Kecskemét a Sopron vendégeként, a Kaposvár a Pécs ellen saját közönsége előtt biztosította helyét a rájátszásban a férfi kosárlabda NB I középszakaszának középházi mérkőzésein, szerdán.

A középházban az első helyét már korábban biztosító Pécs zárt az élen, így összesítésben a 6. helyről várhatja a playoffot.

Győzelmével a Kaposvár lett a második, míg a Kecskemét a harmadik, azaz a 8. helyen került be a negyeddöntőbe.

A Szeged és a Sopron számára véget ért az idény.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
KÖZÉPSZAKASZ, KÖZÉPHÁZ

SOPRON KC–KTE DUNA ASZFALT 68–71 (17–22, 13–15, 25–22, 13–12)
Sopron, 400 néző. Vezette: Papp, Török R., Gorka
SOPRON: JOHNSON 14/6, RUJÁK 10/6, Myles 12/6, Dénes 3/3, SPICA 15. Csere: Szakács 7/3, Kántor, Lakosa 6, Élő 1. Edző: Dragan Alekszics
KECSKEMÉT: Pongó Máté 5/3, Pongó Martin 4, DJERASIMOVICS 12, Ivosev 10, KARAHODZSICS 13. Csere: DJUKANOVICS 17/12, Hegedűs, Mészáros 10/3. Edző: Forrai Gábor
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–5. 6. p.: 9–15. 9. p.: 16–20. 12. p.: 20–22. 15. p.: 26–30. 18. p.: 30–30. 24. p.: 37–40. 26. p.: 45–50. 29. p.: 53–54. 32. p.: 61–61. 35. p.: 61–63. 39. p.: 68–68
Kipontozódott: Spica (40. p.)
Dragan Alekszics:
– Köszönöm a fiúknak, hogy az utolsó pillanatig teljes erőbedobással küzdöttek, sajnos, most sem volt szerencsénk. Többször rossz megoldást választottunk jó helyzetben, a vendégek nagy küzdelem árán szerezték meg a győzelmet. Jó folytatást kívánok nekik a rájátszásban.
Forrai Gábor: – Gratulálok csapatomnak, és a klub minden alkalmazottjának, hogy hozzájárultak munkájukkal a rájátszásba jutáshoz. Karácsony környékén sokan egy garast sem adtak volna ehhez a sikerhez.

KAPOSVÁRI KK–PÉCSI VSK-PANNONPOWER 91–76 (21–17, 24–19, 29–19, 17–21)
Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 800 néző. V: Benczur T., Boros T., Fodor A.
KAPOSVÁR: WISSEH 11/3, FRAZIER 29/3, Cooke 8, HENDLEIN 16, SIMMS 19. Csere: Fodor M. 5/3, Baki 3/3, Papp P. Edző: Fekete Ádám
PÉCS: Nelson, Supola 12/6, SMITH 23/12, Budimir 14/3, Sejfic 7. Csere: Halász 10, Harazin, Antóni, Bíró 8/6, Bödör 2. Edző: Csirke Ferenc
Az eredmény alakulása. 3. perc: 8–5, 7. p.: 16–15. 12. p.: 29–20. 17. p.: 39–33. 22. p.: 52–45. 27. p.: 62–51. 32. p.: 78–57. 37. p.: 87–70
Fekete Ádám:
– A hetedik hely reális számunkra. Az eddigi teljesítményünk egészét nézve büszkék lehetünk erre. A középszakaszban erős csapatokkal játszottunk, melyek keményen védekeztek és ezt nem mindig sikerült feltörnünk. Nem akarok a sérülésekkel foglalkozni, mert mindenki láthatta, hogy aki pályára került, az nagyot harcolt. A folytatásban minden tőlünk telhetőt megteszünk és szeretnénk komoly játékerőt képviselni ellenfelünkkel szemben.
Csirke Ferenc: – Az egész éves teljesítményt tekintve megérdemelten jutott a rájátszásba a Kaposvár, ahogy mi is. Az elmúlt nyolc év legjobb eredményét értük el a hatodik helyezéssel. Ezen a találkozón pont abban buktunk, amiben a középszakasz során nem. Tizennyolc támadó lepattanót engedélyeztünk ellenfelünknek, és a négyes poszton fizikailag is erősebbek voltak. Ez, valamint a tizenhét eladott labdánk eredményezte a vereségünket.