Férfi kosár NB I: a Fehérvár idegenben győzte le a Kaposvárt

2019.04.30. 19:58
Az Alba Fehérvár idegenben nyert 97–89-re a Kaposvár ellen a férfi kosárlabda NB I középszakaszának alsóházában, a keddi játéknapon.

A fehérváriak legeredményesebbje a 30 pontig jutó FilipovityMárkó volt.

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I
KÖZÉPSZAKASZ, ALSÓHÁZ

Kaposvári KK–Alba Fehérvár 89–97 (29–20, 21–26, 17–28, 22–23)
Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 700
néző. V: Praksch, Vida J., Nyilas I.
KAPOSVÁR: Halász 7/3, HOCK 15/6, Baki 14/12, PUSZTAHVAR 25/9, HENDLEIN 21. Csere: Bogdán, Harazin, Kocsis. Edző: Fekete Ádám
ALBA FEHÉRVÁR: CABEZAS 24/15, Keller I. 4, Tóth P. 7/3, PETERSON 19, Peringer. Csere: FILIPOVITY 30/18, Varga M. 6/6, Takács M. 4, Lukács 3/3, Awogbemi. Edző: Jesus Ramírez
Az eredmény alakulása. 3. perc: 10–0. 7. p.: 21–12. 12. p.: 31– 29. 17. p.: 39– 39. 22. p.: 54–49. 27. p.: 59–61. 32. p.: 67–76. 37. p.: 78–81.
Kipontozódott: Baki (a 40. percben).
Fekete Ádám: – Támadásban látványos volt mindkét csapat: védekezésben küzdöttünk, de jó százalékkal dobott mindkét együttes. Az eladott labdákból azonban könnyű kosarakat kaptunk. Arra koncentrálunk, hogy a fiatalok minél több lehetőséghez jussanak ezeken a mérkőzéseken. Hálásak vagyunk, hogy a szurkolóink most is mellettünk voltak. Megköszönöm Marko Spicának az itt töltött éveket, nemcsak jó játékost, de nagyon jó embert is megismerhettünk a személyében, aki nagy értéke volt Kaposvárnak.
Jesus Ramírez: – Jól támadtunk, de voltak rossz momentumaink a védekezésben. Mindkét csapat jól dobta a triplákat, a kulcsot az jelentette, hogy az első félidőt tizenegy gólpasszal kontrolláló Halászt a második játékrészben sikerült két assziszton tartanunk.