Férfi kosár NB I: a Falco simán, a Szolnok nehezen nyert

2017.04.30. 19:52
A Falco KC Szombathely az Egis Körmend, a Szolnoki Olaj KK pedig az Alba Fehérvár ellen győzött a férfi kosárlabda NB I középszakaszában, a felsőház 9. fordulójában.

A férfi bajnokság középszakasza felsőházában az utolsó előtti fordulót rendezték vasárnap, és bizony fontos kérdésekre kaphattunk választ. A második helyezett Körmend a vasi klasszikuson a Falco vendége volt, s bár mindkét félnek szüksége volt a győzelemre, végül a szombathelyiek diadalmaskodtak, így versenyben maradtak a harmadik helyért. Teljesen a Körmend sem szomorkodhat, mivel az Alba Fehérvár szolnoki veresége miatt még az Egisnek is van esélye az első helyre.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
KÖZÉPSZAKASZ, FELSŐHÁZ, 9. FORDULÓ
FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY
–EGIS KÖRMEND 92–80 (23–17, 29–13, 25–27, 15–23)
Szombathely, 3070 néző. V:: Földházi T., Benczur T., Ádám J.
FALCO:
GOVENS 30/9, Kovács P. 2, VÁRADI B. 8, BARHAM 22/12, Tóth N. 2. Csere: MEDFORD 16/12, Pustahvar, ZSIGERANOVICS 12, Simon K. Edző: Szrecsko Szekulovics. KÖRMEND: Gibbs 10/3, Smith 12/3, FERENCZ 21/15, KROMAH 17/12, CSORVÁSI 18. Csere: Németh Á., Doktor 2. Edző: Gasper Potocsnik
Az eredmény alakulása. 4. perc:
9–6. 7. p.: 16–10. 11. p.: 27–17. 16. p.: 42–20. 20. p.: 52–30. 24. p.: 62–35. 27. p.: 69–50. 30. p.: 77–57. 34. p.: 81–68. 37. p.: 85–74. 39. p.: 89–75
Kipontozódott:
Németh Á. (34. p.)
Szrecsko Szekulovics:
– Kicsit döcögősen kezdtünk, de aztán elkaptuk a ritmust, gyorsan nagy előnyre tettünk szert. A második félidőben viszont olykor hibáztunk védekezésben, amit kihasznált, büntetett a Körmend. De összességében jól játszottunk, egy remek csapatot győztünk le megérdemelten.
Gasper Potocsnik:
– Gyengén, sok hibával nyitottunk, nagyon meglépett a Falco. A második félidőben védekezést váltottunk, közelebb is férkőztünk ellenfelünkhöz, de többre nem futotta. Megérdemelten nyert a Falco.

SZOLNOKI OLAJ KK–ALBA FEHÉRVÁR PUEBLA 80–78 (15–23, 19–19, 31–20, 15–16)
Szolnok, 1250 néző. V:
Kapitány, Söjtöry, Farkas G.
SZOLNOK:
PAVLICSEVICS 22/12, VOJVODA 20/6, BARNIES 21/9, Boriszov 4, EILINGSFELD 6. Csere: Wittmann 5/3, Hajdú M. 2, Rudner. Edző: Kmézics Zorán
FEHÉRVÁR:
TAYLOR 15/9, Mohammed 11/3, Markovics 8, LÓRÁNT 17/3, KELLER Á. 10. Csere: Farr 12/3, Keller I., Shepard 5. Edző: Dzunics Braniszlav
Az eredmény alakulása. 3. perc
: 4–8. 9. p.: 15–20. 13. p.: 20–30. 18. p.: 29–40. 24. p.: 47–57. 29. p.: 59–62. 34. p.: 69–71. 38. p.: 77–74. 40. p.: 77–78
Kmézics Zorán: –
Óriási meccset játszottunk a listavezető fehérváriak ellen. Az első negyedet követően emberfogásról zónára váltottunk, voltak hibáink, de mindig tudtunk javítani. A végjátékban nagyon sok energiát kaptunk közönségünktől.
Dzunics Braniszlav: –
Küzdöttünk, akartunk, de ez nem volt elég, mert ennyi hiba nem fér bele egy rangadón. A külső dobásaink nagyon hiányoztak ezen a mérkőzésen és a végén egy labdás meccsen veszítettünk.