Férfi kosár NB I: a Falco legyőzte a Nyíregyházát

2014.11.26. 20:16
Az élvonalbeli férfi kosárlabda-bajnokság 11. fordulójában a Marso Nyíregyháza KK harminc pontos vereséget szenvedett Szombathelyen. Az élbolyhoz tartozó Falco hetedik sikerét aratta, a nyírségiek hatodszor szenvedtek vereséget, negyedik idegenbeli meccsükön is kikaptak.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
11. FORDULÓ
FALCO TREND OPTIKA KC–MARSO NYÍREGYHÁZA KK 96–66 (37–18, 17–12, 17–16, 25–20)
Szombathely, 1500
néző. V: Győrffy, Boros, Surányi
FALCO: MARTINICS 18/6, DOYNE 18/9, Perl 11/3, DUKICS 10, MAJSZTOROVICS 9. Cs: Váradi B. 7/3, Hall 7, Bognár K. 2, Will 11/9, Bus 1, Bazsó, Simon K. 2. Edző: Kálmán László
NYÍREGYHÁZA: Szavics 7/3, WISE 24, Nagy K. 3/3, Garner 10/6, HUJDUROVICS 15/3. Cs: Helmeczi, Molnár M. 2, Garamvölgyi, Kósa 3/3, Czura 2. Edző: Sitku Ernő
Az eredmény alakulása. 3. perc: 11–5. 6. p.: 22–10. 17. p.: 49–26. 23. p.: 61–35. 33. p.: 76–50. 37. p.: 87–60
Kálmán László:
– A Nyíregyháza kellemetlen stílusú csapat, ennek ellenére fölényesen tudtunk nyerni, ezért nagyon elégedett vagyok. Ugyan követtünk el hibákat, de a játékosok kellően motiváltak voltak.
Sitku Ernő: – A Falco nagyon szépen és jól játszott, esélyünk sem volt a győzelemre. Sokat kell még fejlődnünk, hogy ilyen szintű csapattal felvegyük a versenyt.