Férfi kosár NB I: a Falco hozta a kötelezőt a MAFC ellen

2016.12.14. 20:07
A Falco nyerte meg a férfi kosárlabda NB I egyetlen szerdai mérkőzését. A szombathelyiek 15 ponttal múlták felül az utolsó előtti MAFC-ot.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
FALCO KC SZOMBATHELY–MAFC 88–73
(23–16, 23–13, 19–24, 23–20)
Szombathely, 1200
néző. V: Jakab L., Söjtöri T., Minár L.
SZOMBATHELY:
MEDFORD 15/9, GOVENS 18/12, VÁRADI B. 18/12, Pustahvar 18/9, Zigeranovic 5. Csere: Tóth N. 2, TURNER 8, Kovács P. 4, Simon K. Edző: Szrecsko Szekulovics
MAFC:
Smith 5, Misek 5/3, Kovács Á. 8, SIHOTA 23/12, POSCSICS 13/3. Csere: Polyák 11/3, Lakics 4, Pápai 4, Kucsora. Edző: Garai Péter
Az eredmény alakulása. 3. perc:
8–0. 7. p.: 10–10. 13. p.: 31–20. 18. p.: 44–29. 22. p.: 53–30. 27. p.: 64–45. 30. p.: 65–53. 33. p.: 76–58. 37. p.: 81–65
Szrecsko Szekulovics: –
Hazai pályán mindenki parádés győzelmeket vár tőlünk, ennek az elvárásnak azért nem olyan egyszerű megfelelni. Jobb csapat vagyunk, mint a MAFC, szerencsére nyertünk, s ez a legfontosabb. Végig mi irányítottuk a mérkőzést, voltak egészen jó periódusaink, de az ellenfél – ahogyan arra számítottunk is – remekül küzdött, megnehezítette a dolgunk
Garai Péter: –
A zalaegerszegi győzelem után érkeztünk Szombathelyre, tartottam tőle, hogy jóllakott lesz a társaság. Így is alakult, az első félidőben ugyanis olyan csapat benyomását keltettük, akinek nincs esélye a győzelemre. A második félidőben már vállalható teljesítményt nyújtottunk, a Falco szinte végig kénytelen volt a legjobb ötösét a pályán tartani. Ez a mérkőzés sok kérdésre választ adott a saját csapatomat illetően.