Férfi kosár NB I: a Falco és a PVSK is veretlen maradt

2019.11.02. 20:46
A fekete mezben játszó Falco győzött Fehérváron (Fotó: Simon Erika)
A címvédő Falco 13 ponttal győzött az Alba Fehérvár otthonában a férfi kosárlabda NB I alapszakaszának szombati játéknapján, ezzel a szombathelyiek továbbra is veretlenek, ahogy a DEAC ellen nyerő PVSK is.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
ALAPSZAKASZ, 6. FORDULÓ

ALBA FEHÉRVÁR–FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY 82–95 (15–20, 16–30, 26–18, 25–27)
Székesfehérvár, 2300
néző. V: Praksch, Győrffy, Ádám
FEHÉRVÁR:
LJUBICSICS 16/6, Keller I., GUYTON 20/9, CSUPKOVICS 14/6, Molnár Márton 4. Csere: Govens 14/3, Takács Martin, McDuffie 12/3, Csorvási 2, Awogbemi. Edző: Jesús Ramírez
FALCO: HOOKER 20/6, PERL 12/6, Benke 7/3, Krivacsevics, Reddic 12. Csere: Váradi 7/3, D. WASHINGTON 15/6, Curry 6, FILIPOVITY 12/6, Lake 4, Bíró O. Edző: Gasper Okorn
Az eredmény alakulása. 3. perc: 3–8. 5. p.: 10–15. 8. p: 14–17. 12. p.: 17–24. 15. p.: 19–36. 18. p.: 22–43. 22. p.: 35–55. 25. p.: 44–61. 28. p.: 53–65. 32. p.: 61–71. 35. p: 66–83. 38. p.: 75–89
Kipontozódott: Ljubicsics (32. p.), Guyton (40. p.)
Jesús Ramírez: – Nagyon sajnálom, hogy a szurkolók egy ilyen első félidőt láthattak a csapattól, sajnos nem voltunk azonos szinten ebben a periódusban a Falcóval. Folyamatosan azt vártuk, hogy az ellenfél mit fog lépni, amennyiben ezt csináljuk, akkor felőrölnek bennünket. Túlságosan sokat hibáztunk, pongyolán védekeztünk. A szünet utáni játékunk azonban már többé-kevésbé megfelelt, de ahhoz már késő volt, hogy fordítani tudjunk.
Gasper Okorn: – Nagyon jól kezdtük a mérkőzést, főleg az első félidőben játszottunk kiemelkedően. Elégedett vagyok mind a védekezéssel, mind a támadásban nyújtottakkal. A harmadik negyedben volt egy kisebb mélypontunk, de ez elő szokott fordulni akkor, ha egy csapat húsz, vagy annál több ponttal vezet. Örültem annak, hogy ezt is jól kontrollálta a csapat, és hamar ki tudtunk belőle jönni. Megérdemelt győzelmet arattunk.

KÖRMEND–NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK 96–84 (24–26, 23–14, 27–20, 22–24)
Körmend,
1980 néző. V: Tőzsér, Balog Gy., Györfy R.
KÖRMEND: TURNER 16/9, Edwards 11/9, Ferencz 9/9, VARNADO 19/9, TAYLOR 15.
Csere: Kastrati 10/6, Durázi 7, Németh Á. 4, Takács K. 5/3, Kiss M. Edző: Matthias Zollner
SZEGED: Miliszavljevics 15/6, Wirth 5/3, Balmazovics 4, KRAPIC 19/6, ASBURY 21
Csere: Kerpel-Fronius G. 11/3, Kerpel-Fronius B. 4, Vágvölgyi 3/3, Olasz, Mayer 2, Balogh Sz., Polányi. Edző: Andjelko Mandics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–5. 7. p.: 17–18. 14. p.: 31–34. 17. p.: 38–34. 24. p.: 58–48. 28. p.: 69–52. 33. p.: 74–62. 36. p.: 90–72
Kipontozódott: Varnado (36. p.)
Matthias Zollner:
– Nehéz időszak ez a csapat életében, hiszen sok mérkőzést játszunk, s kevés időnk van a gyakorlásra. Kilenc nap alatt négy meccsen vagyunk túl, ami fárasztó. A mérkőzés nagy részében mi irányítottunk, de az ellenfelünk jól felkészült erre a találkozóra. Sokat segített a közönségünk, valamint az, hogy jól dobtuk a triplákat.
Andjelko Mandics: – Az első félidőben nagyon jól játszottunk, de a későbbiekben már megmutatkozott a két csapat közötti fizikai különbség. Elégedett vagyok a játékosaimmal, mert keményen küzdöttek, mindent megtettek azért, hogy tisztességes eredménnyel távozzunk Körmendről. Voltak nagyon jó időszakaink, az a feladat, hogy ezt a teljesítményt állandósítsuk.

JÁSZBERÉNYI KSE–KTE-DUNA ASZFALT 78–85 (11–24, 27–18, 18–19, 22–24)
Jászberény,
600 néző. V: Papp P., Mészáros B., Fodor A.
JÁSZBERÉNY:
Staten 12, Mészáros M. 6, MILLER 20/3, ALEKSZANDROV 16/6, Pantelics 9/3. Csere: Brbaklics 9/3, Ruják B., Reed 6. Edző: Lo Elhadji Malick
KECSKEMÉT: WITTMANN 21/6, Djuraszovics 7/3, Thomas 11/3, DJERASZIMOVICS 20/6, KARAHODZICS 17/6. Csere: Révész Á. 4, Vukcsevics, Lewis 5/3, Kucsera. Edző: Forray Gábor
Kipontozódott: Pantelics (36. p.), Alekszandrov (36. p.)
Lo Elhadji Malick:
– Tudatosabban, jól játszott a Kecskemét, megérdemelten győzött. Saját palánkunk alatt sok labdát szedett és abból pontokat szerzett a rivális. Nehéz helyzetben vagyunk, keményen kell dolgozni és mindenkinek oda kell tennie magát, hogy megszerezzük az első győzelmünket.
Forray Gábor: – Ezen a mérkőzésen három rutinos játékosom – Wittmann, Karahodzics és Djeraszimovics – mellett, akik kitűnő teljesítményt nyújtottak, a többi pályára lépő játékosomat is dicséret illeti. Tudtuk, hogy nehéz meccs lesz, de mindenki hozzátette a magáét a győzelemhez.

PVSK-VEOLIA–DEAC 88–76 (26–15, 21–18, 17–26, 24–17)
Pécs, 2200 néző. V: Benczur, Csabai–Kaskötő, Farkas G.
PÉCS: Pongó Máté 4, RUJÁK A. 12/3, CH. SMITH 24/6, Budimir 9, AIKEN 9/3
Csere: CSIRICS 20/3, Antóni 5/3, Horti 5, Bíró L. Edző: Csirke Ferenc
DEBRECEN: Manigat 7/3, Harrison 4, BORISZOV 15/3, Gáspár M., TÓTH Á. 23
Csere: Bognár K., Polyák 10/6, SOMOGYI 13/3, Omenaka 4, Tóth B. Edző: Kovács Adrián
Csirke Ferenc: – A győzelmünkben nagy szerepe volt a közönségünknek. Egy szóval tudnám jellemezni a mérkőzést: túléltük. Egy nagy problémánk volt, a Debrecen sok támadólepattanója, amelyekből vissza tudtak támadni.
Kovács Adrián: – Nehezen kezdtünk, sok könnyű helyzetet hibáztunk, ezt megbüntette a Pécs. A szünet után agresszívebb lett a védekezésünk, de a végére dekoncentráltak lettünk.

SOPRON KC–OSE LIONS 61–82 (15–18, 16–27, 21–20, 9–17)
Sopron, 1400
néző. V: Földházi, Török R., Goda
SOPRON: Pitts 8, Supola 13/3, Rivers 3/3, Ch. Jones 4, Carter 8. Csere: Takács N., THOMPSON 21/3, Molnár Marcell 4, Fazekas Cs., Werner, Élő, Schöll
Edző: Sabáli Balázs
OROSZLÁNY: RIZVIC 19/6, Abell 12, BOZSOVICS 16, ILLÉS 16/6, Zsíros 3/3. Csere: E. Washington 5, Garamvölgyi, Hayes 2, Demeter, Mohácsi 9/9, Kucsora, Anda. Edző: Sebastjan Krasovec
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–12. 10. p.: 15–18. 15. p.: 21–31. 18. p.: 25–35. 22. p.: 31–51. 25. p.: 38–62. 28. p.: 50–65. 30. p.: 52–65. 32. p.: 52–71. 35. p.: 57–76
Sabáli Balázs: – Nem fogom a mérkőzést elemezni, mindenki látta és van véleménye, nekem is. Ez a teljesítmény a személyem ellen szólt. Le fogunk ülni a vezetőséggel, mert változások kellenek. Vállalom a felelősséget, de sajnálom, hogy így alakult, már az elején elrontottuk az egész idényt. Szerintem a napokban megjelenik majd egy hivatalos tájékoztatás a továbbiakról.
Sebastjan Krasovec: – Nagy győzelem volt! Köszönöm a szurkolóinknak, hogy minden mérkőzésre elkísérnek minket, annak ellenére, hogy a hazai találkozóinkat elveszítjük.

SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ–KAPOSVÁRI KK 75–69 (19–18, 21–18, 19–18, 16–15)
Szolnok, 1480 néző. V: Kapitány, Tóth C., Minár
SZOLNOK: K. SMITH 11/3, Tucker 13/9, Rudner, JUHOS 6, MORANT 15. Csere: A. Jones 13/3, Tóth N. 4, Krsztics 7/3, Kovács P. 6/6. Edző: Dragan Alekszics
KAPOSVÁR: DAVIS 27/15, Norfleet 6/6, Ponjavics 8/3, HENDLEIN 9/3, Dramicsanin 6. Csere: Lalic 10, Krnjajszki 3/3, Baki, Bogdán. Edző: Fekete Ádám
Az eredmény alakulása. 4. perc: 6–8. 8. p.: 14–15. 15. p.: 33–28. 18. p.: 38–32. 24. p.: 47–42. 28. p.: 54–48. 34. p.: 67–64. 37. p.: 71–69. 39. p.: 73–69
Dragan Alekszics: – Tudtuk, hogy nehéz meccs vár ránk, mert egy jó csapattal mérkőztünk. Arra figyeltünk, hogy végig kemény legyen a védekezésünk, ami nagyrészt sikerült. Támadásban viszont hullámzó volt a játékunk, de közönségünk mindig segített bennünket, amikor szükségünk volt rá.
Fekete Ádám: – Kemény mérkőzést játszottunk Szolnokon, a védekezésünk megfelelően működött és ennek köszönhetően az utolsó percig tartottuk a lépést a hazai csapattal. Sajnos a hajrában fontos szituációkban hibáztunk, de nagyon küzdöttünk és úgy érzem, jó úton járunk.

1. Falco-Vulcano Szombathely 5 5 433–360 1.000 10
2. PVSK-VEOLIA 5 5 464–400 1.000 10
3. Egis Körmend 6 5 1 513–444 0.917 11
4. KTE-Duna Aszfalt 4 3 1 344–321 0.875 7
5. Atomerőmű SE 6 4 2 483–459 0.833 10
6. Szolnoki Olaj KK 6 4 2 475–475 0.833 10
7. Alba Fehérvár 6 3 3 527–521 0.750 9
8. DEAC 6 3 3 468–466 0.750 9