Férfi kosár NB I: a címvédő Szolnok legyőzte a Kaposvárt

MTI MTIMTI MTI
2019.01.26. 21:44
A címvédő és listavezető Szolnoki Olaj saját közönsége előtt győzte le a 12. Kaposvárt a férfi kosárlabda NB I szombati játéknapján.

A Sopron csak hosszabbításban tudta legyűrni a vendég Körmendet, a Zalaegerszeg pedig Szegeden nyert.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY–ATOMERŐMŰ SE 83–72 (17–10, 17–14, 21–27, 28–21)
Szombathely, 2880
néző. V: Tőzsér, Boros T., Kulcsár
SZOMBATHELY: GOVENS 8/6, Váradi 3, Bíró, BRUINSMA 24/6, REDDIC 13. Csere: CURRY 23/15, Tóth N. 2, Perl 7, Balmazovics 3/3. Edző: Gasper Okorn
PAKS: NORFLEET 7/3, Kovács Á. 7/6, Henton 11/9, Eilingsfeld 7/3, Trajkovszki 2. Csere: Ruják A. 4, FAUST 18/3, JEVTOVICS 16. Edző: Schmidt Béla
Az eredmény alakulása. 4. perc: 11–7. 8. p.: 15–7. 13. p.: 27–12. 18. p.: 34–19. 20. p.: 34–24. 23. p.: 34–34. 26. p.: 39–42. 30. p.: 55–51. 34. p.: 64–57. 37. p.: 69–61. 39. p.: 76–67
Kipontozódott: Tóth N. (37. p.)
Gasper Okorn:
– Nehéz meccset vívtunk, de a magyar ligában nincs könnyű ellenfél, ugyanis mindenki nagy hangsúlyt helyez a védekezésre – mi főleg az első félidőben játszottunk és védekeztünk jól. A harmadik negyedben kicsit szétesett a játékunk. Változott a szerkezetünk, még meg kell tanulnunk, hogyan kell kilenc emberrel hatékonyan kosárlabdázni. Szerencsére Curry négy triplát is szerzett kiélezett pillanatokban. A hajrára aztán összeszedtük magunkat és nyertünk – összességében megérdemelten.
Schmidt Béla: – Az első félidőben nagyon gyatrán, sok hibával kosaraztunk. Fordulás után azonban már jobban teljesítettünk, visszajöttünk a meccsbe, s volt egy pillanat, amikor úgy tűnt, izgalmas lesz a hajrá, de több nem volt bennünk. Bár kikaptunk, voltak pozitívumok is a játékunkban – és hamarosan újra találkozunk a Falcóval, a Magyar Kupában visszavághatunk.

NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK–ZALAKERÁMIA ZTE KK 75–85 (19–20, 14–21, 14–25, 28–19)
Szeged, 1200
néző. V: Cziffra, Pozsonyi, Balog Gy.
SZEGED: Boltics 5, Vágvölgyi 10/3, T. Green 18/6, JUHOS 24/6, SULOVICS 15/3. Csere: Wirth 2, Kerpel-Fronius G. 1, Bonifert. Edző: Andjelko Mandics
ZTE: WARE 22/6, Thompson 10/3, HARRIS 20/6, Szabó Zs. 5/3, AGAFONOV 26. Csere: Gulyás M., Papp P. 2, Doktor, Bagó, Durázi. Edző: Bencze Tamás
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–11. 7. p.: 12–16. 13. p.: 25–24. 18. p.: 30–35. 22. p.: 35–45. 28. p.: 43–59. 33. p.: 56–68. 35. p.: 60–72. 38. p.: 66–75
Kipontozódott: Boltics (33. p.)
Andjelko Mandics: – Harmincegy percig semmit sem csináltunk. Az utolsó negyedben rendeztük a sorainkat, de csupán csökkenteni tudtuk a hátrányunkat. Elnézést kérek szurkolóinktól, elégedetlen vagyok a teljesítményünkkel. El kell ismernem, hogy a ZTE sokkal jobb volt nálunk.
Bencze Tamás: – Az első három negyed úgy alakult, ahogyan terveztük. Jól támadtunk, kontrolláltuk a mérkőzést. A negyedik negyedben bután játszottunk, és elsősorban a hátvédjeink hibáztak sokat. Összességében úgy érzem, megérdemelten nyertünk.

SZOLNOKI OLAJ KK–KAPOSVÁRI KK 96–78 (24–20, 20–20, 27–18, 25–20)
Szolnok, 1167 néző. V: Győrffy, Mészáros B., Csabai-Kaskötő
SZOLNOK: Vojvoda 10, BENKE SZ. 19, Kovács P. 6/6, N. MILOSEVICS 13/3, Tóth Á. 14. Csere: ROWSEY 15/6, ANDRIC 15, Taiwo 4, Rudner, Csák B., Frikker. Edző: Dragan Alekszics
KAPOSVÁR: Ubilla 6, JOHNSON 20/6, Baki, Hendlein 10/3, Spica 14. Csere: Pusztahvar 7/3, MARKOVICS 15/9, Halász 5/3, Hock 1, Bogdán, Kocsis. Edző: Fekete Ádám
Az eredmény alakulása. 4. perc: 12–3. 8. p.: 16–16. 15. p.: 33–31. 19. p.: 42–37. 24. p.: 50–48. 29. p.: 68–58. 34. p.: 81–63. 38. p.: 92–74
Kipontozódott: Markovics (40. p.)
Dragan Alekszics: – Jó kezdés után dekoncentrálttá vált a játékunk, ami annak is volt betudható, hogy szerdán kemény kupameccset vívtunk Törökországban. A szünetben megbeszéltük, hogy a kis dolgokat elengedjük, és csak a játékra figyelünk. A második félidőben aztán határozottan védekeztünk és pontosabban támadtunk, mindezeknek köszönhetően tizenhét pontos előnyt építettünk úgy, hogy a hajrában már a fiataljaink is a pályára léptek.
Fekete Ádám: – A végeredmény nem tükrözi híven, hogy jó mérkőzést játszottunk a Szolnokkal. Sajnos sok volt az eladott labdánk, amelyekből az Olaj könnyű kosarakat dobott, és a szigorított területen belülről is sok kosarat kaptunk. Ennek ellenére azt kell mondanom, hogy a játékban ismét sikerült egy kicsit előrelépnünk.

SOPRON KC–EGIS KÖRMEND 80–79 (27–12, 12–15, 17–22, 9–16, 15–14) – hosszabbítás után
Sopron, 1800
néző. V: Praksch, Török R., Goda
SOPRON: LEMAR 24/6, WARNER 28/6, Takács N. 8/6, Dénes 4/3, Gordon 8. Csere: Wiggins, Supola, London 8/6, Molnár Marcell. Edző: Sabáli Balázs
KÖRMEND: Thames 16/9, Price 13/9, Ferencz 9/3, Hammonds 14/6, Delas 12. Csere: Csorvási 5, Bradford 10, Németh Á. Edző: Matthias Zollner
Az eredmény alakulása. 2. perc: 5–0. 5. p.: 18–5. 10. p.: 27–12. 12. p.: 28–16. 15. p.: 35–20. 18. p.: 37–20. 20. p.: 39–27. 22. p.: 41–29. 25. p.: 46–36. 28. p.: 51–43. 30. p.: 56–49. 34. p.: 58–57. 38. p.: 65–60. 40. p.: 65–65. 43. p.: 72–71. 45. p.: 80–79
Kipontozódott: Csorvási (41. p.), Price (45. p.)
Sabáli Balázs:
– Nagy előnyről sikerült nehezen megnyerni a mérkőzést. Az ellenfél visszajött, és majdnem le is győzött minket. A különbséget az jelentette, hogy nálunk volt két bravúros teljesítmény, amely eldöntötte a találkozót. Mindkét szurkolótábornak köszönetet kell mondani, mert a soproni arénában régen volt ilyen hangulat. Erőt kell merítenünk ebből a meccsből, és további győzelmeket szerezni, hogy elérhessük a céljainkat.
Matthias Zollner: – Elismerésem Sabáli Balázsnak, akinek biztosan jó érzés volt legyőzni a szülővárosát. A hazaiak jobban kezdtek, a felzárkózás pedig sok energiát kivett belőlünk. Sajnálom a drukkereinket, mert csodálatos hangulatot teremtettek, mi mégsem tudtuk őket győzelemmel megörvendeztetni.

PÉCSI VSK-VEOLIA–KTE-DUNA ASZFALT 85–78 (17–17, 22–18, 23–31, 23–12)
Pécs, 2200
néző. V: Földházi, Minár, Györfy R.
PÉCS: PONGÓ MÁTÉ 14/12, TAYLOR 15, BUDIMIR 16/3, CSIRICS 17/9, Horti B. 10. Csere: Wright 4, Antóni 9/9, Bíró L., Demeter A. Edző: Csirke Ferenc
KECSKEMÉT: WITTMANN 14/6, J. Green 9, Dimics 10/6, Dramicsanin 8/6, KARAHODZSICS 13/3. Csere: Molnár Márton 8, DJERASZIMOVICS 16, Mészáros M. Edző: Forray Gábor
Csirke Ferenc:
– A Kecskemét kosárlabdázik leginkább csapatként ebben a bajnokságban, hiszen hét játékosa is nyolc és tizennégy pont között dobott. Az olló az utolsó percben nyílt ki hét pontra, amivel egymás elleni eredményekben jobbak vagyunk. A harmadik negyedbeli védekezésünkkel nem lehetek elégedett.
Forray Gábor: – Mindig szoros meccset játszunk egymással. Felváltva vezettünk, végig nyílt, egylabdás mérkőzés volt, de az utolsó támadásunkból a Pécs zsákolt. A hazaiak jobbak voltak, fejet hajtunk előttük.

SERCO-TF-BUDAPEST–DEAC 69–81 (18–24, 14–16, 19–18, 18–23)
NKE Ludovika Aréna, 300
néző. V: Söjtöry, Balog Gy., Horváth Cs.
TF: Clark 9, Szobi, KRNJAJSKI 13/3, MCLANE 14/3, Bergstedt 15. Csere: Beák 6/6, Buzás 2, Filipovics, Rikalo 10/6. Megbízott edző: Nagy Bálint
DEBRECEN: DUGAT 21/3, Manigat 11/6, BOGNÁR K. 12, IVOSEV 14/3, Amigo 9. Csere: POLYÁK 8/6, Velkey J. 2, Omenaka, Kozák 4. Edző: Berényi Sándor
Kipontozódott: Polyák (38. p.), Amigo (38. p.), Buzás (39. p.)
Ales Pipan (szakmai vezető):
– A második félidőben rosszul lepattanóztunk, ebben a szakaszban ellenfelünk kilenc lepattanóval szedett többet. Sajnos nem tudtunk végig, negyven percen keresztül koncentrálni. Ez a két fontos összetevő elég is volt a vereségünkhöz.
Berényi Sándor: – Az utolsó pillanatban dőlt el, hogy Milos Boriszov nem tudja vállalni a játékot. A találkozót három magasemberrel kezdtük, ennek köszönhetően néhány pontos előnyt sikerült szereznünk, amivel megalapoztuk a győzelmünket. A második félidőben voltak hullámvölgyeink, de úgy érzem, végig mi irányítottuk a meccset. Tudtunk Jonas Bergstedt erősségéről, hogy jól lepattanózik, sikerült felkészülnünk belőle, hiszen csak hét, palánkról lecsorgó labdát szerzett.

ALBA FEHÉRVÁR–JP AUTO-JKSE 74–79 (17–15, 21–20, 17–24, 19–20)
Székesfehérvár, 1100
néző. V: Kapitány, Kovács N., Nyilas
FEHÉRVÁR: Tóth P. 4, Freeman 8, Zeno 6, FILIPOVITY 18, Lóránt 14/3. Csere: Cabezas 3/3, BULLOCK 15/9, Peringer, Keller I. 6/6. Edző: Jesús Ramírez
JÁSZBERÉNY: PITTS 22/6, RAKICS 13/9, COLEMAN 15/3, Alekszandrov 10/3, PANTELICS 14/6. Csere: Brbaklics, Czirbus, Cseh 2, Kerpel-Fronius B. 3/3. Edző: Nikola Lazics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–4. 5. p.: 10–4. 8. p.: 12–11. 12. p.: 20–17. 15. p.: 28–24. 18. p.: 32–33. 22. p.: 42–37. 25. p.: 46–45. 28. p.: 53–52. 32. p.: 57–62. 35. p: 61–64. 38. p.: 72–74
Kipontozódott: Tóth P. (40. p.)
Jesús Ramírez:
– Negyven percig nagyon kemény, fizikailag megterhelő meccs volt, amelyen meg kellett küzdeni minden labdáért. Ez mindkét gárdára egyformán vonatkozott, ellenfelünk amit eltervezett, végre tudta hajtani, jó dobáskiválasztása volt, ami eredményesnek bizonyult. A csapat azt csinálta, amit megbeszéltünk a héten, de most nem volt elég, és ez azt mutatja, hogy valószínűleg nem vagyunk jó úton, s ezen változtatni kell. A társaság sokkal többre képes annál, mint amit jelenleg a tabella mutat.
Nikola Lazics: – Kemény mérkőzést játszottunk, az első félidőben akadtak problémáink főleg védekezésben, mert az Alba sok támadólepattanót szerzett második-harmadik esélyből. A szünet után sokkal jobban és koncentráltabban kosaraztunk – akkor is voltak hibáink –, ám a kulcspillanatokban bedobtuk a helyzeteinket. Nagy győzelmet értünk el.