Férfi kosár NB I: a Szolnok és a Fehérvár is kikapott

2016.12.17. 21:40
A címvédő Szolnok tizenegy pontos (83–72) vereséget szenvedett Kaposváron, míg a listavezető Alba Fehérvár hazai pályán 91–84-re maradt alul a Körmenddel szemben a férfi kosárlabda NB I szombati játéknapján.

Heindlein Roland csatasorba állása nagy önbizalmat adott a kaposvári együttesnek, amely villámrajtot vett. A negyedik percben már 10–0-ra vezetett, a vendégek csak ekkor tudták megszerezni első pontjaikat.

A folytatásban is érvényesült a kaposvári fölény, s bár a nagyszünetre a szolnokiaknak sikerült egy pontra csökkenteni a hátrányt, a lélektani előnnyel nem tudtak élni, mert a remekül küzdő és a palánk alá gyors betörésekkel eredményesen kísérletező hazaiak a harmadik negyed végére ismét tizenhárom pontra növelték előnyüket (66–53).

A befejezés előtt Ivkovics időt kért, elképzelése azonban nem vált be, mert a kaposváriak fegyelmezett játékkal megtartották a labdát és újabb pontokkal biztosították be nem várt, megérdemelt győzelmüket.

A mezőny legeredményesebbje Vojvoda Dávid lett. A vendégek válogatott játékosa 19 pontot dobott, a győztes hazaiaknál viszont hatan is tíz pont fölé kerültek.

Az Alba Fehérvár hazai pályán hét ponttal kikapott a Körmendtől, ezzel elszenvedte első vereségét saját közönsége előtt a mostani bajnokságban.

Az éllovas székesfehérvári csapat szinte végig hátrányban volt, de míg az első két negyedben még viszonylag szorosan tapadt a körmendiekre, a harmadik szakaszban már tíz pont fölé nőtt a különbség, ami a hajráig meg is maradt.

KAPOSVÁRI KK–SZOLNOKI OLAJ KK 83–72 (28–15, 15–27, 23–11, 17–19)
Kaposvár, 1000
néző. V: Földházi, Hegedűs, Praksch
KAPOSVÁR: Wisseh 13/3, COOKE 14, DUREN 15, HEINDLEIN 12, Simms 11. Csere: BAKI 13/9, Fodor 5, Grebenár. Edző: Fekete Ádám
SZOLNOK: KINNEY 10/6, VOJVODA 19/9, Barnies 4, Boriszov 6/6, Wright 5. Csere: Wittmann 10/6, Eilingsfeld 6, PAVLICSEVICS 12/12. Edző: Sztojan Ivkovics
Az eredmény alakulása. 4. p.: 10–0. 8. p.: 23–8. 12. p.: 32–24. 17. p.: 38–32. 24. p.: 48–44. 28. p.: 59–48. 33. p.: 71–56. 37. p.: 75–63
Fekete Ádám:
– Úgy érzem, nagy bravúrt hajtottunk végre, sikerült kihasználnunk, hogy a szolnokiak ebben a periódusban kettős terhelés alatt játszanak. Eddigi szereplésünket szeretnénk megköszönni lelkes szurkolóinknak és városunknak is, amely a feltételeinket biztosítja. Az eddigiek szellemében megyünk tovább.
Sztojan Ivkovics: – Csak gratulálni tudok a kaposváriaknak jó játékukért és győzelmükért. Három perccel a vége előtt még versenyben voltunk, de a fáradságunk ekkor kiütközött.

ATOMERŐMŰ SE–PVSK-PANNONPOWER 77–86 (15–25, 18–20, 18–17, 26–24)
Paks, 600
néző. V: Papp P., Ádám J., Vida B.
ATOMERŐMŰ: Hill 4, Medve 20/9, SAMENAS 17/6, Gilbert 6 ,TIBY 23/6. Csere: Kovács Á. 5/3, Will 2, Morse, Illés, Gulyás. Edző: Gediminas Petrauskas
PVSK: Nelson 2, Supola 7/3, SMITH 13/3, BUDIMIR 16/12, Seftic 15. Csere: HALÁSZ 24/9, Bíró 7/3, Harazin 2. Edző: Csirke Ferenc
Az eredmény alakulása: 3. perc: 8–4. 6. perc: 10–13. 9. perc: 15–21. 12. perc: 15–32. 15. perc: 24–40. 22. perc: 35–47. 25. perc: 42–53. 28. perc: 46–58. 32. perc: 57–64. 35. perc: 66–68. 38. perc: 71–73
Kipontozódott: Hill (39.), Samenas (40.)
Gediminas Petrauskas:
– Az első negyed volt a kulcs, gyakorlatilag ott eldőlt a mérkőzés. Önbizalom és magabiztosság nélkül senkit sem fogunk legyőzni ebben a bajnokságban. Külön szeretnék köszönetet mondani Matt Tiby-nak és Medve Máténak, akik egészségügyi problémák ellenére vállalni tudták a meccset, s kitették a lelküket a pályára. Máté ma is megmutatta, miért ő a csapatkapitány.
Csirke Ferenc: – Gratulálok a csapatomnak, büszke vagyok rá. Elképesztő, hogy mindig van valaki, aki extrát tud nyújtani, és ezzel lendíteni a csapatjátékon. Az első félidei remeklésünk után a második játékrészben visszaengedtük az ellenfelet, de végén így is maradt annyi erőnk, hogy nyerni tudjunk. Ki szeretném emelni a szurkolóinkat, nem emlékszem, mikor teremtettek ezt megelőzően hazai hangulatot Pakson.

ALBA FEHÉRVÁR–EGIS KÖRMEND 84–91 (24– 25, 15– 18, 17– 26, 28– 22)
Székesfehérvár, 2000
néző. V: Cziffra, Benczur, Török R.
FEHÉRVÁR: B. TAYLOR 20/9, EDWARDS 21/9, Shepard 11, Keller Á. 8/3, LÓRÁNT 12. Csere: Burgess 3/3, Farr 7/3, Filipovics 2, Tóth P. Edző: Dzunics Braniszlav
KÖRMEND: PETTY R. 10/3, L. Smith 11/3, FERENCZ 14/12, ALLEN 30/15, CSORVÁSI 14. Csere: Horti, Saddler 2, Loveridge 11/3. Edző: Gasper Potocnik
Az eredmény alakulása: 3. p.: 4–4. 5. p.: 11–10. 8. p: 17–19. 12. p.: 26–27. 15. p.: 29–31. 18. p.: 36–41. 22. p.: 39–45. 25. p.: 47–56. 28. p.: 51–63. 32. p.: 58–74. 35. p: 67–82. 38. p.: 72–84
Dzunics Braniszlav:
– Majdnem minden elemében a játéknak jobb volt a Körmend, és megérdemelte a győzelmet. Olyan mérkőzés volt, hogy egész egyszerűen védekezésben nem tudtunk mit kezdeni a kettő-kettő játékukkal. Próbáltunk ugyan változtatni menet közben, de ezek nem igazán hoztak változást, pedig ugyanolyan energiával játszottunk, mint korábban. Ez a meccs most így sikerült.
Gasper Potocnik: – Elsősorban a játékosaimnak szeretnék gratulálni, mert nagyon keményen játszottak, de azt azért el kell ismerni, hogy rengeteg hibával. Nagyon gyorsan el kell felejteni ezt a mérkőzést, és a következő találkozókra kell koncentrálnunk.

1. Alba Fehérvár 11 9 2 909–803 0.909
2. Egis Körmend 11 8 3 925–826 0.864
3. PVSK-PannonPower 10 7 3 831–776 0.850
4. Zalakerámia ZTE KK 11 7 4 915–890 0.818
5. Kaposvári KK 11 7 4 879–892 0.818
6. Szolnoki Olaj KK 10 6 4 862–797 0.800
7. Falco KC Szombathely 11 6 5 949–894 0.773
8. Naturtex-SZTE-Szedeák 8 4 4 631–637 0.750