Férfi kosár NB I: 3 negyed után 73–54, innen bukott a ZTE

2016.11.20. 19:50
A Kaposvári KK férfi kosárlabdacsapata bravúros fordítással 95–88-as győzelmet aratott Zalaegerszegen az NB I 8. fordulójában. Továbbra is százszázalékos a Körmend, mely pontszegény mérkőzést nyert meg Sopronban, a Szeged pedig a Jászberényt győzte le.

Pedig nem úgy nézett ki, hogy a kaposváriaknak osztanak lapot: a hosszú idő után ismét hazai környezetben játszó ZTE 21–7-es első negyeddel ragadta magához a kezdeményezést, a harmadik játékrész után pedig 19 pont volt az előnye (73–54). Mint bebizonyosodott, innen is el lehet bukni: a ZTE védekezése összeomlott, Baki Gergely megszórta a hazaiakat, a hazaiak az utolsó öt percet 6–30-ra bukták el.

Sopronban összesen 117 pontig jutottak a csapatok, és itt is az utolsó negyed döntött: a Körmend 4 ponton tartotta a házigazdát (cserébe berámolt 20-at), és kitűnő védekezésével kicsikarta a győzelmet. A Körmend idegenbeli sikerével továbbra is őrzi százszázalékos mérlegét.

A Szedeák–JKSE mérkőzésen remek harmadik negyedüknek köszönhetően még a jászberényiek vezettek a hajrá előtt (61–68), hogy aztán a nap forgatókönyvének megfelelően a szegediek fordítsanak az utolsó negyedben (92–86 a vége).

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
ZALAKERÁMIA ZTE KK–KAPOSVÁRI KK 88–95 (21–7, 25–27, 27–20, 15–41)
Zalaegerszeg, 1600
néző. V: Kapitány, Benczur, Kovács N.
ZALAEGERSZEG:
Ubilla 11, Norfleet 16/6, BENKE 16/6, SZABÓ ZS. 18/6, Drungilas 15. Csere: Mohácsi 6/6, Kerpel-Fronius 4, Kis R., Czinger 2, Olasz. Edző: Bencze Tamás
KAPOSVÁR: WISSEH 19/9, Duren 6/3, Cooke 9/9, HENDLEIN 17/3, Simms 11. Csere: Fodor M. 11, BAKI 19/6, Grebenár 1, Papp P. 2. Edző: Fekete Ádám
Az eredmény alakulása. 4. perc: 10–2. 13. p.: 31–20. 26. p.: 59–48. 35. p.: 82–65
Bencze Tamás:
– Három negyeden keresztül kontrolláltuk a mérkőzést, a negyedik negyedben pedig érthetetlen módon leblokkoltunk, és már nem tudtunk visszajönni a mérkőzésbe.
Fekete Ádám: – Nem találtuk a játék ritmusát harminc percig, de az utolsó negyedben a játékosaim elhitték, hogy megnyerhetik a mérkőzést. Fontos győzelem volt ez a nyolc közé jutásért.

SOPRON KC–EGIS KÖRMEND 56–61 (15–18, 16–14, 21–9, 4–20)
Sopron, 1800
néző. V: Földházi, Cziffra, Tőzsér
SOPRON: Ruják 7/3, MILLS 9/3, Lewis 7/3, DUFAULT 8/3, SPICA 10. Csere: TAKÁCS 11/9, Dénes 2, Tóth G. 2, Bán. Edző: Sabáli Balázs
KÖRMEND: PETTY 13/3, Ferencz 5/3, LOVERIDGE 7/3, SMITH 9/3, Csorvási 5. Csere: ALLEN 15/3, Saddler 7/3, Németh Á. Edző: Teo Czimic
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–7. 6. p.: 10–11. 9. p.: 12–13. 12. p.: 19–20. 15. p.: 23–20. 18. p.: 29–30. 23. p.: 39–36. 27. p.: 46–36. 33. p.: 52–45. 37. p.: 52–50. 38. p.: 54–54
Sabáli Balázs:
– Mindkét csapat óriásit küzdött, de csak a küzdés kevés. Az utolsó tíz percben rengeteg helyzetet elrontottunk, közelről-távolról egyaránt. Ennél sokkal pontosabb játékra van szükség a győzelemhez, főleg egy Körmend ellen.
Teo Czimic: – Kemény, stresszes mérkőzést vívtunk a soproniakkal. Nagyon fontos volt számunkra a győzelem, de a soproniak is így voltak ezzel, hogy győztesen hagyják el a pályát. Támadásban gyengébbek voltunk, de a védekezésünk kiváló volt és ez hozta meg számunkra a győzelmet.

NATURTEX SZTE SZEDEÁK–JP AUTO-JKSE 92–86 (26–21, 21–18, 14–29, 31–18)
Szeged, 800
néző. V: Győrffy P., Jakab L., Minár
SZEGED:
BOLTICS 18, LILOV 23/3, CSIRICS 16/9, Vágvölgyi 10/6, SULOVICS 19. Csere: Révész 2, Wirth 4, Lakosa. Edző: Nikola Lazics
JÁSZBERÉNY:
PROTICS 28/18, Arrington 9, WILLIAMS 26/12, Cseh 11/3, Stanenkovics 7. Csere: Bürbalkics, Bazsó, Barker, Czirbus 5/3. Edző: Stevan Tot
Az eredmény alakulása. 4. perc:
13–7. 8. p.: 19–14. 12. p.: 29–21. 17. p.: 36–30. 21. p.: 49–42. 28. p.: 59–64. 32. p.: 61–70. 37. p.: 81–76
Kipontozódott:
Stamenkovics (40. p.)
Nikola Lazics:
– A csapat az utolsó negyedben mutatta meg igazi karakterét, amikor mínusz kilencről fordítva nyerte meg az idény legfontosabb mérkőzését.
Stevan Tot:
– Azért vesztettünk, mert a negyedik negyedben a palánk alatt gyengén védekeztünk.

1. Egis Körmend 6 6 500–420 1.000
2. Alba Fehérvár 8 7 1 651–579 0.938
3. Szolnoki Olaj KK 7 5 2 604–561 0.857
4. PVSK-PannonPower 6 4 2 488–445 0.833
5. Naturtex-SZTE-Szedeák 6 4 2 505–469 0.833
6. Kaposvári KK 8 5 3 622–631 0.813
7. Sopron KC 8 4 4 630–603 0.750
8. Zalakerámia ZTE KK 6 3 3 473–485 0.750