Férfi kosár NB I: 23 győzelem után Körmenden kapott ki a Falco

2019.12.14. 18:33
A férfi kosárlabda NB I rangadóján a forduló előtt még veretlen Falco a meccs előtt 7–3-as mérleggel a 3. helyen álló Körmendhez látogatott, és április 21. óta először szenvedett vereséget. A vasi klasszikuson a hazaiak 83–70-re győztek. A Zalaegerszeg két ponttal felülmúlta a Fehérvárt.
A GALÉRIA MEGNYITÁSÁHOZ KATTINTSON A KÉPRE!
A fehér mezes Körmend a 18 pontos Travis Taylor vezérletével törte meg a Falco nagy sorozatát (Fotó: Szendi Péter/Vas Népe) A GALÉRIA MEGNYITÁSÁHOZ KATTINTSON A KÉPRE!

A Körmend remekül kezdte a rangadót, ugyanis gyorsan 7–0-s előnyre tett szert, Travis Taylor egy szép zsákolással és egy közeli duplával járult hozzá a jó hazai nyitányhoz, ám nem sokáig hagyta ezt válasz nélkül a Falco. Váradi Benedek és Benke Szilárd is elsüllyesztetett egy triplát, a kettő között DeVaughn Washington zsákolt, s 11–10-re már a szombathelyiek vezettek.

A Körmend hamar visszavette a vezetést, a kimondottan pontgazdag első negyedet követően 27–22-t mutatott az eredményjelző. A hazaiaknál az első negyedben a hatpontos Jordon Varnado volt a legeredményesebb, a vendégeknél a kettőből két triplát értékesítő, kilenc ponttal kezdő Benke.

A második negyedben már 11 pont (39–28-nál) is volt a Körmend előnye, Varnado továbbra is remekelt, Benke pedig megszerezte a harmadik tripláját (volt egy rontott kísérlete is), de 44–34 után leragadtak a hazaiak, a Falco rövid idő alatt hét pontot szerzett, és 44–41-nél már csak három volt a különbség, 48–46-nál pedig csak kettő. Ebben a szakaszban Perl Zoltán lépett elő vezérré a Falcóból kiharcolt és értékesített büntetőkkel, sikeres közeli dobásokkal. Két negyed után így is 50–46-ra a Körmend vezetett.

A Falco sorozatban 23 veretlenül megvívott bajnoki meccs (ebből tíz volt ebben az idényben) után érkezett Körmendre, ahol tavasszal, a 3–0-ra megnyert bajnoki döntőben is győzött, viszont legutóbb éppen a Körmend tudta megverni a szombathelyieket még az előző évadban, és Ferencz Csabáék most is közel kerültek ehhez, ugyanis a harmadik negyedben is őrizték előnyüket. Sőt, elsősorban a remek védekezésüknek köszönhetően 56–46-nál ismét tíz ponttal vezettek. A harmadik negyed első vendégkosarára csaknem öt percet kellett várni, de a folytatásban sem kapta el a fonalat a Falco. Ellenben körmendi oldalon Frank Turner, Erjon Kastrati és Taylor is megrázta magát, az utolsó negyed előtt 69–54-re vezetett a Körmend.

Innen már nem volt visszaút a Falco számára, amely április 21. után kapott ki újra az NB I-ben, ismét Körmenden (83–70).

Zalaegerszegen a ZTE jó első negyed után elhúzott a Fehérvártól, amely fokozatosan faragott hátrányán, de a végére maradt két pont fórja a hazai csapatnak, amely győzelmével sűrűbbé tette a középmezőnyt. A Szolnok Pakson győzött, a Kaposvár hazai pályán meglepetésre 25 ponttal legyőzte a Kecskemétet.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
EGIS KÖRMEND–FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY 83–70
(27–22, 23–24, 19–8, 14–16)
Körmend, 2000
néző. V: Benczur T., Tóth C., Török R.
KÖRMEND: TURNER 13, Edwards 8, Ferencz 10/6, VARNADO 16/12, TAYLOR 18. Csere: KASTRATI 15/6, Durázi 3, Takács K. Edző: Matthias Zollner
FALCO: VÁRADI 8/6, Curry 7, BENKE 15/12, Washington 5/3, Reddic 6. Csere: Hooker 3/3, Filipovity 6/3, PERL 18/3, Lake 2. Edző: Gasper Okorn
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–0. 7. p.: 22–17. 14. p.: 35–25. 17. p.: 42–39. 23. p.: 56–46. 28. p.: 60–51. 32. p.: 71–56. 37. p.: 76–63
Kipontozódott: Varnado (38. p.)
Matthias Zollner:
– Kiemelkedő teljesítményt nyújtottunk egy erős ellenfél ellen. A játékosok átérezték, hogy a tradíciók miatt ez nagyon fontos mérkőzés a szurkolóinknak is. A Falco ellen csak ilyen magas szintű koncentrációval és hozzáállással lehet nyerni. Két vereség után visszanyertük az önbecsülésünket, ami erőt adhat a jó folytatáshoz.
Gasper Okorn: – A Körmend nagyon jól játszott, pontosan dobott, és mi nem tudtunk válaszolni. Sok probléma adódott a mérkőzésen, ám ezekre nem találtuk meg a hatékony megoldásokat. Okulnunk kell ebből a vereségből, fel kell állnunk, hiszen még nagyon fontos mérkőzések várnak ránk a közeljövőben. A bajnokság vége még nagyon messze van.

ZALAKERÁMIA ZTE KK–ALBA FEHÉRVÁR 88–86 (28–19, 22–20, 18–24, 20–23)
Zalaegerszeg, 1500 néző V: Cziffra, Nagy, Boros
ZALAKERÁMIA: Bibbins 5/3, JOHNSON 20/12, WILLIAMS 23/15, Szabó Zs. 7/3, AGAFONOV 20/3. Csere: Simon K. 3, Bagó 1, Djurics 9/3, Gulyás. Edző: Bencze Tamás
FEHÉRVÁR: Ljubicsics 7, GOVENS 19/6, Markovics 9/6, Csupkovics 1, Csorvási 13. Csere: GUYTON 30/18, McDuffie 2, Lukács N., Molnár 5. Edző: Jesus Ramírez
Az eredmény alakulása. 3. perc: 11–6. 6. p: 20–10. 10. p.: 28–19. 13. p: 35–25. 15. p: 40–28. 17. p: 45–30. 20. p: 50–39. 23. p: 56–46. 25. p: 57–52. 27. p: 59–58. 30. p: 68–63. 33. p: 68–70. 35. p: 77–70. 37. p: 77–76. 39. p: 88–81. 40. p.: 88–86
Bencze Tamás:
– Az első félidőben fegyelmezettek voltunk és magabiztosan vezettünk. A fordulás után akadtak koncentrációs problémáink és sokat hibáztunk. Kulcshelyzetekben azonban remekül helytálltunk, 3-4 szerzett labdánk is volt, amelyek átsegítettek minket a nehézségeken. A feladat előttünk van, meg kell nyernünk a még idén hátralévő két meccsünket.
Jesus Ramírez: – Az első félidőben nem úgy játszottuk, ahogy elterveztük, sok taktikai fegyelmezetlenséget követtünk el. A második félidőt megnyertük, de kulcsszituációkban hibáztunk, ezért kaptunk ki. Sokat kell még dolgoznunk.

KAPOSVÁRI KK–KTE-DUNA ASZFALT 87–62 (27–18, 26–13, 17–12, 17–19)
Kaposvár, Kaposvár Aréna, 800 néző. V: Papp P., Mészáros B., Kulcsár T.
KAPOSVÁR: DAVIS 9/3, NORFLEET 24/9, PONJAVICS 12/6, HENDLEIN 13/6, LALICS 12. Csere: Dramicsanin 9/3, Krnjajski 2, Baki 6/6, Bogdán, Puska, Veilandics, Horváth H. Edző: Fekete Ádám
KECSKEMÉT: Wittmann 6/3, Thomas 2, DJERASZIMOVICS 21/3, Djuraszovics, KARAHODZSICS 14. Csere: Révész 4, Lewis 4, Vukcsevics 2, Kucsera 5, Plézer 2, Molnár D. 2. Edző: Forray Gábor
Az eredmény alakulása. 3. perc: 9–6. 7. p.: 17–8. 12. p.: 30–20. 17. p.: 44–26. 22. p.: 56–33. 27. p.:64–36. 32. p.: 73–43. 37. p.: 81–54
Fekete Ádám:
– Megérdemlik a dicséretet játékosaim. Most az volt célunk, hogy teljesen más felfogásban játsszunk, mint a legutóbbi mérkőzésen. Az is fontos volt, hogy valamit adjunk vissza a szurkolóknak abból, ami a múltkor elmaradt. Tudtuk, hogy a Kecskemétnek nagyon nehéz menet kezdődik, hiszen szerdán már játszik a Péccsel, lehetett arra számítani, hogy nagyobb rotációval játszanak, mivel kulcsmeccsük következik. Azt gondolom, ezt ki tudtuk használni.
Forray Gábor: – Jól felkészültek, jól játszottak ezen a mérkőzésen a kaposváriak. Amibe belefogtunk, minden balul sült el, a Kaposvárnak pedig minden sikerült. Ez nem azt jelenti, hogy kisebbítem az érdemeit egyszerűen ilyen a sport. Mi két hármast tudtunk bedobni, a kaposváriak tizenegyet. Nem jó ritmusban kezdtük a meccset, amikor kicsit feljebb zárkóztunk, mindig kaptunk egy kosarat, ami visszanyomott bennünket. Van ilyen nap, igyekszünk tanulni ebből, meg fogjuk beszélni, de holnaptól arccal a Pécs felé!

ATOMERŐMŰ SE–SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ 75–84 (12–27, 17–24, 20–14, 26–19)
Paks, 800 néző. V: Kapitány, Farkas G., Horváth Cs.
ASE: EVANS 27/15, FAUST 12/3, Coleman 3, Kis R., LÓRÁNT 12. Csere: Jackson 10, Kovács Á. 11/6, Valerio, Velkey, Putney. Edző: Dzunics Braniszlav
SZOLNOK:
SMITH 17/6, JONES 23/9, Kovács P. 2, Krisztics 10/6, Tóth N. 11. Csere: TUCKER 21/15, Taiwo, Rudner. Edző: Gasper Potocnik
Az eredmény alakulása. 5. p.:
10–13. 10. p.:12–27. 15. p.:22 –36. 20. p.:29 –51. 25. p.: 45–56. 30. p.: 49–65. 35. p.: 64–72
Dzunics Branislav:
–A mérkőzés elején sokkal szervezettebben, okosabban játszott a Szolnok. Mi az energiánkat rosszul használtuk fel, gyenge volt a védekezésünk és a támadásunk. A második félidőben feljavultunk, más lett a játék képe.
Gasper Potocnik: – Az első félidőben a játék főbb elemeiben jobbak voltunk. A másodikban feljavult a Paks játéka, de a végjátékban ismét mi voltunk a jobbak.