Férfi kosár NB I: 15 pontos kaposvári siker, előzött a Sopron

2015.03.21. 20:32
A férfi kosárlabda NB I felsőházi rájátszásának 3. fordulójában a Kaposvári KK hazai pályán 96–81-re legyőzte a KTE-Duna Aszfaltot. A kecskemétiek veresége miatt a Soproni Sördögök ugrottak a második helyre.

Az alsóházban a Jászberény kétpontos sikert aratott a MAFC otthonában.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
FELSŐHÁZI RÁJÁTSZÁS, 3. FORDULÓ

KAPOSVÁRI KK–KTE DUNAASZFALT 96–81 (20–21, 26–16, 26–17, 24–27)
Kaposvár, 1000 néző. V: Cziffra, Kapitány, Praksch
KAPOSVÁR: FRAZIER 21/9, RAIVIO 27, FODOR 10/3, HENDLEIN 16, SPICA 12. Csere: Jancsikin, Horváth M. 4, Benke 4, Grebenár 2, Kovács S. Edző: Fekete Ádám
KECSKEMÉT: Kinney 4, Kovács P. 4, DJERASZIMOVICS 16/3, IVOSEV 11/3, BAROVICS 14. Csere: PONGÓ MARTIN 16/6, Karahodzsics 3, Hegedűs G. 5/3, Pongó Máté 8/6. Edző: Sztojan Ivkovics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–5. 8. p.: 19–13. 13. p.: 22–28. 17. p.: 36–31. 23. p.: 56–41. 27. p.: 64–45. 33. p.: 78–60. 39. p.: 88–75
Kipontozódott: Jancsikin (27. p.), Hendlein (33. p.), Ivosev (37. p.), Horváth M. (39. p.), Kovács P. (39. p.)
Fekete Ádám: –
Tudtuk, hogy nehéz, harcos mérkőzés lesz. Kértem játékosaimat, hogy mi is hasonló szellemben küzdjünk. Támadásban szinte végig jó volt a ritmusunk és sikerült keményen kivédekezni ellenfelünk számos próbálkozását.
Sztojan Ivkovics: – Gratulálok a Kaposvárnak, jobb volt. Sajnos James Kinney megsérült, ez a fő gondunk.

ALSÓHÁZI RÁJÁTSZÁS, 2. FORDULÓ
MAFC–FAIRIUM JKSE 79–81 (19–27, 16–15, 17–19, 27–20)
Gabányi László Sportcsarnok, 500 néző. V: Benczur, Söjtöry, Makovsky
MAFC: BROWN 24/6, Misek, Lakits, HUNTER 21/6, Glenn 15. Csere: LAKOSA 12/3, Faragó, Fodor K. 5/3, Timkó 2, Mócsán. Edző: Stefan Timbus
JÁSZBERÉNY: WARE 19/6, KERPEL-FRONIUS 20/9, HORVÁTH Á. 18/3, Cseh 13, Dramicsanyin 11/6 Csere: Sonyák, Szögi, Nárai, Mladenovics Edző: Bencze Tamás
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–19. 15. p.: 22–34. 25. p.: 41–42. 35. p.: 64–66
Stefan Timbus: –
Minősíthetetlen hozzáállással kezdtük a mérkőzést. Később ugyan visszakapaszkodtunk, ám a nagy hátrányból való felzárkózás rengeteget kivett a csapatból, a végén jöttek az újabb hibák. Úgy érzem, nem is érdemeltünk volna győzelmet.
Bencze Tamás: – A mérkőzés nagy részében irányítottuk a játékot és nem érdemtelenül nyertünk. Az viszont, hogy ilyen szoros lett a vége, a MAFC-ot dicséri, s megerősít abban, hogy egy remek csapatot győztünk le, amely biztos vagyok benne, hogy több meccset nyer még.