Férfi kosár NB I: 113 - a Körmend nem kímélte a Szedeákot

2015.03.22. 19:56
Az élvonalbeli férfi kosárlabda-bajnokság középszakaszában a középház harmadik fordulójában a Körmend 113 pontot szerezve biztosan nyert otthon a Szedeák ellen. A PVSK szoros csatában gyűrte le házigazdaként a Falcót.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I, KÖZÉPSZAKASZ
KÖZÉPHÁZ, 3. FORDULÓ

EGIS KÖRMEND–NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK 113–86 (28–20, 26–25, 22–18, 37–23)
Körmend, 1500
néző V: Benczur, Török, Szabó
KÖRMEND: Walker 8/3, SEALS 15/9, FERENCZ 15/9, TÖRÖK 20/6, RICHARDS 30/9. Cs: Tóth N. 4, POPADICS 18/12, Latinovics 3/3, Doktor. Edző: Déri Csaba
SZEDEÁK: KUNTICS 18, MOLNÁR A. 15, Kiss 15/15, Stefanovics 4, BALABAN 18. Cs: Révész 10, Mike 6/6, Demeter, Meleg. Edző: Nikola Lazics
Az eredmény alakulása. 6. perc: 13–15. 8. p.: 24–18. 12. p.: 34–24. 16. p.: 46–34. 21. p.: 58–45. 26. p.: 63–60. 33 p.: 87–66. 37. p.: 94–77
Kipontozódott: Balaban (34.)
Déri Csaba:
– A Szegedből ma két alapjátékos hiányzott, ezt fontos hangsúlyozni. Mi igyekeztünk gyorsan, jó ritmusban kosárlabdázni, ez a végén érett magabiztos győzelemmé. Ez már a tizedik sikerünk, amióta Hencsey Tamással együtt dolgozunk a csapatnál. Munkálkodunk a további terveink végrehajtásán, hiszen fontos mérkőzések jönnek sorban. Örülök, hogy ma sikerült könnyedén, szépen és eredményesen játszani.
Nikola Lazics: – Gratulálok a hazaiaknak, az első perctől kontrollálták a mérkőzést. Volt olyan része a mérkőzésnek, amellyel én is elégedett lehettem, a harmadik negyedig versenyben voltunk, de fizikailag ma nagy különbség volt a két csapat között. A Körmend nagyon jó csapat, az általa diktált tempót fiataljaink még nem tudják felvenni. Nekünk sok problémánk volt már a találkozó előtt is, ez is sokat számított ma.

PVSK-PANNONPOWER–FALCO-TREND OPTIKA KC SZOMBATHELY 89–84 (22–27, 25–11, 23–20, 19–26)
Pécs, 700
néző. V: Földházi, Hegedűs, Pozsonyi
PVSK: NELSON 18/3, Pahlmblad 19/6, Bíró 5, BUDIMIR 26/3, Horti 2. Cs: Halász 9/3, HARAZIN 10, Sztojanovics, Somogyfoki. Edző: Csirke Ferenc
FALCO: MARTINICS 19/6, Váradi, Perl 16, Dukics 8/6, KRSZTANOVICS 26/3. Cs: Hall 4, Doyne 9, Bognár, Will 2, Bús, Simon K. Edző: Kálmán László
Az eredmény alakulása. 3. perc: 1–7. 6. p.: 10–15. 13. p.: 28–27. 17. p.: 42–35. 23. p.: 50–43. 26. p.: 53–52. 33. p.: 72–61. 37. p.: 81–72
Csirke Ferenc:
– A második negyedtől agresszívebbé vált a védekezésünk, át tudtunk lendülni a kezdeti álmosságon. Nehéz meccs vár ránk szerdán Székesfehérváron is.
Kálmán László: – Az első negyedben megvalósítottuk, amire készültünk, a másodikban azonban volt egy rövidzárlatunk, nem csapatként működtünk. Fordulás után talpra álltunk, de ismét olyan hibákat követtünk el, amilyeneket idegenben nem lehet.