Férfi kosár NB I: 100 pont fölé hatolt a Szolnok

MTI MTIMTI MTI
2014.05.23. 20:36
A tavaly ezüstérmes Szolnok nyert pénteken Kaposváron, ezzel már 2–0-ra vezet a férfi kosárlabda NB I elődöntőjében.

Az Eurochallenge-kupában negyedik Tisza-partiak végig kézben tartották a meccset, amelyen nem lépett pályára Lóránt Péter, illetve a hazaiaktól Louis Hinnant, mivel a párharc keddi nyitányán dulakodás miatt kiállították őket. A pénteki csata legjobbja a somogyiak horvát légiósa, Hrvoje Puljko volt 27 ponttal.

A kedden Szolnokon folytatódó elődöntő az egyik fél harmadik sikeréig tart.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
Elődöntő, 2. mérkőzés
KAPOSVÁRI KK–SZOLNOKI OLAJ KK 78–101 (23–27, 20–25, 18–24, 17–25)
Kaposvár, 900
néző. V: Cziffra, Kapitány, Török
KAPOSVÁR: Drahos, FODOR M. 19/9, PULJKO 27/9, Hendlein 21, Davis 9. Csere: Horváth M., Jancsikin, Papp P., Kovács S. 2, Filipovics. Edző: Fekete Ádám
SZOLNOK: SIMON B. 8, VOJVODA 17/9, Holiday 14/6, MILOSEVICS 16/9, Báder 9. Csere: Keller 6, Trotter, Pilcsevics 9/3, RAKICS 13/9, Ivosev 9/3. Edző: Dragan Alekszics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–5. 7. p.: 10–18. 9. p.: 21–21. 14. p.: 39–36. 17. p.: 41–46. 19. p.: 41–50. 22. p.: 47–54. 26. p.: 55–63. 29. p.: 57–71. 32. p.: 61–78. 36. p.: 72–89
Kipontozódott: Fodor M. (38. p.)
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–0 a Szolnok javára
Fekete Ádám:
– Nagy harcra számítottunk, és ez be is következett. Végig küzdött is csapatunk a jól játszó Szolnok ellen, amely különösen mezőnyből volt eredményes. Sajnos végig éreztük Hinnant hiányát. Nem keseredtünk el, harcolunk tovább.
Dragan Alekszics: – Tisztában voltunk vele, hogy több minőségi játékossal rendelkezünk, mint a kaposváriak, ennek megfelelően diktáltuk a tempót, amelyet a hazaiak nem bírtak egyenletesen tartani. Az utolsó percekben kissé kiengedtünk, ekkor tudott csak feljönni a Kaposvár.