Férfi kosár MK: hosszabbítás után elődöntőben a Körmend

2016.02.19. 17:47
A Körmend drámai mérkőzésen biztosította helyét a férfi kosárlabda Magyar Kupa elődöntőjében, miután a Syma-csarnokban zajló nyolcas döntő pénteki második összecsapásán hosszabbítás után 93–88-ra legyőzte az Atomerőműt.

A 36. percben Christopher Dunn hárompontosával 76–68-ra vezetett az Atomerőmű és úgy nézett ki, végleg eldöntötte a mérkőzést. Húsz másodperccel a találkozó vége előtt azonban kiegyenlített a Körmend, és hiába támadott még az Atomerőmű, újabb pontot már nem tudott szerezni, így a csapatok rövid pihenő után a hosszabbításban folytathatták.

A ráadás első pontjait a Körmend szerezte egy Dickerson-hárompontossal, a csapat a 22. percben vezetett utoljára. Troy Barnies révén sikerült egyenlítenie az Atomerőműnek, de utána újra csak az eredmény után futott az ASE, és nem is tudta már utolérni ellenfelét.

A Körmendnek a döntőért a Sopronnal kell majd megküzdenie szombaton.

FÉRFI KOSÁRLABDA, MAGYAR KUPA
NEGYEDDÖNTŐ
EGIS KÖRMEND–ATOMERŐMŰ SE 93–88 (22–20, 19–21, 20–27, 15–8, 17–12) – hosszabbítás után
Syma-csarnok
, 1000 néző. V: Pálla, Benczur, Praksch
KÖRMEND: PETTY 23/15, CHANNELS 21/6, MCKINNEY 12, DICKERSON 23/9, Duinker 6. Cs: Tóth N. 4, Ferencz 3, Lakosa 1, Farkas A. Edző: Teo Cizmic
ATOMERŐMŰ: Kovács Á. 7/3, ROBINSON 15/9, BARNIES 25/9, Eilingsfeld 6, TÓTH Á. 15. Cs: Watkins 3, Dunn 16/6, Medve 1, Will. Edző: Schmidt Béla
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–7. 7. p.: 15–9. 10. p.: 17–20. 13. p.: 28–24. 18. p.: 32–37. 23. p.: 44–43. 27. p.: 56–65. 32. p.: 65–68. 35. p.: 68–70. 42. p.: 81–76. 45. p.: 90–84.
Kipontozódott: Robinson (43. p.)
Teo Cizmic:
– Büszke vagyok a csapatra, óriásit harcoltak a srácok, nagyon összekapta magát a gárda ahhoz képest, hogy ugye hat napja hazai pályán kikaptunk a Pakstól. Lelkesen és időnként jól játszottunk és az utolsó pillanatig hittünk abban, hogy nyerhetünk.
Schmidt Béla: – Ebben a szezonban sokadik hosszabbításos meccsünket játszottuk, sajnos ezt most nem tudtuk megnyerni. Végig éreztem, nem vagyunk elég határozottak, s a Körmend kitűnően védekezett. Volt olyan időszak, amikor a kezünkben volt a meccs, de ellenfelünk nagy lelkesedéssel visszakapaszkodott és végül megérdemelten nyert.